Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Cel mesec iz nosu beli levo in desno

Cel mesec iz nosu beli levo in desno

DIAGNOZA Cel mesec iz nosu beli levo in desno. ko ispihujem obojestransko ki zgecka . Tece bajbolj . Zakaj imam te težave lepo vas prosim da mi razložite ker me he strah prosim za odgovor čim prej. Hvala vnaprej

Pozdravljeni, žal vas ne razumem povsem

Lp

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni.ze drugič grem pod nujno na Orl v Maribor. Tečejo mi beli izcedki iz nosu in tudi gnoj antibiotiki niso pomagali, zamasen nos boli v predelu sinusov. Status localis. Po epimukozni anesteziji Efreinom vidna oteklina sluznica obeh nosnih votlin, z belkastim izcedkom v desnem srednjem hodniku in rjavkastim izcedkov v levem srednjem hodniku ter izteka retronazalno proti nazofarinksu. Naredijo aspiracijo po Proetzu levo dobim za + gnojave vsebine, desno. Dali so mi kapljice flutikazon propionat  in CT slikanje. Lepo prosim če mi razložite ta izvid zelo me je strah. Vnaprej se vam zahvaljujem

Pozdravljeni en izvid bi vam poslala  lepo prosim pomagajte mi

Pozdravljeni,
hvala za poslane izvide.
    Ali ste imeli virusno infekcijo – prehlad? Velikokrat po virusni okužbi traja zelo dolgo, da se preneha izločati sluz in se nos odmaši – lahko 2  meseca ali 3 ali celo 4 mesece, potem ko že virusa ni več v telesu, namreč naš imunski sistem je še vedno aktiviran. To pomeni, da se izloča veliko sluzi, čutimo blag pritisk v sinusih, nos je zamašen, kašljamo. težave se same prenehajo.

 

    Ali imate težave s kakšnim zobom desno v zgornji čeljusti – je mrtev ali endodontsko polnjen ali gre za karies?  V takem primeru teče lahko gnoj iz nosu. Če da, potem klaritromicin, ki ste ga jemali, ni pravi antibiotik. Bolj bi bil primeren amoksicilin s klavulansko kislino ali klindamicin.

 

CT slikanje bo pokazalo
– če je kariozen zob ali periapikalni absces – granulom vzrok težav v sinusih
– če imate kakšno komplikacijo – širjenje vnetja v oko ali proti možganom.
Če želite, mi lahko pošljete CT izvid ali povezavo do slik, da vam lahko bolje odgovorim.
Lp,
*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close