Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika kvaliteta leč

kvaliteta leč

Spoštovani!

prosim vas za vaše strokovno oceno kvaliete leč.

Že 5 let redno (cel dan-vem……bilo bi boljše manj, a nimam problemov) nosim leče Surevue (Johnson-Johnson), leče so mesečne, dioptrija -2.
Brez sem le ponoči, redno jih mejavam na mesec dni. Z njimi sem izredno zadovoljna.

Pa so me premamile lepe bavne leče Freshlok Dimensions (Ciba Vision), enaka dioptrija, tudi mesečne.

Ne vem, ali se mi samo zdi, ali je res možno. Namreč, kot da vidim s temi barvnimi malo slabše, ko jih vzamem ven imam v očeh občutek, kot da bi v njih imela polno drobnega peska, skelijo me in veke (zunanji del) se mi zdi, kot da imam malo rdeče.

Morda imam le utrujene oči, morda se mi je vid poslabšal. Te barvne leče nosim točno mesec dni in ne vem, če niso ta opažanja le plod moje dvomljvosti v kvaliteto.

Prosim vas, če lahko podate svoje mneje v primerjavi med lečami obeh znamk, ki sem jih navedla.
So te bavne leče primerje za redno uporabo?
Č bi jih nosila le tu in tam, bi pač za vsak mesec morala imeti v uporabi 2 para leč, torej dvojni stroški. Kajti, ko zavojček z lečo enkrat odpremo, se začne šteti ta mesc dni, ne glede na čas nošenja. Je tako?

Za trud se vam zahvaljujem in vam želim lep pričetek novega delovnega tedna.
M.

Žal, se ne spuščam v ocenjevanje leč, saj na takšnem mediju, kot je ta portal, to tudi od mene ne bi bilo profesionalno.

Glede časa nošenja leč, pa vaša teorija pravilna.

Lp.

melita tudi meni se zdi tako,imam popolnoma enak primer kot ti…pomoje je kar res, da so te leče manj kvalitetne,mene namreč tudi full pečejo oči še kako minuto po tem ko leče vstavim, potem pa se umiri, vidim pa tudi slabše,..ne vem ali je hec v firmi ali v tem, da so te leče barvne,…l.p

Hvala za komentar.
Je res zanimivo, da človek tako težko pride do objektivnih informacij, čeprav gre za “medicinsko zadevo”.

Saj leče nosimo zato, ker slabo vidimo! Morda pa se najde kdo, ki nama bo pošteno odgovoril?
Saj menda strokovnjaki vedo, kakšna je kvaliteta različnih poizvajalcev…
Ali pa je cel svet še samo profitno naravnan..? Žalostno.

LP
M.

Saj pravim, da javno ocenjevanje ni primerno.

V vsakem primeru, pa mi svetujemo pri očesnem pregledu, da uporabnik pride do najboljših leč za njegovo oko.

Kajti, če sam uporabnik ni zadovoljen, potem jih tudi ne nosi in profia ni (torej je to v nasprotju s teorijo o profitno naravnanem svetom, kakor vi pravite).

Za informacije o kvaliteti leč, me lahko pokličete po telefonu: 02 25 25 200

Lp.

New Report

Close