Najdi forum

Dragi lev ,

Ljubezen je večna. In tudi ne obstaja, sem te imel rad… , sem te imela rada, .. ninam te več rada …
V sebi nosimo ranjenega otroka, ki želi biti ljubljen in ki ne zna ljubiti, ker ga starši niso naučili, ker oni niso znali ljubiti.
Smisel našega življenja je da po raznih stanpoteh, odklonih, frustracijah, zasvojenostoh, stahovih,..
zopet pridemo nazaj domov, res domov, kjer se ne bo treba boriti za to, kar nam v osnovi pripada.
Da se nam ne bo treba dokazovati, da smo vredni. Mi smo vredni, samo zato ker smo.

Da pridemo domov, kjer bodo solze obrisane, kjer bomo lahko povedali vse, kar nas je danes razveselilo, kar nas je danes razžalostilo, kaj si želimo. Kjer nas bo nekdo z veseljem poslušal.

Ko srečaš človeka, ki mu ni vseeno zate, ki te ima rad, ne glede na to, kaj si ga ušpičil, ki te vidi takega, kot si lahko najboljši, si bližje domu. Ko srečaš človeka, ki ni jezen nate, ne glede na to, da ga nisi spoštoval in cenil, ker te razume, da ne znaš drugače, si bližje domu.

Ko srečaš človeka, ki ti reče, da se ne boj, da je v mislih s teboj, da te podpira in ve, da še bo nekaj iz tebe, si bližje domu.

Vem, da si nekaj posebnega in dragocenega. ŽIVI TO!!!!
Veselim se s teboj

Talita kum

To kar si napisala levinja je lepo vendar se mi zdi, da ponavadi to “zahtevajo” tisti, ki bolj ljubijo. Da tolerira se obnašanje. Naredil sem nekaj ampak ker te ljubim mi moraš oprostiti……
Za tiste, ki pa jih ne “potrebujemo” in si ne želimo v naši bližini pa ne vem če smo tako tolerantni.

Bodimo povsod taki do tistih, ki jih ne poznamo do tistih, ki jih ljubimo in tudi do tistih, ki oni nas ne ljubijo.

ljudje so včasih sebični in neumni,kljub temu jim odpusti.
lČlovek je nespameten zagledan vase,nič zato imej ga rad. Dobro ki ga storiš bo morda jutri pozabljeno,nič zato stori dobro. Če si prijazen lahko mislijo,da to počneš s sebičnimi nameni,kljub temu bodi prijazen. Če si izkren in pošten te lahko ljudje izkoristijo,kljub temu bodi pošten. Ljudje,ki si jim pomagal ti morda ne bodo hvaležni,nič zato pomagaj jim. ŽIVLJENJE JE LEPOTA OBČUDUJ JO.ŽIVLJENJE JE BLAŽENOST OKUSI JO.ŽIVLJENJE JE LJUBEZEN OBVARUJ JO.ŽIVLJENJE JE BOGASTVO OHRANI GA.ŽIVLJENJE JE BOLEČINA PREMAGAJ JO.ŽIVLJENJE JE SREČA PRIPOVEDUJ JO.ŽIVLJENJE JE BORBA SPREJMI JO.ŽIVLJENJE JE HVALNICA ZAPOJ JO. KONEC KONCEV JE TO MED TABO IN BOGOM,IN MED TABO IN NJIMI KLJUB VSEMU.

Brezpogojna ljubezen je nek ideal, ki se ga ne da doseči na ukaz svojemu umu. /Bodimo taki tudi do tistih, ki oni nas ne ljubijo/.V tem primeru se lepo pokaže, kako pade teza samoodrešenja.
Zapoved Ljubite ne gre na ukaz. Tudi parole: Spoštuj se, ceni se, vreden-vredna si, ne pomaga, če si 1000 krat ponavljamo na dan.
Sprejeti se počutimo takrat, kadar nas drugi sprejmejo, ljubljeni se počutimo takrat, kadar nas drugi ljubijo, odpuščamo lahko takrat kadar nam drugi odpuščajo.

Ljubiti pa se moramo naučiti. Kdor resnično ljubi, nima do drugega nobenih zahtev in pričakovanj. Osvobojen je čustvene navlake in navezanosti, dejanja drugega ga ne morejo več prizadeti in se ne vznemirja. V njem vlada veselje in mir, ki ga ne more več porušiti vsaka malenkost. Tak človek širi veselje in optimizem in prinaša dobro razpoloženje v sredino, kjer je.

Edina pot do brezpogojne ljubezni je trpljenje. Skozi temo, solze, žalost, burjo, jezo, strasti, meglo se z voljo in pripravljenostjo, da res želimo ljubiti nesebično in v resnici, počasi dvigamo iz močvirja strasti in poželenj, v drugačen svet, svet čudovitih barv in vonjav.

Prava ljubezen se začuti in nobenega ne pusti ravnodušnega. Prava ljubezen spreminja grenkobo v sladkost, žalost v veselje, grdo v lepo, zamero v odpuščanje, vsak greh v vir milosti, vsako trpljenje v odrešenje.

Hu !
To pa je kombinacija, ki gore premika. Najbolje se razumeta v mladosti. Njun seks je nekaj, kar ne spravita nobena dva druga znamenja skupaj. Ni važno kje in kdaj. Seksualno se močno privlačita, ker pa sta oba močna in vodilna, ponavadi jo lev ucvre. Žal, pogosto je tako. Poznala sem kar nekaj takšnih parčkov , ki so tako končali. Zanimivo pa je, da ne govorita slabo drug o drugemu in ostaneta prijatelja ( če sta v bližini ), se pozdravita, itd, …Skratka, kombinacija , ki ni za skupaj v srednjih oz. starejših letih. Leva , škorpijonka zelo seksualno privlači, in ker tega ona ne zdrži ( vsak dan 2x-3x ) se lev počuti prizadetega, išče druge nadomestke, in na koncu njun zakon klavrno konča.

Moram se še malo izpovedat. Brezpogojna ljubezen…kaj že to je? Sem mislila, da jo imam in jo znam dajati, ko sva bila z levčkom skupaj. Pa sem zvedela, da je občasno, ko je meni govoril, kako zelo je zaposlen, kako zelo me ljubi, a res zdaj nima časa, malo zavil še k eni…takole za moški ego, za malo samopotrjevanja…in ne morem si kaj, da me ne bi zabolelo in bolelo. Trenutno se počutim tako…umazano, nevredno, zavrženo. Brezpogojna ljubezen…ko do nekoga nimaš več nobenih zahtev in nobenih pričakovanj in ga ljubiš takega, kot je…Ne vem, mi res ni namenjen tak moški, ki bi bil tega vreden? Sprašujem se, kje je meja. Je brezpogojna ljubezen to, da te nekdo zapostavlja, ti laže, te vara…ti pa ga jemlješ takega, kot je in ga ljubiš??? Ah dejte no… NI brezpogojne ljubezni. Pogoj je postavljen takoj, ko ljubiš samega sebe. Ker potem ne boš dovolil, da drugi počne s tabo in mimo tebe stvari, ki te prizadenejo.

A še vedno si želim dvojine…take, kjer se bova oba spoštovala in si to znala pokazat z dejanji. Bila srečna skupaj, preživljala tegobe skupaj, vendar bila še vedno DVA, samostojna in samosvoja. Samo zmanjkuje mi moških za tako vezo…vsaj med tistimi, ki jih poznam :((

Jezna sem nase, ker me je uspel zdaj, po tolikem času, zopet prizadet. Kako sem bila tako slepa??? Jooj, ženska božja…

Razmišljaš o brezpogojni ljubezni in strinjam se s tabo, da ta skoraj ne obstaja. Lahko ljubiš in daješ, se razdajaš. Ko pa dobiš v povračilo prevaro, ignoranco in posmeh in to ne le enkrat, moraš vedeti, da si dolžna najbolj ljubiti – sebe. In to brezpogojno.
Pošlji že enkrat v maloro dedce, ki te le izkoriščajo in se s tabo igrajo kakor naš “tvoj lev” in preusmeri svoje hrepenenje v tisoč drugih lepih in prijetnih stvari, ki te obdajajo pa jih ne vidiš, ker premišljuješ neprestano le o enem.
Preusmeri vso to silno energijo in postani srečna, zadovoljna, lepa in samozavestna… da boš zmogla odpraviti domišljave mačkone.
In šele potem dovoli, da se zgodi. Pravega boš našla ob vodi.

Dragi moji “sogovorniki”, bolje povedano sopisatelji, še bolj iskreno povedano, draga “moja” Škorpijončica,

nocoj sem prav prešerno razpoložen. Nekaj smo proslavili, pa ni manjkalo dobrega vina, res dobrega, ki mi je prav sedlo 😉
Saj vem, da ni prav, ampak včasih pa res paše.
Vas berem in razmišljam o brezpogojni ljubezni, o izkoriščanju in igranju, o tem, da smo dragoceni in posebni, skratka o vsem kar se piše tu gor.
In ugotavljam, da jaz sploh nisem slab. Nisem varal, nisem lagal, nič slabega nisem naredil, razen tega, da sem preveč delal in se premalo posvečal svoji ljubezni. Pa sem kljub vsem tem lepim lastnostim sam. Kaj res drži tisto, da lepa dekleta ljubijo barabe?
Škorpijončica, če te je ta varal (upam, da je bil edini tak), še ne pomeni, da ti ni namenjen moški, ki bi te bil vreden.

Lepo spančkaj,

Tvoj Lev


Pa ja…. Mucek, ti si perla. Takih rabimo v teh hudih, kriznih časih 🙂 Čeprav mislim, da nekdo,ki se ponaša z dobrimi delovnimi navadami, ne bi smel imeti problemov na nobenem področju. Še posebej ljubezen je tista, ki zahteva veliko truda, da lahko uspeva in obojestransko osrečuje. Kaj potem tu ne štima???
Si je le ne želiš tako močno? Ali pa so ti všeč samo določena “področja” romance? Morda pa ti tista majcena zgaga v tvojem nezavednem ves čas prišepetava: Bodi previden!?
Malo se mi zdi, da si še mlad in boječ levček. Ko boš odrastel in ti bo tista zadeva pod repkom začela delovati tako kot je treba, se boš svoji škorpijončici z lahkoto javil v polnem pomenu te besede. Pa še ponosen boš na to. Kakor pravi kralj ;))

Hehe, milamadona, kako sem se ti nasmejala! Pa saj levček ti ne bo zameril, po moje je dovolj zrel ;))
Pravzaprav je z mano tako, da vem, da nisem kriva za to, kar mi je storil moj bivši lev. Nisem ga gnjavila, mu težila, ga kontrolirala, tudi seksa ni manjkalo (jaja, seveda se bodo našli najprej taki, ki bodo rekli, da gre moški drugam, ko doma ne dobi…). In ne obremenjujem se s samoobtoževanjem. Sem človek načel in časti. In če me nekdo prevara, pa naj bo na kateremkoli področju in naj bo to kdorkoli, me zaboli in tak človek v mojih očeh izgubi veljavo. Sem pa dobila še malo trde kože in vem, da brezpogojno zaupala ne bom več. Verjetno nikoli. Kar se tiče moških: niso center mojega življenja, še zdaleč ne. Komot shajam brez, saj poznam veliko načinov za izkoriščanje mojega časa. Seveda pa smo bili ustvarjeni za dvojino, če si priznamo ali ne…torej še vedno upam…

Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem….:))

Živjo punca. Ja take pač smo škorpijončice: dobre kot kruh a tudi hude kot poper, če nas do tega pripravijo :)) Če mi je Tvoj lev zameril dobronamerno pripombo, bom samo vedela, da sem imela prav. Če se ne bo več oglasil in se kuja v kakšnem kotu, bo tudi sam vedel, da mu pač manjka poguma za uresničitev svojih srčnih hrepenenj.
Vse je lahko tako enostavno… samo kanček poguma potrebujemo, da zaplavamo v hladno vodo. Ko smo to storili, pa neizmerno uživamo in nočemo več ven. Se spomniš teh občutkov?
In ja, v vsakem pogledu, vse bolje in bolje… Prav razmišljaš!
Vesela sem zate.

Ups, milamadona, si me pa hudo “ozmerjala” 😉

ja, ne vem, kaj naj si mislim…Sem očitno res precej nezrel na tem področju, da dajem tak vtis.
Ne ne, nisem mlad mucek, sem kar mačkon v zrelih letih, kar se starosti tiče. Ja, ni kaj, vsake oči imajo svojega malarja. Priznam pa, da sem tukaj predvsem zato, ker sem lahko to kar sem in se mi ni treba pretvarjati, da sem mogočen, neustrašni lev. Ja, kar se korajže tiče sem res še levček. In kaj naj zdaj? Lažem, kako mogočen sem? Navežem stike, čeprav se bojim, da ne bom kos situaciji?
Ja, smo različni, različno razmišljamo, različno delujemo…
Še dobro, da imamo take forume, kjer lahko brez skrbi priznamo kakšni smo. Pa čeprav nas potem nekateri obsojajo.
Sem že povedal, da sprejemam kritike, da se iz njih učim in me sicer malce “stresejo” , se me pa ne dotaknejo v taki meri, da bi odšel s foruma.
Milamadona, verjamem da si izkušena ženska, ki vidi dlje, kot vidim sam. Ampak, ženske ste itak v prednosti na čustvenem področju. In če sam še malce bolj zaostajam od povprečja, je razlika še večja (o, pa še rima se 😉 )
Ženski svet, moj namen tu gor ni bil zavajati ali pametovati katerikoli. Samo potožit sem se hotel in slišati kako spodbudno besedo ali misel.
Lep začetek tedna vam želim, posebno še Škorpijončici, ki je “kriva”, sem tukaj z vami.
Tvoj lev

Pozdravček, Tvoj lev…

saj sem vedela, da ne boš pobegnil…pa saj smo vsi, ki o čem odpremo temo tukaj, na forumu zato, da smo lahko to, kar smo in da lahko dobimo odgovore take, kot si jih zaslužimo. Saj veš, v resničnem življenju brez virtuale ti marsikdo raje piha na dušo, te treplja po rami in te ni pripravljen postavit na realna tla, ker si tega ne upa, ker se boji, da mu ne boš več prijatelj ali mu boš celo zameril…Tukaj smo to, kar smo. Je pa lepo, veš, če se enkrat zaveš in prideš do tega, da je vedno lepo biti to, kar si. Brez pretvarjanj, brez razmišljanj, kako boš najbolj ugajal (velja za moške in ženske), kako boš videti močan in neustrašen (kot sam praviš). Pa kaj potem, če nekomu nisi več všečen? In kaj potem, če nekdo prekine stike s tabo? Potem že ni bil tapravi in je verjetno napravil mesto nekomu drugemu, novemu, takemu, ki ti bo pomagal napredovati. Področje čustev je ravno tako del nas kot vse ostalo, pa čeprav se moškim večinoma ne zdi tako. Vzgoja, tradicija in okolje so vas naučili, da so moški trdni, trezni in niso neke jokice, ki jih ženske lahko prizadenejo. Ampak…tu je zlasti pomembno biti to, kar si. Ker potem lahko dobiš v povračilo to, kar si zaslužiš in to je tisto najboljše. Kaj pomaga pretvarjanje? Kot laž rodi laž in nezaupanje nezaupanje, tudi pretvarjanje v ljubezni in odnosih ne more roditi sreče in razumevanja. Ja, seveda je težko na začetku. Ker nas je strah, tako kot pri večini stvari. Ampak…kot je lepo povedala milamadona: “samo kanček poguma potrebujemo, da zaplavamo v hladno vodo. Ko smo to storili, pa neizmerno uživamo in nočemo več ven. Se spomniš teh občutkov?”
Trdno sem prepričana, da si močan in si upaš – v poslu in še marsikje. Biti trden in pogumen v svetu čustev in odnosov pa pravzaprav pomeni, da si to, kar si in da si upaš to pokazati, pa čeprav je v začetku težko. Potem ti ljudje prihajajo na pot in ko nekateri odidejo, si rečeš: nič ni narobe, vse je tako kot mora bit…
Nikar nas ne zapusti, komot se lahko še kaj potožiš tukaj. Seveda sedaj govorim v svojem imenu; pa če komu to ni všeč, bo pač temo preskočil ali jo še malo popljuval. Nič hudega…psi laju, karavana ide dalje ;))

Pomlad je tu, izkoristi jo…

“tvoja” škorpijončica

Sem škorpijonka. Zagotovo ne najslabši primerek te vrste, vsekakor pa tipična. 
Nikoli se nisem ozirala na nebesna znamenja, da sem si lahko ustvarila vtis o človeku. Morala sem ga predvsem začutit. Ne fizično, bolj mentalno. In naključje je hotelo, da so me vedno znova s svojimi osebnostmi privlačili prav raki in levi. Ne vem kako in zakaj, ampak nikoli nisem recimo spoznala nobenega ovna. Če tako na hitro pomislim, sploh ne vem, če poznam kakšnega. Ker se je ta vzorec z raki in levi nenehno ponavljal, tudi ko je šlo zgolj za prijateljstva, sem postala na to nekoliko bolj pozorna.
Pravijo, da naj bi se škorpijoni z vso našo intenziteto čustvovanja najbolje ujeli z raki. Ampak pri meni, čeprav je šlo v nekaj primerih za določeno privlačnost, se z raki stvari niso nikoli nikamor premaknile in v bistvu mi je šla njihova občutljivost, predvsem v obliki samopomilovanja, vedno krepko na živce. Škorpijoni dobro vemo kaj pomenijo globoka čustva, kaj pomeni biti občutljiv, kaj pomeni trpeti. In zaradi tega smo sposobni razumet in čutit tudi čustva drugih. A smo preponosni, da bi, če ljubimo, to kar v izbruhu silne sle povedali ljubljeni osebi. Preponosni, da bi, če trpimo, svoje solze kazali pred drugimi. V samoobrambi včasih pičimo. Žal ne vedno druge, prepogosto raje sami sebe.
Škorpijoni smo močne osebnosti, čeprav hkrati tudi zelo čustvene. Škorpijoni imamo veliko sposobnost samodestrukcije – tako nas vidijo predvsem drugi. Žremo se, trpinčimo se, umiramo pod lastnim mečem, ampak… preživimo in se vedno znova kot feniks dvignemo iz pepela. Ta »samodestrukcija« je v resnici najbolj skrajna oblika regeneracije, ki se lahko konča tudi tragično. A če nam uspe se dvignit iz pepela, smo močnejši kot prej in popolnoma očiščeni pretekle navlake. Takrat prebolimo.Dokončno. V vseh pomenih te besede. No, naša slabost je, da nikoli ne pozabimo. In če nas kdo posebej močno prizadene in vemo, da smo bili žrtve, good guys, če hočete, se želimo tudi maščevati tem bad guys. Seveda ni nujno, da to zares naredimo. Včasih je dovolj, da v jezi samo na glas povemo, kaj vse bomo naredili. Verjetno ga ni škorpijona, ki ne bi imel izrazit čut za pravičnost. Imamo močen in vztrajen karakter. Ja, vztrajen. Kar nam mnogi pogosto ne štejejo v prid. Ampak to pomeni tudi, da smo vztrajni v zvezi, vztrajni v ljubezni, da se za ljubljeno osebo potrudimo in smo pripravljeni zanjo, če ljubimo, iti tudi skozi pekel. Vse lepo in prav, a težava je predvsem v tem, da isto ali vsaj podobno pričakujemo tudi od svojega partnerja. Zato je lažje biti naš prijatelj- do teh nismo prezahtevni, pogosto več dajemo kot sprejemamo, kot pa naš partner. Od partnerja pričakujemo brezpogojno predanost, odkritost, požrtvovalnost v smislu koliko truda je pripravljen vložiti v nek odnos, poleg tega pa mora biti hkrati še čustven,a pokončna osebnost s trdnim značajem, nikakršna šleva. Najbrž ni treba posebej poudarjat, da veliko kandidatov kaj hitro postane za nas nezanimivih. Ker smo močne osebnosti, iščemo nekoga, ki nam bo znal parirati. Čeprav bi bilo po zvezdah bolje, da bi našli nekoga, ki bo znal z nami čustvovati in biti na trenutke bolj pohleven od nas. Ampak ne, mi hočemo borbo, da se krešejo iskre, pri vsem, kar počnemo, da so odnosi intenzivni. Tudi zato včasih naše ljubljene osebe mislijo, da jih nimamo dovolj radi. Še posebej, če so imeli v preteklosti izkušnje s kakšnim bolj milim znamenjem kot so device, ribi, … Ženska škorpijonka ne bo svojemu dragemu nikoli ljubezni izkazovala na tako osladen način kot katero bolj milo znamenje, a lahko je prepričan,da bo njena ljubezen, če bo ljubila, globoka in predana. Škorpijoni smo mojstri taktike, a se je v ljubezni ne poslužujemo. Tukaj so za nas stvari zelo črno-bele. Ali nas nekaj povsem prevzame, ali nam je preprosto vseeno. Sovraštvo nastopi v drugih fazah in je ponavadi povezano s tem, da z nekom vzpostavimo pred tem intenziven čustven odnos. Kar tako nikogar ne sovražimo, verjemite. Tudi če vam kdaj na pot stopi kakšna škorpijonka, bivše dekle vašega partnerja, jo vzemite resno. Če ji niste fanta speljali, ko je bila sama v zvezi z njim, ni razlogov, da bi vas sovražila ali se sploh ukvarjala z vami. Bolj malo je verjetno, da vam bo prevzela partnerja, čeprav bi, o tem ni dvoma, lahko. Večja verjetnost je, da vztraja v stiku z bivšim, ker se njun odnos ni zaključil tako kot bi se moral, ker je ostalo veliko odprtih vprašanj in ker zaradi tega ne zmore opravit te svoje regeneracije. Morda jo je prizadel, jo varal, ji lagal,… s tem se škorpijoni težko spopadejo, težko prebolijo. A bivšega potrebujemo samo toliko, da gremo lahko dalje. Nazaj jih ne vzamemo, ker škorpijonke takšnih primerkov, ki so nas prizadeli, preprosto ne jemljemo nazaj in jih rajši prepustimo šibkejšim. Ampak če vam na pot vendarle stopi kakšna bivša škorpijonka… ne bentite čez njo, raje razmislite kdo v resnici je vaš partner in ali vam česa ne prikriva. In ali ji morda skrivaj ne pošilja sporočil, kako zelo jo je ljubil, kako si nikoli ni nobene druge ženske tako zelo želel kot njo, vam pa prodaja znanstveno fantastiko.
In če se vrnemo k odnosu škorpijon-lev. Sama imam nekaj najboljših prijateljic, ki so levinje. Čudovite, močne osebnosti, s katerimi lahko skupaj premikamo gore. Imam tudi zelo dobrega prijatelja levčka, na katerega me veže predvsem enak pogled na določene stvari. Za sabo imam tudi propadlo zvezo z levom iz katere sem izstopila sama. Zelo težko, ker sem ga v tistem trenutku še zelo ljubila, a vedela sem, da moram stran preden se stvari preveč zakomplicirajo. Dala sem mu ogromno priložnosti, da bi stvari »popravil«, mu odpustila marsikaj. Pa se je le še bolj zapletal v svojih lažeh. Takrat je v mojih očeh izgubil vse, zaradi česar sem ga imela rada. Od njegovega močnega karakterja pa sem videla samo še oklep prepotentne egocentrične osebe, za katerim je skrival svoj karakter, ki za dosego cilja ne izbira sredstev. Ampak nikoli nisem pomislila, da je takšen zato, ker je lev. Čeprav je bilo težko, sem čez čas končno prišla do preproste ugotovitve, da sem pač imela smolo in naletela na bedaka.
Vesela sem, da mi je kljub temu, da je bilo težko, uspelo ohranit zdrav razum in za seboj pustiti človeka, ki bi mi uničil življenje. Pa tudi tega, da se pri tem nisem nikoli za uteho zatekala k horoskopom, krivila zvezde za to, da se z nekom nisem ujela.
Tudi zato, ker sem zdaj že dolgo srečno poročena mamica. Usoda je tako hotela, da je moje srce osvojil še en levček. Čudovit moški, izjemnega močnega karakterja, s katerim se v vsem ujameva. Tudi v raznih bolj intelektualno obarvanih debatah, v katerih se pošteno iskri. A s tem se ne trpinčiva, v tem uživava oba in se zavedava, da bi težko shajala v življenju z osebami, ki se nam ne bi znale postavit po robu. Ker to navsezadnje pomeni, da se na ta način samo uriva, da sva pripravljena, da se lahko skupaj uspešno podava v spopad z življenjem. Življenje ni pravljica, je sestavljeno iz vzponov in padcev, ne glede na to katerega astrološkega znamenja je vaš partner. Jaz imam svojega dragega rada zaradi tega kar je, on kot osebnost in ne on kot lev. Težko bi ga sploh v čem primerjala s tistim levom, s katerim je bil en velik polom. Ampak če že, potem bi mogoče izpostavila to, da jaz v tem smislu leve vidim kot zelo ponosne, pokončne ljudi. Očitno me to kot škorpijonko privlači. Seveda pa je razlika ali gre za leva z lažnim ponosom, egocentrika, ki, vse, kar stori, dela zato, da se bo »ven metal«, ali leva, ki dejansko ima neko intelektualno širino, pozna resnično čustveno inteligenco, ne pa puhle citate iz knjig za samopomoč, in se dejansko ima s čim ponašat.
Če bi pa vse to dolgovezenje skrčila v eno samo ugotovitev, bi se ta glasila: Sem škorpijonka in sem srečna. S svojim levčkom. Ker je čudovit človek, in ne verjamem, da imajo zvezde kaj dosti opraviti s tem.

Za dobro zvezo se je treba potrudit tako, da se posvetiš partnerju. Ne pa tako, da bereš horoskope. Pa srečno vsem.:)

jaz lev – ona škorpijonka

Hvala vam za vse komentarje tukaj – vsem hvala. Pomagali ste! Obožujem vašo odkritost in rad imam vašo globino pisanja.

Mir in napredek z vami.

Morda še to, za vse, ki ste šele v začetni fazi zveze škorpijon-lev ali gre šele za simpatijo.
Neverjetna telesna privlačnost je zagotovo nekaj, kar zaznamuje večino zvez med škorpijoni in levi. To je seveda z določenega pogleda super, po drugi strani pa je prav ta privlačnost zelo »moteča« pri gradnji nekega normalnega in dolgotrajnega odnosa. Mislim, da vsi vemo, za kaj gre. Če si nekoga zelo želiš, ti to na nek način okupira možgane in vse ostalo v tistem trenutku odpade. Zato se mi zdi pomembno ali celo nujno, da preden se podata v praktično odkrivanje te silne privlačnosti, da vendarle nekako razjasnita vajin čustven odnos. Da si zaupata, verjameta drug v drugega, da ni nobenih dvomov v iskrene namene, v to ali ti nekdo vrača čustva itd. Ker če kaj, potem je prav dvom eden največjih sovražnikov zveze med škorpijonom in levom. In ta faza »dokazovanja« zna bit zelo naporna in celo boleča, ker smo škorpijoni zelo sumničavi, hočemo bit 200% prepričani v nekaj, resnično lahko delujemo kot da ne bomo nikoli verjeli v to, da je naša ljubljena oseba iskrena z nami. V tem smislu smo lahko neverjetno naporni in žal se marsikatera zveza s škorpijonom konča prav v tej fazi, torej še preden se prav začne. Še posebej če govorimo o škorpijonih in levih, ki imajo oboji močan ego. Ampak če škorpijonu in levu vendarle uspe prebrodit to fazo, ki ji jaz pravim ljubezenski sodni proces z neštetimi dokaznimi postopki, traja pa alhko poljubno dolgo, potem se nimata za kaj bati. Ker sta si ljubezen dokazala že ničkolikokrat, verjameta drug v drugega, poznata vse globine, tudi tiste najbolj temačne, njune ljubezni, seks pa je tako ali tako super. Ampak predpogoj za to je, da se zelo, zelo dobro poznata in da se resnično potrudita razumet drug drugega. To pa terja veliko časa, predvsem pa potrpljenja. Tega pa dandanes primanjkuje v mnogih odnosih vseh nebesnih znamenj. Če lev in škorpijon vendarle najdeta pravo ljubezen, verjamem da sta lahko zelo srečna in da takšna zveza prinaša več kot kakšna druga monotona ljubezen, ki po začetni zaljubljenosti izpuhti. To je res tiste vrste ljubezen, za katero je škoda da dovoliš, da ti spolzi iz rok, čeprav je vsaj na začetku občutek tak, da ti nenehno polzi in je tudi strah pred izgubo velik. Govorim iz lastnih izkušenj. Ampak splača se potrudit in jo izkusit, ker je nekaj najlepšega, kar človek lahko doživi. Čeprav moraš it za to prek pekla do raja. 🙂

ŠKORPIJONKIN post me je v veliko stvareh spomnil na mojo zgodbo. Midva z mojo plutonko sva bila eden tistih parov lev škorpijon, ki žal niso ostali skupaj. Vedno sta za težave potrebna vsaj dva a v tem primeru je bil levji delež dobesedno na moji strani. Šele, ko je bilo že prepozno, sem jo v resnici razumel. Zakaj je bila takšna kakršna je bila. Sitnoba mala. Vedno se je hotela o vsem pogovorit, meni pa ni bilo ravno do pogovora, če sem kaj zajebal. Hotel sem to preskočit in it dalje. Takrat sem to obnašanje videl kot negativno, da potencira samo slabe stvari. Zdaj vem da je hotela da vsak konflikt rešiva sproti. Potem ji je bilo nekega dne tega dovolj in je šla. Po treh letih. Brez nje sem bil izgubljen. Uteho sem iskal povsod, tudi v ženskah. Potem sva malo manj kot leto dni pozneje spet vzpostavila stik in se pogovarjala o vsem kar je bilo, kaj čutiva. Ona je bil a še vedno samska, jaz sem ga malo sral naokoli. Nisva imela fizičnega stika. Lepo je kazalo a sem si mislil da me ne bo nikoli več pripravljena sprejet nazaj. Končno mi nekega dne reče da je že čas da se vidiva, da ne more tako, da nonstop misli name. Misli sem da bom umrl od sreče. Najino srečanje je bilo nepozabno. Vsega je bilo od smeha do solz. Potem se je zgodilo da je punca s katero sem se slučajno videval zvedela da je zanosila. Splav ni več prišel v poštev. Nikoli ne bom pozabil tiste tišine na zvezi ko sem ji po telefonu povedal za otroka. Pa njen jok v ozadju. Nisem ji imel kaj drugega reči. Niti ji nisem zmogle tega povedat na štiri oči. Potem je čez nekaj časa mirno rekla, da mi želi vse dobro naj se potrudim, da bom dober ati svojemu otroku in adijo. To je bil najin zadnji pogovor. Poslal sem ji še nekaj smsov. Ni odgovorila. Še preden je moj otrok dopolnil eno leto je bila ona poročena z drugim, moje ponesrečene zveze pa je bilo do takrat tudi konec. Včasih kje zasledim kaj o njej, o njenem delu in potem dolge noči mislim nanjo. Prijatelji so mi povedali da menda ni najbolj srečna. 🙁 Želim jo še kdaj videt, a me je preveč sram. Po tem kar sem ji naredil to niti ni primerno.

Živjo! Evo, tudi jaz sem škorpijonka in moj fant lev. Jaz sem nad najino zvezo zelo razočarana, čeprav imava punčko staro skoraj 1 leto, skupaj pa sva 5 let. On je ves čas zaposlen (deloholik), jaz pa sem trenutno še v porodniški. Seveda imam veliko več časa za razmišljat o naju kakor on.
nikoli me ne objame, stisne k sebi, da lupčka, če pa načnem kakršnokoli temo se po večini konča s prepirom, kar pomeni, da se nikoli v resnici ne pogovarjava. Njemu pa ni do objemanja niti do seksa bi lahko rekla, da sploh ne povem koliko dolgo že nisva imela spolnih odnosov. Tudi to sem mu omenila, da me njegova nepozornost zelo moti pa se ni nič spremenilo. Marsikaj bi rada uredila okoli najinega doma, ampak če mu to omenim odreagira kakor, a vidiš da ni nobenega časa ali pa je tiho. In to me spravlja ob živce. Kar zavpila bi kadar je tiho in nič ne komentira. Zmedena sem in sploh ne vem kam naj se obrnem. Na koncu bo vse to podzavestno mene uničilo in bom postala živčna razvalina, sitnoba zoprna sem pa itak že. Ali bi mi mogoče kakšne meditacije ali pa joga mogoče pomagale, da bi na vse to postala imuna? Imate kaj izkušen glede tega? Poudarjam pa da je drugače vredu fant, preveč priden, pa tudi preveč flegma za vse, zato pa se verjetno tudi za to ne ujameva. In tudi zaenkart nisem pomislila, da bi šla stran od njega, že zaradi hčerkice ne, se pa res bojim, kako se bo vse skupaj razpletlo, zapletlo ipd. Sem se pa že res spraševala ali me ima ta človek sploh rad?????
Uživajte in imejte se radi!!!!!!! :))))

Dragi »bedak«,
naj najprej povem, da mi je že zelo žal, da sem v prvem zapisu napisala, da sem spoznala, da je bil tisti levček bedak. Predpostavljam, da si si zaradi tega nadel ime bedak. Upam, da te je moj zapis samo spomnil na tvojo zgodbo. Iz tega, kar si ti napisal, sem imela jaz opraviti z enim čisto drugim »bedakom«. Saj ni bil tako grozen kot bi kdo morda sklepal po tej besedi. Mogoče samo premlad, neodgovoren do sebe in drugih, nezrel za resno zvezo,neke vrste player, ki se rad igra s čustvi drugih ljudi. To s tem bedakom ni mišljeno čisto dobesedno. Prizadel me je, izigral, moja samopodoba je bila čisto na psu, dolgo sem prebolevala, a na srečo sem še pravi čas izstopila iz tega začaranega kroga. Čez čas človek preboli, tudi odraste, na stvari gleda z distanco in se sam sebi smeji, kako je lahko v nekem trenutku zaradi nekoga, ki ga ni znal tretirat kot bi si zaslužil, sovražil sebe ne njega. To je vse.
Kar zadeva tvojo škorpijonko, predvidevam, da je težko prebolela takšno slovo. Res bi si zaslužila vsaj, da ji poveš to v živo. Verjetno bi ji bilo lažje in bi lažje prebolela, če bi se vsaj pozneje, po prvem šoku, pogovoril z njo. Po več letih pa mislim, da je bolje, da jo pustiš na miru. Vendar vaju ne poznam in nisem strokovnjak za te zadeve, zato ne vzemi moje besede za svete. Lahko ti svetujem samo to, da se ne žri toliko za stvari iz preteklosti, ki jih ne moreš več popraviti. Usmeri se v prihodnost in to, da ne boš več ponavljal starih napak. Lep pozdrav!

MAJUTA
otrok prinese spremembo v vsak odnos, tudi v odnos škorpijon-lev. Midva z mojim levčkom sva bila na začetku tudi malo zmedena. Otrok je postal center vsega in skoraj bi pozabila na naju. Sva pa to še pravočasno popravila. V tem primeru sem bila jaz pobudnik najinega romantičnega oživljanja. Nekdo pač mora popustit. Saj se navsezadnje pri teh stvareh vedno trudiš za oba, nikoli samo zase. Otrok prinese eno čisto drugo dinamiko v odnos, diktira življenje. Vseeno se pa da tudi ob otroku pripravit kakšen romantičen večer v dvoje. Potrudi se, ne bo ti žal. Spomni ga, da si ti tista škorpijonkica, ki mu je zmešala glavo in da si še vedno ista. Srečno!

http://astrology.about.com/u/ua/leolovematches/Leo-And-Scorpio-Share-Your-Leo-And-Scorpio-Experience.htm
Tudi iz teh pričevanj je jasno da so zveze škorpijon lev čudovite, samo če LEV kaj ne zajebe.
Žal pa levi večkrat kaj zajebejo kot ne! So pohlepni, egoistični, spogledljivi, bahavi, brezsramni povzpetniki, materialisti! Izkoristlii vas bodo za spolne, materialne in druge usluge. Vas prepričali, da ste vi vsega krivi in vas na koncu brez besed pustili, ko bodo našli kandidata od katerega bodo imeli še več koristi! Kralj živali? Kralj prevar, manipulacij, laži!

New Report

Close