Najdi forum

Lahkotna tema – muzika,

.. toliko dobre glasbe na kupu … bi še jaz dodala par cvetk …

poleg Bona-U2, Santane, Stinga, …..

– absolutno Madredeuss
– Cesaria Evora
– Gilberto Gil
– Les Negres Verdes
– Presuntos Implicados
– Brian Eno
– Buena Vista Social Club (vsa muzika iz Wendersovih filmov je fantastična .. še posebno iz filma Do konca sveta)
– pa Chumbawamba
– Enya
– Abba

– Balaševič
– Šarbeđija
– Bajaga

– slovenska glasbena scena se pa tako ali tako iz leta v leto boljša .. najboljši so tisti z etno pridihom .. pa tudi kakšna Siddartha gre kar fino v uho …

.. in ena spletna stran z mp3, za tiste z željo po arabskih ritmih za zahodnjaška ušesa 🙂 http://artists2.iuma.com/IUMA/Bands/Hashim_AlAlawi/index-0.html

dovolj nakladanja … lep dan vsem !!!!
Barbara.

Se vam pridružujem, glede Santane, in glede “unih” dveh.

Kaj vas pa moti Helena, pravzaprav. V duetu z Dobričevim Zlatkom je prav “fensi”

U soboto, u soboto, cela vas bo pela,
vse do zore, vse do zore, bova se vrtela,
Ko bo ura polnoči, pa se bova skrila,
in morda čez leto dni, sinčka že povila.

Kaj ni super?

(pozor predvsem na povezavi: zora-polnoč, ter sinček-eno leto)

Kaj vem, zdiš se mi bolj zasanjan oz. bolj razmišljujoč. Al se ti pa ne da pisat. Takole preko neta lahko dobiš tudi drugačen občutek.
Jaz bolj malo kolesarim, ker se mi zdi prevroče.Rajši grem plavat.
Hudega mi pa res ni, rada pomagam ljudem, če je le v moji moči. Pa sedaj, ko jih je veliko na dopustu, sem malo bolj vskočila z nasveti.Ni Aligatorja, pa Špele, pa Irene, pa Gabriela, pa še koga sem pozabila.

Ajd, drž se, pa vsake toliko se javi, da si še živ.

LP,Kaja

Čudovit izbor, Barbara, hvala.

Ja, barbara, krasno se tole razvija! Me že spominja na naslov tiste oddaje na Študentu “Razširjamo obzorja”, ali kako je že bilo…

zame je Hasim zakon .. potegni si kak njegov komad iz spleta .. te odnese v kakšno drugo dimenzijo … 🙂

… če se samo pomislim na vse te verze in ritme .. sem takoj boljše volje :)))

Son en kos Šavrinke,ma bivan u Pirane.Turišti so ano bojo,ma samo šporkajo morje eno krčijo!!

Kot, da bi me gladila po ušesih.
Ma, oštja, u Pirane anke jest močen tiće. Ma, se nad’m, da ne šporkam preveć?

Se opravičujem za narečne napake, mi pa tako lepo pojete. Sašo.

Sašo,

Jaz poznam Pupedance v glavnem samo iz špice od Vrtičkarjev. Ali lahko napišeš nekaj imen njihovih pridelkov, mislim CD-jev :), da ne bo kakšne pomote 🙂 in kaj priporočiš. So res nekaj posebnega med našimi.

Hvala vnaprej

Ti perdonamo ku pestiš anka kšn tolar u oštariji.Ma ne uni,ki toćajo noge u vodo eno si prnesejo bevando si sabo.
(Tudi jaz nisem več prav sigurna v narečje,posebno pisati je težko.Zadnjič je bil moj 8-letni sin prava zvezda razreda ,ko je povedal kratek sestavek po šavrinsko.Ampak kakšne muke so bile spraviti zgodbico skupaj!Tudi po vaseh se pozna,da so šole v mestih in pa da je tv v vsaki hiši.)

Pod mus..ampak res..pobrskajte po tem komadu…
Marko-Perkovic-Thompson-Ima nesto vrednije od zlata……….To su moje ruke oko tvoga vrata…
Srecno!.

L.P

Barbara, tvoj seznam je kot bi prepisovala mojo zbirko CDjev, ki sicer ni ogromna… se mi je zdelo kar malo hecno, ker prijatelji pravijo, da imava s fantom malo drugačen okus – zgleda, da ni tako zelo drugačen. Mi pa zadnje čase zelo paše etno in vsi novi nakupi se nagibajo v to smer – vsakič iz kakšnega drugega kota sveta.

No jaz vam bom pa malo pokvaril evforijo. Jaz sem pa v 80- ih najraje poslušal hrvaško glasbo ( Milo Hrnić, Mišo Kovač, Zdravko Škender, Matko Jelavić, Tomislav Ivčić, MeriCetinić itd….) No potem se je pa začela vojna na Hrvaškem, pa so ačeli s tistimi : Hrvatsko zemlja mila, Oj Hrvati, Moja Domovina ….. takrat se mi je pa uprlo. Potem sem si pa nabavil satelitsko tv in odkril moj sanjski glasbeni svet. To je skupina KASTELRUTHER SPATZEN. To je vsaj za moj okus glasba, ki človeka nikakor ne more pustiti ravnodušnega. Če pa razumete še njihova besedila, potem pa…. oh in sploh! Poleg njih pa še poslušam Francine Jordi, Nockalm quintet, Moniko Martin, Jantje Smith, Oswald Sattler, ….. Je pa težava , ker se tovrstna glasba v Slovenskih prodajalnah z glasbenimi izdelki ne dobi, in je treba za vsak CD iti v Avstrijo.

Še tole : Tudi meni je všeč Ana Gabriel in njen rahlo hrapavi glas, predlagam pa še ,da poslušate Lindo Ronstadt v njenih španskih komadih, tam tudi zna poteči kakšna solza !
LP. Bogdan

Toliko dobre muzike na kupu, še jaz dodam svoje

Krka sanjava – Slak
Na golici – Avsenik
Veselo v Kamnik – Mihelič
pa Slapovi, vesele štajerke, podlipški fantje

ja ne razumem čist dobro, ampak ste na našo domačo muziko pa čisto pozabili, saj kar sede v uho 🙂

primož

Jaz večinoma poslušam vse. No, skoraj vse. Kakšnega metala ali pa tiste dum dum muzike, ki jo vrtijo na rave partijih pa sploh ne.

Kar dosti poslušam slo muziko, mislim, da se nekateri res trudijo in jim tudi uspeva. Najraje pa imam tri primorske slavčke, ki imajo za mene najboljše glasove na naši sceni: Tinkara Kovač, Anika Horvat in Lara Baruca.

Mogoče tole spada že v drugo temo, ampak vseeno. Zelo rada poslušam Jožeta na RGL-u. Vsak torek zjutraj, še s postelje prižgem radio in ko zaslišim njegov glas in njegove fore, mi takoj polepša dan.

Lep pozdrav!

Mene pa veseli, da se je končno slovenska rockovska scena pričela razvijati

Tinkara Kovač
Siddharta
TA-BU

Všeč mi je tudi stari rock…pa…

Live
Him
Creed
U2
Rea Moon

Pa še bi se kaj našlo pa se sedaj ne morem spomniti!

Pozdrav,
Pia

Super tema!

Se strinjam s skoraj vsemi segmenti muzike, dodal bi le še tu in tam slovensko narodno, sploh če si v šusu za ples, pa svetoval še kak CD od J.J. Cale-a, pa od starih dobrih VIS Idolov, Azre, Film-a, pa kakšna balada od Riblje čorbe, Bijelog dugme-ta.

Aja , jazz in pa klasiko bom pa bolj poslušal šele, ko bom v kotih imel postavljene zvočnike Bowers&Wilkins Nautilus 800. Kdor jih je že kdaj slišal igrati , že ve zakaj.

Meni je pa všeč kletzmer glasba, pa ciganska. Sploh etno. Balaševiča ste že omenili, nisem pa še zasledila Iztoka Mlakarja in Adija Smolarja.Pa še, pa še, pa še….

Meni pa med drugim:
npr. od naših Kreslin, Derenda, 1 popoldne, Mežek, Šukarji………jug: Josipa Lisac, Prljavo kazalište, Cubismo, Balašević, Mišo Kovač za kdaj pa kdaj……..potem pa kakšni stari rockerji tipa Led Zeppelin, Pink Floyd, CCR, Uriah Heep, Jethro Tull, Aerosmith, Santana, AC/DC, Guns n Roses, pa še kaj bolj svemirskega kot je J.M. Jarre, pa Mike Oldfield, dober je tudi Chriss Rea, pa Bruce Springsteen, pa npr. Sade, Susanne Vega, Sheryl Crow,……………………………………………………..

New Report

Close