Najdi forum

Mene zanima ali bomo (oz. boste) še volili LDS in podobne stranke v poziciji glede na to, kar se zadnjih nekaj let dogaja na slovenskem. Torej gre za vedno nove afere, ki prihajajo na dan in katere nosilci so politični veljaki, člani teh strank ali pa njihovi “priležniki”.

Saj s tem ne bi bilo nič narobe, v tem namreč, da se take zadeve odkrivajo. Tudi drugod po svetu je takih afer, korupcij in ostalih nepravilnosti polno. Pri nas je narobe le to, da se take ljudi ne kaznuje.

Posledično pa meni pa ni jasno ali so ljudlje pri nas tako neumni, ko volijo naprej še zmerom iste ljudi ali kaj drugega??

S.

Še nikoli jih nisem volila, sreča, da nimam sedaj slabe vesti! Ker vodilni v tej stranki, ki se nam samozavestno kažejo vsak dan na TV kot “kaj nam pa morejo”,
so naredili naši državi ogromno moralne in materialne škode! Njihov divji liberalizem je rak za našo državo! Samo kako prepričati ljudi z revnimi besedami, če pa že LDS-ove očitne barabije niso dovolj zgovorne, da bi jih nehali volit?

Problem je v tem, da barabije niso samo v LDS, ampak tudi v drugih strankah, le tako očitne niso, ker nimajo v svojih rokah toliko skoncentrirane moči.
zanima me, ali obstaja stranka državljans nepokorščine. Če bi se vanjo včlanili vsi, ki sedaj volijo LDS samo zato, ker so jim nekatere face všeč, bi lahko kaj ukrenili n.pr. vsaj to, da revni ne bi podpirali bogatih.

Živjo Špela!

Nisem lds ovec, sem neutralec, samo me je zbodla tvoja izjava da revni podpirajo bogate. Mogoče že tako izgleda, še bolj verjetno v Ameriki, vendar sem prišel do spoznanja, da je lahko tudi obratno. Da bogati podpirajo revne. Primer so revni študenti. Poznam eno zelo revno študenkto, ki je zato dobivala otroški dodatek, zoisovo štipendijo, poceni dom v Ljubljani, delala je preko št. servisa, še eno oblkiko pomoči in lepo brez problema študira in si celo privošči potovanja v tujino, vse skupaj več kot jaz, ki izhajam iz dobro oskrbljene družine. Človek bi pričakoal glede na to kar ji je bilo vse nudeno, da bo po končanem študiju izselila iz Ljubljane in od doma iskala delo in bova enakopravnam, ker jaz sedaj sem doma in doma iščem delo. No pa se je znajdla in šla magisterij, in se vpisala kot brucka na fax – prosila naj jo vpišejo na to zaradi materianih zadev in ji je uspelo. In sedaj je v Ljubljani, zraven je dobila delovne izkušnej kot študentka in zgleda da bo delala sedaj na enem ministrstvu. Lepo prosim!!!!!!!!!!! Kje je tukaj pravica Naša država in naš sistem je totalno preveč socialen in v tem primeru bogati podpirajo revne. V temu je bistvo problema, pa naj se zdi še tako zmešano in ne vem kaj.

Če si sam nespoboben ti ni treba obsojati sposobnih. Ja pač ta revna študentka izrabila vse vzvode, ki si ji bili na voljo, da je doštudirala. IZJAVA, DA PA SE JE LAHKO VPISALA NA MAGISTERSKI ŠTUDIJ ZARADI MATERIALNEGA POLOŽAJA PA JE ZELO IZ TRTE ZVITA, ker take možnosti ni, pri vpisu na mag. študij odločajo ocene dosežene na dodiplomskem študijiu in delovne izkušnje ter priporočila fakultete. Ti jih očitno nisi dosegel! In še nekaj, kako in zakaj pričakuješ, da se bo izselila iz Ljubljane, od kje ti ta pravica, če nekdo njekje uspe pač tam zaživi, pa pojdi ti iz Ljubljane morda pa najdeš ssanjsko službo v Prekmurju. Razčisti pri sebi in našel boš razlog zakaj nimaš službe? Očitno misliš, da služba na ministrstvu pripada tebi in ne revni študentki ? Če tako misliš se pa prijavi za službo v Bruslju, sem slišal da jih rabijo? Ampak tudi tam vzamejo spet uspešne diplomante fakultet.

Glede strank pa nimam pojma koga volit, vsi so politiki, ki v prvi vrsti skrbijo sami zase in za svoje ljudi. Menim, pa nisem pripradnik niti sipatizer Sds ali NSi, da bi bil veliko boljši večinski sistem oziroma kombiniran, tako da bi volili osebe ne pa stranke, če bi volili osebe bi potem te ko bi bile izvoljene tudi delale tisto kar prej obljubljjo.

Oprosti, prosim….Pisno izrazanje pa najbrz ni tvoj adut, kajne? Ocitno ima tista studentka vec znanja na tem podrocju in zna istocasno “zagrizti” v vse ovire??
Zal ne morem jokati s teboj!
Gala, prvi odstavek dobi se moj glas k tvojemu! LP

Draga Gala!

Malo si narobe razumela zadevo ali pa jaz nisem dovolj jasno napisal Ta študentka – kolegica, se je po končanem študiju najprej vpisala na podpiplomski študij in to ji nič ne zavidam, ker je očitno dovlolj sposobna, saj je imela povprečje ocen zadosti visoko. Vendar se je zaradi materialnega statusa (ker ni želela izgubiti št. doma) vpisala še enkrat na isti faks, na katerem je dobila diplomo torej kot brucka. To pa je storila, ko so bili že vsi roki mimo (vključo z septemberskim).Povsod je klicala, na vse možne fakse in nikjer ni bilo prostora ,potem pa je na istem faksu, vprašala če je še kaj prostih mest (še enkrat ponavljam po vseh rokih – tudi po 3) in so imeli prostora in je vprašala če jo lahko vpišejo (tudi če so bili vsi roki mimo) zaradi ekonomskih zadev. in so ji odobrili. Pač imela je tudi malo sreče. Torej že toliko časa je s pomočjo države uspela se prebijati in dejansko biti subvencionrian na račun bogatih, sedaj pa ji bo to še naprej uspevalo.

o mojih sposobnostiih pa ti ne moreš sodoti, ker svoje zgodovine uspehov nisem vpisal. Bil sem zelo priden študent, v rednem roku vse narejeno, povprečje pa bi nilo ravno, ampak pač 7. (ampak sedaj vem, da če bom šel naprej magisterij mislim sedeti samo za knjigo, ker včasih takega mnenja nisem bil).

Se mi zdi , da je mrzel en vekik lenuh

New Report

Close