Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Legalizacija marihuane?!

Legalizacija marihuane?!

Aja, meni pa grejo najbolj na živce taki tipi, ki so v sled pomanjkanja informacij kar nekaj tolčejo čez druge. :))

Ker vidim, da poznaš odgovor, potem pa mi prosim povej še, kako bi si ga pa ‘zvil’ in zataknil v pinceto?

Sam točno vem, da kot narod nismo pripravljeni na kaj takega. Povedal pa sem, da bi morali sprejeti zakon, ki bi določal vsako najmanjšo malenkost. In se popolnoma strinjam z Lukatom, da to v tej državi ni mogoče, pa naj bo zaradi naroda ali pa oblasi.

Ne bom trdil, da preprodajalcev ne bi bilo več, ker tudi alkohol se dobi v vsaki trgovini, pa je na ‘ulici’ cenejši. Ampak to je zaradi uvoza. Nesmiselno bi bilo preprodajalcem uvažati travo, ker bi ta šla če deset posrednikov in vsak od teh bi nekaj zaslužil. Tako kot sedaj. Država bi to preprečila s tem, da bi bila cena legalno kupljene nižja. To bi pa dosegli, če bi jo sami gojili in bi jo tudi tiski ko jo goji tudi prodajal – seveda bi moral imeti vsa dovoljenja države. Če se pa tega ne bi držali bi morale biti pa sankcije dosti večje kot so sedaj. Pa tudi trde droge, uživanje sploh pa preprodajo, bi morali drugače obravnavati kot travo, ali pa kot jih obravnavajo sedaj.

Da bi legalizirali travo zato ker je to tudi alkohol je butasto. Kam bomo pa prišli s takim sistemom.
Luka, kaj misliš da tisti, ki pa kadi travo namesto uživanja alkohola v družini, se pa normalno obnaša in ne pušča psihičnih posledic? To si zgleda hotel povedati.
Kadijo in pijejo (alkohol) že 12-13 letniki in ta meja je vedno nižja. Zavedati pa se morate, da se večina teh otrok sploh ne zaveda posledic in človeka hitro zasvoji, sploh če tako razmišlja kot tukaj tisti, ki bi to legalizirali. S tem ko bi travo legalizirali, bi bila dostopna vsakomur in s tem BI SE povečalo število kadilcev trave in ne govorit, da kdor hoče bi tudi zdaj poskusil. Veliko je otrok, ki še slišali niso za travo in si tudi zato ne morejo želet poskusit, itak pa sem že povedal, da se večina ne zaveda v kaj se spušča.
Sicer pa vidite kaj se dogaja po ameriških šolah, ko se osnovnošolci pobijajo med sabo kar po šolah, s pravim orožjem seveda.

Imamo zakon, ki prepoveduje kupovanje cigaret in točenje alkohola, glede na starost. Pa se tega kdo drži? Ne! Kaj pa država naredi zaradi tega? Nič. Tudi pri travi bi moralo bi tako, samo da bi se upoštevali zakoni. To je pa skoraj nemogoče, zaradi nezainteresiranosti države, da bi take kršitelje preganjali, ter ljudi ki teh zakonov ne spoštujejo. Zakaj pa bi spoštovali zakone, saj imajo samo zaslužili, če bodo tudi 14 letniku prodali alkohol. Vedo tudi, da če mu ga ne bo pri njih kupil, mu ga bo prodal pa nekdo drug. Pristojni za to pa itak ne bodo nič naredili.

Kaj pa jaz vem, glede na brezvezno zakonsko določbo z luknjami sem se pač spomnil enako brezvezne možnosti da kadiš joint in da obenem ni v tvoji posesti, čeprav se stvari, ki niso v tvoji posesti, smejo odvzeti in jih uporabiti kot dokaz zoper tebe v pravdnem postopku. 🙂

Beba je pisal/pisala:
>
> Marihuana je ena izmed najbolj vsestransko uporabnih rastlin
> (oblačila, gorivo, zdravila), …
>

popravek :
KONOPLJA je ena izmed najbolj vsestransko uporabnih rastlin, od katerih je industrijska konoplja uporabna za oblačila, gorivo, vrvi…, indijska konoplja ( -> marihuana) pa med drugim tudi za lajšanje simptomov nekaterih bolezni oz. okvar telesa.

glede legalizacije marihuane pa moje mnenje : če bo legalizirana, se bodo nesrečam, povzročenim zaradi alkohola, pridružile še nesreče zaradi vožnje pod vplivom marihuane. in ker ti policaj na licu mesta veliko težje dokaže, da si vozil zadet kot pa pijan, bodo ljudje začeli množično to prakticirat. recimo da sem za neko vmesno obliko, čeprav s tem negiram moje prejšnje mnenje. sem za toleranco majhnih količin, če te namreč dobi policaj s par grami, te ne srtpa v zapor kot najhujšega kriminalca, ampak ti jih odvzame in te opozori, da ti naslednjič ne bo pogledal skozi prste. seveda je nekaj drugega, če bi te dobil s polno vrečko robe.
kakor koli že, moja filozofija je v zmernosti, sam jo namreč uživam redko (enkrat na mesec ali dva), tako da se ne morem šteti za nevem kakega zafiksanca…

>

sass

Liftmaster je pisal/pisala:
>
> Saj sem pomedel pred svojim pragom, razčistil pri sebi in
> tudi razložil sem, zakaj sem to storil. Ne zato, ker bi to
> naj bilo cool ali pa da bi ga zato bolj žural s prijatelji,
> ali pa da ne bi bil kao “in” v družbi če ne bi probal. Ampak
> zato, ker sem sam to hotel in ne zaradi kakšnega drugega
> razloga.
>
to je gotovo najbolj neumen razlog za probati stvar. seveda si sam to hotel, menda te noben ni zvezal na tla in ti čik porinil v usta. verjetno si to probal sam, nekje na samem, brez prijateljev, da ne bi slučajno kaj preveč cool izpadel pred njimi. in potem, ker ni bilo pravega efekta, si se ves razočaran spustil v gonjo proti.

>

sass

Popravek, kolegi so bili zraven :))

Liftmaster če praviš da je to samo za slabiče zakaj se potem sploh spušaš v to in probavaš?Potem pa zategen zdej še črtico pol si pa zrihtej še iglo pa si še en šus prtegen!Pa še to če neko stvar probam npr. čokolado bom takoj vedel a mi je dobra al ne mi je ne bo treba petkrat probavat.

Eh, brezvezni besedni dvoboji, ki jim ni konca in nikamor ne vodijo…Skratka moje mnenje je da sem proti legalizaciji mehkih drog. Komur ne pašejo moji razlogi in utemeljitve za to, mu pač ne pašejo. Zastonj pa tratiš svoje živce in energijo za neka bedna provociranja.

sass je pisal/pisala:
>

> >
>

Če pri nas rečeš ta stavek, mislijo vsi na človeka, ki leži na parah (v krsti), ob njem pa cvetje.

Če rečeš pa “v rožcah”, pa pomeni, da na človeka v vinjenem stanju.

Kaj si pol mislil ti s tem?

urša strinjam se s tabo glede tega kakšen je amsterdam. bil sem tam in pošteno lahko povem da je to zadnje mesto ne svetu kjer bi rad živel.

blackhole. a veš una reklama za red bull? kje pa živite za karpati? to bi jst zdele tebe vprašu kje živiš da nekateri otroci še slišali niso za travo. hmm, otroci? kok stari? to je sedaj vprašanje.
sam živim izven lj, ampak hodm v lj v šolo. in tukaj v osnovni šoli ni bilo tok kadilcev trave, ko sem pa prišel v lj, se je pa pokazala bistvena razlika. travo se da dobit v šoli. in vsi vedo kdo so dilerji. in potem ko se pogovarjaš s tistimi iz lj ugotoviš da so oni kadil že mirno v 8 klasu, nekateri pa še prej. in ta starostna meja se niža.
tko da blackhole prosm povej kok stari so zate otroci, kajti travo pozna skorajda vsak.

No, če bi travo legalizirali, ne bi bilo več dilerjev, ker ne bi bili potrebni!
Vsem tistim, ki pravite, kako blazno je trava zasvojlijiva in škodljiva pa moram povedat svojo izkušnjo: kadila ali uživala kukije sem kakih deset let, lahko bi rekla redno, skoraj vsak dan, z vmesnimi presledki (14 dni, mesec, dva). Ko mi je zmanjkalo, nisem nikoli čutila krize, silne želje ali kaj podobnega. Skadila sem zvečer, za sprostitev ali pa kdaj za v družbo, ker name to bolje vpliva kot alkohol. V tem času sem se zaposlila in končujem fakulteto!
Sass – ja industrijska, samo kaj ko se to ne vidi in totalno zatežijo celo tistim, ki imajo dovoljenje za gojenje!!!
Bistvo torej: vse opojne stvari (tudi zdravila) delujejo zelo individualno!! Ćlovek pa naj bi bil toliko zrel, da se sam odpove temu, kar mu škodi in da tega, kar mu je všeč, ne vsiljuje drugim! Vedno in povsod pa so in bodo ljudje, ki bodo zlorabljali zadeve, pa naj bodo legalne ali ne!

EEE Beba, that’s my point. Točno to kar si v zadnjem odstavku povedala!

Ok, tukaj si pa mocno “mimo udarila”. Ne mi rect, da pri vas ne poznate te fraze, ki ima cisto prijazen pomen!

lp

Sem za ker škodi ne boli ne :)) pa še paše…
To je naravno zelišče in problema tuki ni!

Jaz sem za, čeprav vem, da dolgotrajno kajenje škoduje.
Ampak kdaj (oprostite!) prav paša… :))

Se strinjam s tabo LuKa. Načelno sem ZA, vendar bi morala biti sama zakonodaja izredno dobro dorečena (pri nas žal to ni ravno naša prednost), in tudi narod bi moral biti v nekem smislu zrel za to možnost.
Amsterdama si nikar ne želimo, ker res ni nekaj lepega. Je pa res, da Nizozemci vihajo nos nad njim (posebno nad tistimi “določnenimi” četrtmi), vendar jim prinaša denarja v državo, da je kar hudo. To radi pozabljajo. Mislim, da Slovenci tudi na račun “turizma” tega nismo pripravljeni žrtvovati in prav je tako.

Kar se tiče trave kot droge, v primerjavi z alkoholom in cigareti, bi rekla le to, da sama marihuana tako rekoč ne pušča nobenih posledic na vitalnih telesnih ogranih, tudi na pljučih le, če jo kadimo pomešano z nikotinom. Ljudje tukaj očitno smatrajo, da se da travo konzumirati le v obliki jointa in s tem “posiljuješ” tudi svojo okolico tako kot kadilci. Vendar pa se da marihuano spraviti v telo na nešteto drugačnih načinov, ki ne ogrožajo drugih (cookie, puding, čaj,…) Jasno pa je, da marihuana (pogosta uporaba) vpliva na odmiranje možganskih celic, vendar še vedno manj kot alkohol.

Rada bi dodala, da sem tudi sama proti vsakršnim zasvojenostim, ker nobene stvari preveč, ni dobro. Pri debatah o marihuani pa me moti predvsem to, da če po pravici poveš, da si jo kdaj pa kdaj privoščiš takoj izpadeš delikvent, narkoman, slabič, človek, ki ne bo v življenju ničesar dosegel itd, in jo najbolj kritzirajo ljudje, ki je niso nikoli poskusili (obenem pa mnogi od njih veselo praznijo police z vinom, vsaj pred kakšnimi veselimi prazniki). Če bi jo, bi videli, da je v primerjavi z alkoholom prav nedolžna.

Pred dvajsetimi leti, ko sem bila v 1. letniku srednje šole, smo imeli predavanje o drogah. Predaval nam je upokojen zdravnik, star cca 70 let in opozoril nas je, da je vsakodnevno kajenje trave lahko zelo škodljivo, obenem pa logično vodi v seganje po močnejših drogah. Na koncu, pa nas je izredno šokiral z izjavo: “Boljše enkrat na teden en joint, kot pol litra vina.”

Če bi bila marihuana tako grozna in pogubna, ne vem, zakaj bi pred kakim mesecem celo slovenski akademiki, ko je bila razprava o legalizaciji marihuane na FDV, večinsko glasovali ZA. Niste brali o tem?

ZAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ciao Gorica!!

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close