Najdi forum

Lahkotna tema – muzika,

Tudi zame je Balaševič nr. 1. Blizu mi je ciganska glasba in ruske romance. Med slovenskimi avtorji pa prisegam na Smolarja, Kreslina in Predina. Izbira glasbe pri meni zelo zavisi od razpoloženja. Vedno večkrat posežem po klasiki. Zadnjič pa sem si zelo polepšala dan, ko sem odkrila neko staro kaseto s starogradskimi melodijami. Kar nostalgična sem postala.

Al pa Metallica in Vivaldi, David Bowie, Eddie Grickel, SADE……..

Jovanotti rulz! Njegov koncert v Ljubljani leta ..kajpavemkaterega..je bil fenomenalen! Najbolj gredo v srce njegove besede, tisti ki razumemo italijansko vemo da pričara poezijo v najbolj vsakdanje stvari

Drugače poslušam vse živo, od Metallice, Clash, Cult, Offspring, Guns’n’Roses,
Nirvane do Blur, Oasis, Duran Duran ter ex domačih Azre, Zabranenjo pušenje, pa tapravih domačih Big footov in Siddharte.

Zadnje čase pa mi je najlepša, v srce segajoča pesem Luce, ki je zmagala na letošnjem San Remu.

Nasploh sem mnenja, da zanjo Italijani, za razliko od naših pop izvajalcev, narediti pop hit, ki je umetniška pesem.

pa da en pozabim Jinx-ov

Idem tamo gdje je sve po mom :))

ciaoooo

Hja, meni je všeč skoraj vse, res pa zelo NE maram narodno-zabavne glasbe, pa kakšnih pocukranih v stilu Simone Weiss, Marjan Smode in tako. Brez zamere.

Od domačih so mi zelo všeč Elvis Jackson, pa Tabu, tudi Siddartha, od jugo obvezno Jinx, od tujih pa Skunk Anansie, Guano Apes, Manu Chao, Eagle-Eye Cherry, pa tudi kakšni nežni ženski glasovi kot Dido, Sophie B. Hawkins, Jewel,…

Italijani so super, pa kamor pogledaš. Trenutno mi je zelo všeč Laura Pausini.

Sicer pa brez glasbe nisem prav nikoli, najrajši pa jo poslušam RES glasno – na slušalke ali v avtu. Če vidite kakšen avto, ki kar odskakuje od glasne glasbe in noter žensko, ki na moč prepeva (mislim, odpira usta), obstaja velika verjetnost, da sem to jaz. :)))

Uživajte!

Ja, tudi meni je ful vsec Luce.

Tud meni glasba ogromno pomeni,sploh zato, ker me sprosca, kadar se ucim poslusam meditativno glasbo,no ja, pac tisti mix,ki vsebuje klavir,violino,sumenje potoka,zvrgolenje ptic(enkratna zadeva),drugace pa se mi okus spreminja, ampak se vedno ostajam zvesta rocku ter starim skladbam…zelo pa obozujem:santano!!!,the rolling stones,nirvano,lenny kravitz,janis joplin,aerosmith,u2(novi album je zakon!!),soul fingers….od slovenskih pa:big foot mama,siddharta,tabu,tinkara kovac,polona(ima enkratna besedila pesmi….”igrajte tise,da slisim,ko gre proc,ko bo uzaljen tresnil z vrati v noc,bo za njim ostal samo spomin,par besed in v zraku dim….-morate slisati)

lep dan
estelle

To ne bo težko, Ponočnjak, ker ni veliko “pridelka”, so fantje pač malo bolj na “easy”.

Iz leta 1995 je prvi CD – Anje pupedanju (besedna igra za: eden je popoldan jedel)
leto 98 prinese drugega: Ante prupagandni balar. (balar=ples)

Za vso komponistiko v rocku se poimenujejo Ana Pupedan (ena popoldan).
Če pa zaigrajo “na suho” violina, kontrabas, kitara, vojaški boben, potem se sami sebe preimenujejo v Ante upedanten bando. In razlagajo da sta Ana in Ante brat in sestra. Priporočam oba ploščka.

Najlepša hvala za izčrpen odgovor! Bom šel v nabavo, pol bomo pa videli. Slišali. 🙂

Jazz je super, še posebno Mia Ž., ISKRE so super!
In Iztok Mlakar, super teksti! Kaj pa še kakšni drugi šansonjerji?
Lp

New Report

Close