Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma laži o revmi

laži o revmi

Mš, praviš, da je tvoja revma šele za začetku. Mi lahko prosim poveš kako se je razvila. Kajti mene bolijo sklepi na obeh rokah, toda ne 24 ur na dan. Boli, pa si malce pomasiram pa neha, kak dan sem čisto ok, pa me full zgrabi za kako minuto in potem neha. Včasih je bolečina močna ves dan. Če želim zjutraj stegniti kazalec ob tem čutim bnolečine, ki jih drugače ne bi smela. Ampak je potem čez dan v redu, oz. imam stegnjene prste normalno.
Ko sem šla k nevrologu so mi naredili raziskave in mi rekli, da imam na levi roki blagi sindrom karpalnega kanala. In to je to!

Jaz pa mislim, da imam revmo. Upam, le da bo v lažji obliki in da se ne bo razvilo kaj huščega. Sem začela jesti omega 3, kalcij in magnezij, izogibam se ogljikovim hodratom. Upam, da bo kaj pomagalo.

Prestica, jaz ti svetujem, da greš čim prej na pregled k revmatologu.

Sama imam pri 35 letih diagnozo revmatoidni artritis in sem že skoraj 1 leto na methotrexatu. Tudi meni se je tako začelo, boleli so me skoraj vsi sklepi na rokah ter zapestja, posebej nevzdržno je bilo zjutraj, dokler si jih nisem razmigala – to je jutranja okorelost, kar je značilno za revmatske bolezni.
Če imaš kako vprašanje, ti bom z veseljem odgovorila.
Sicer pa upam, da se bo vse izteklo OK.

POzdrave iz Prekmurja, M.

Svojo zdravnico sem že prosila za napotnico, a je rekla, da mi revmatolog v tej fazi ne more pomagat. Četudi imam revno je šele v začetni fazi in se vnetja niti ne bodo pokazala v krvi. In tako mi niti ne morejo predpisat zdravil. Dalal mi je le ene protibolečinske tablete in to je to.
14 dni sem jih jemala, potem sem pa nehala. Jih bom raje takrat jemala, ko bo bolečina res nevzdržna. Zdaj pa je še vse v mejah normale, le moteče je in predvsem zaskrbljujoče. Ker berem različne forume in ker imaš predstavo kaj te čaka, če se razvije tisto najhujše te je seveda strah in samo čakaš kaj bo.

Pa je pri tebi zdaj kaj bolje? Je bolečina še vedno prisotna?

Tako kot se je pri meni začelo, nisem nikjer prebrala, da bi se še komu.
Čez noč mi je otekel desni kazalec in bil zelo boleč. Čez dva do tri dni je začela boleti mišica na desni podlahti, naslednji dan mišica na nadlahti, medtem je kazalec malo splahnel in bil manj boleč. Vse se je preselilo še na levo roko in potem so začeli otekati členki prstov. Nakar je šla bolečina še na stegenske mišice in mi preprečevala hojo. Naj povem, da se je stopnjevala bolečina v nevzdržno. Roke nisem mogla dati niti v svoj žep, kaj šele obleči npr. hlače. Pri vsem tem je narasla sedementacija na 100 in Crp na 65. Nihče na začetku me ni jemal resno, ker je bilo kao neobičajno vse skupaj. Filali so me z antirevmatiki – meni pa za živeti ni bilo več. Ko so me sprejeli končno na kliniko in po vseh preizkavah bp so mi dali Medrol 16mg in naslednji dan sem shodila, tiste grozne bolečine so popustile in čez teden dni so bile videti moje roke normalne. Od novembra zmanšujem Medrol – vse ok, dokler nisem prišla na 6mg. Zdaj pa imam miljon iglic v dlaneh in stopalih pri prstih. No ni krize – se da preživet, saj sem probala mnogo hujše, vendar zaradi tega sem dobila še Metrotexsat. Ko sem nekaj časa nazaj poizkusila, da ne vzamem Medrola 1dan – naslednji dan nisem več dvignila rok. Tako da sem v bistvu prisiljena jaesti te grozne tablete, saj tistih bolečin in odvisnost od drugih si ne želim nikoli več.
Pozdrav,
Miša

Meni je po terapiji z Mathotrexatom dosti bolje, oteklin ni, bolečin praktično tudi ne, le kadar se vreme meša čutim v zapestju rahlo špikanje.
Zraven se zdravim še alternativno, in sem prepričana, da kombinacija tradicionalne in alternativne medicine deluje. pazim pa tudi kaj jem, ne da bi bila strog vegetarianec, le mesa se izogibam – več ali manj. Sicer pa živim normalno.
LP, M.

LEP POZDRAV!
pišem zato ker imam tud jast RA,in sicer že 4 leta.Med tem časom so mi zamenali oba kolka, prizadeti so večinoma usi sklepi.Imela sm že usa zdravila , sedaj sm pa na bioloških zdravilih.Hotla sm samo napisat to da more usak neki naredit zase da bo bolje, jamranje ne bo pomagalo nič.Morš se naučit živet z bolečino in to je to.
Na svetu obstajajo mnogi k imajo večje težave.
Vsaj posameznik sam najbolj ve kaj je dobro za njega,in kaj mu pomaga.
Stem k so nam postavili diagnozo se ni podru svet ampak je treba samo gledat naprej in se postavt zase,in zahtevat kar ti pripada glede dohtarjev in zdravljenja.
Upam da nism kkšnga užalila s tem,ampak to je samo moje mišlenje!

lp

sončica25

Pozdravljena MatejaMP!
Tudi jaz sem iz prekmurja in si zdravim eno od revmatskih bolezni.Pa me zanima,če imaš revmatologinjo v rakičanu al hodiš drugam?Jaz jo imam v mariboru,ker je bilo pri nas predolgo za čakat,ko so bile bolečine najhujše.Imam tam znanca,ki mi je zrihtal,da sem prišla takoj na vrsto.Zdaj se sicer moram vedno voziti v maribor,a kaj čem.S katerega kraja pa si,če smem vprašat?

Podpišem se pod ta post.

Dodala bi samo, d as eje treba gibati, razgibavati sklepe in ne čakati “čudežno tabletko”. V glavi si moraš ustvariti blokado in pojačati prag bolečine, pa gre nekako s to bolečino.

Jaz bi dala vse, da mi nekdo pomaga, da dočakam dan in stopim na svoje noge brez bolečin, oteklin in otrdlin…Vse bi dala…

Ena je zgoraj vprašala po magnetni resonanci. To je podobno CT napravi samo da je manjše. Vležeš se in ta krog je okoli tebe, to bi bil magnet….to ti nastavijo v predelu bolečine in te “sevajo” kakšnik 10 do 10 minut, se ne spomnim natačno, ker je dalj časa od tega…Ne povzroča bolečine, nekateri se krasno počutijo….jaz sem venomer imela grozen občutek v ustih….po železu in sem povedala ortopedu, pa je rekel, da ne smem več nadaljevati…baje stranski učinek…

Odprla bom temo o drugih pomagalih, da ne bom mimo teme.

POzdravlejene,

Sem iz MS, RA so mi ugotovili pred 10 meseci, točneje 1 mesec po drugem porodu, ko otročka nisem mogla več svignit, niti ga oblečt….
Še preden sem drugič zanosila sem bila na pregledu pri revmatologinji v Rakičanu, ker mi je kar na lepem otekel prst na roki, pa členki so mi pomodreli sami od sebe…no ona mi je rekla da je to pač dedno, da zdravila ni, antirevmatska krema in lekadol po potrebi….
Torej mesec dri po porodu (približno slabo leto od tega pregleda) sem jo klicala in ji povedala za moje težave, bolečine so bile tako hude, predvsem v zapestju, da se ponoči nisem mogla pokriti z odejo…mi je gospa doktor povedala da naj pridem julija na pregled ker pač nima fraj termina (bil pa je marec) HALOOOOOOOOOOOOOOOO….
No in tako sem že v začetku aprila preko znanke prišla na pregled k Dr.Tomšiču na revmatološko kliniko v LJ – HVALA BOGU!!!!! – ki je po vseh preiskavah postavil diagnozo RA.
Sicer nočem nikogar žalit, a dejstvo je da če nimaš vez, potem….kaj pa vem…..verjetno trpiš dlje časa in bolj kot je potrebno….

LP, M.

Pozdravljena Mateja,
Vidim da imaš z rakičanom iste izkušnje kot jaz.Jaz sem iz Beltinec.
Prosila bi te,če mi lahko poveš katero alternativo si izbrala,če ni skrivnost.Mene namreč cel čas muči,da bi nekaj probala poleg osnovnega zdravljenja,pa se ne morem odločit.

Mene pa zanima,kako ti postavijo diagnozo revma.A se vidi na krvi?

Jana K., mislim d anisi ravno zadela temo hahahah, a vseeno ti bom poskusila pomagati.
Mislim da ima revma 6 ali 7 kriterijov, da dobiš “naziv”, da si revmatik.
Naj bi imela: okoreli, otekli in boleči sklepi,tudi kri pokaže, a ne zmeraj, vendar prej ali slej se vidi na krvi da se nekaj dogaja,jutranje težave s sklepi, ki traja najmanj 1 uro (negibnost sklepa…), oteženo gibanje pri vsakdanjih opravkih..in pa slikanje sklepov -IRM, CT, rentgen..

To sem ti tako malo “po domače” opisala, bolj strokovno pa najdeš (sem pisala tudi pod Resnica o revmi…)..

http://www.revma.net/?show=show_page&page_id=272

Če te še kaj zanima, piši…. mislim, da ti bodo pomagali tu na tem forumu…pa srečno. Lahko tudi opišeš kaj čutiš, je lažje bolečino podeliti..

Lep pozdrav vsem….

Tu je vse mirno 🙂

Kar nekaj časa je že minilo. Zanima me, če je kdo poiskusil te borove dodatke, ki jih je predlagala revma.

In vprašanje revmi, kako napreduje hčerka…z željo seveda, da sta se uspeli rešit vseh težav.

Neverjetni univerzalni pripomoček za zdravljenje.

Išči : EFT-Slovenija.tk

Silva,

hvala za namig…samo mene ni strah, nimam treme, ne zvija me v želodcu….veliko sem naredila na sebi, pa veliko še bom….ker volje in energije ne manjka.

Zakaj neverjetni…če je tako, povej kaj več. Ma res je smešno. Samo prilepiš naslov strani in eko, rešitev je tu.
Da bi te uslišal, saj veš kdo. 🙂

Sončna, nekateri bi svojo rit prodali, samo da bi izreklamirali izdelek….Jaz pravi bog in doktor….vsega dugega sem preveč dala skozi, da bi lahko to potem priporočala drugim, pa še meni ni pomagalo….kaj šele otrokom nekaj dajat…lp

Ni reklama, ampak trkanje po akupunkturnih točkah s prsti, ki so zastonj.

Dala sem izhodišče, potem se ti bo odpiralo na Googlu, YouTube, našla boš EFT Priročnik, ki ga lahko z dovoljenjem izumitelja 100 x razmnožiš (mislim, da bo preveč, ker je toliko nejevernih Tomažev), video posnetke v več jezikih s tečaji za izvajanje EFT metode, knjiga S TRKANJEM DO ZDRAVJA Horst Benescha (knjižnica ali knjigarna, če ni že razprodana), ponaslov: Odpravljanje telesnih in duševnih težav s tehniko EFT.

Tehnika je poznana pri nas nekaj let (2x na televiziji), v tujini pa že 10 let.
Podnaslov na EFT Priročniku: Čustveno olajšanje pelje k temeljitemu telesnemu ozdravljenju. Velja za vse primere: lajšanje bolečine, strahovi in fobije, resne bolezni….

Še nekaj besed avtorja : Res preprosto je in deluje. Le kako bi lahko sklepal drugače, ko sem bil sem bil sam priča, da so po tem tako presenetljivo preprostem primeru v nekaj minutah popustili glavoboli, bolečine v križu, herpes, srbečica, težave z dihanjem, napetost, strahovi, travme ter dučevno pogojeni telesni simptomi… Da, ta tehnika je krepko preskušala moje meje in mi glas iz ozadje še vedno prišepetava: “saj ne more biti res”

Postopek traja 2-3 minute, ko ga obvladamo, za težje primere pa ponavljanje, dokler ne pridemo v vrednostni lestvici z 10 do ničle.

Moje izkušnje: kot navaja avtor.

Pa še to. V knjigi so fotografije, v EFT Priročniku pa skice točk za trkanje.

Tole je oz. naj bi bil forum o revmi….

….sicer pa ima vsak pravico, se oglašat tam, kjer se mu zdi ….

Verjamem, da si navdušena…ampak preberi, kaj si napisala. Še posebej v tistem delu, kjer navajaš avtorjeve besede.

Morda bo komu pomagalo. Sicer pa znajo mali členki prstov tako bolet brez, da se jih sploh dotikaš. Kako gre tu tapkanje zraven, boš znala najbrž ti povedati.

lp

Silva se opravičujem, nisem mislila na vas…..resnično ne. Mislila sem na nekatere, ki bi prav vse naredili, da bi kak napoj prodali, tudi lastne otroke uporabili….Resničnbo sem toliko stvari doživela in sprobala….ni mišljeno na vas, čeprav zgleda kot da je…še enkrat se vam opravičujem.

New Report

Close