Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Duševno zdravje Le nizka samozavest ali socialna fobija?

Le nizka samozavest ali socialna fobija?

Pozdravljeni,
Poskušam si predstavljati s čim neki ste se v bivši službi osramotili, vendar nimam prave predstave kaj bi to lahko bilo. Je možno, da se vam neka nerodna situacija zdi hujša kot je v resnici? Včasih kakšnim rečem pripišemo prevelik pomen in jih na nek način potenciramo- po domače bi rekli, da iz muhe delamo slona. Pa tudi sicer je tako, da ljudje tudi pozabljamo in odpuščamo ali ne? Zdi se sicer, da najtežje odpustite vi sami sebi neko nerodno situacijo, ki vam absolutno ne bi smela krojiti življenja. Takšno je moje mnenje.
Glede iskanja pomoči pa je tudi toliko poti kot je ljudi.
Ne vem kaj, če kaj, vas ovira. Nek dogodek iz preteklosti? Sami ste mu pripisali velik pomen. Težko, da bi to izbrisal zdravnik ali tableta. Sami ste tisti, ki se morate soočiti s tem.
A vendar govirim na pamet, ker ne vem kaj se je zgodilo. Splošnih nasvetov o premagovanju tesnobe pa je bilo v tej temi že veliko.
V kolikor želite lahko bolj konkretno spregovorite v zasebnem sporočilu.

Želim vam čimmanj obremenjenosti s preteklostjo. Živite pač samo ta trenutek in ni smisel v pestovanju kakršnekoli sramote zaradi stvari, ki so se že zgodile,
Lep pozdrav,
Bernarda

Pozdravljeni,
Jaz se težko pogovarjam o drugih, še sama nevem zakaj ampak ponavadi me takart zagrabi tesnoba, stalno se bojim da bi me kdo omenil v svojem pogvoru, ker potem pričakujem negativno reakcijo, vem da je moj strah neumen , ker kadar me dejasko kdo omeni me pol to sploh ne moti. V glavnem to tesnobo čutim odkar so se iz mene norčevali v šoli. Ker sem šla razlagat da so me ogovarjali v srednji šoli pred mano in da so se iz mene norčevali (v upanju da pol ko bi razložla tistim svojim novim kolegom nekaj osebnega da bomo postali prijatelji) problem je pa nastal ker so tisti moji novi kolegi poznali one iz srednje in so se začeli v norčavosti pred mano na glas pogovarjat kao o meni, mene je to grozno prizadelo in ker mam že od malega neko fiksno idejo da ne delaj tistega kar tebe prizadene drugim sem postala tesnobna.
Postalo je že tako hudo da težko berem knjige ali pa se o komerkoli pogovarjam, brez da bi imela občutke krivde in tesnobe. Vem da se malo defekt sliši , še dobro da je to anonimno 😀

Pozdravljena,

Ce si kaj spremljala in prebirala forum potem ti je o tesnobi že nekaj znano, saj se je o tem dosti pisalo. Gre za precej razširjeno tegobo današnjega časa in napisano je bilo precej tudi o reševanju te težave. Vsekakor se tesnobo da zmanjšati na takšno mero, da lahko z njo živiš v sožitju ali pa celo povsem mine. Potrebno pa je poiskati informacije o tem kaj to je, kako deluje in s čim ji daješ moč…Potem pa bo tudi svojo moč nad tabo izgubila. Poišči si pomoč in javi kako ti gre, lp
Bernarda

New Report

Close