Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Kurja očesa

Kurja očesa

Pozdravljeni! Imam eno vprašanje čeprav ne vem če ste pravi naslov. Torej borim se s kurjimi očesi že 15 let. Groza in strah. Bila sem že dvakrat operirana vendar se stanje ponavlja. Obup je v tem da so na peti in podplatih. Ko sem bila operirana mi je pri previjanju tudi sestra rekla, da imam noge (obe podplati) kot emental sir. V zadnjem času pa so me začele strašno boleti tudi noge od gležnja do kolen. Imam tudi krčne žile, za kar pa se moja zdravnica kar ne zmeni. Skratka,situacija je takšna da sploh ne vem več kako naj hodim, pomagam si z raznoraznimi “žavbami” od Herbiona, konjskega mazila ipd., vendar je to le trenutno olajšanje. Popolnoma sem psihično na dnu, saj nikamor ne morem.Trpim kot kristus na križu, to me ne bo pripeljalo v dobro stanje. Nihče me več ali manj ne jemlje resno češ, oh kurja očesa. Ampak jaz imam že deformirane podplate, prstov ne morem premikati,hrbet boli.Povem naj da imamo to v družini. Najbolj pameten se mi je zdel odgovor od zdravnika, da imam premajhna stopala za svojo višino (173 cm, št. noge 37).Skrbim da se ne zredim, ampak kako naj to če pa ne morem hodit,telovadit,.Edino kolo in plavanje prideta v poštev. Bila sem še premalo izčrpna, pa bi bila vseeno hvaležna za kakšen vaš nasvet. Ne bi rada da se me vnuki spominjajo kot tečne,nervozne babice,ker me to že popolnoma psihično in fizično onemogoča.Lp

Pozdravljena!

Mislim, da vseh težav pri vas vseeno ne gre pripisovati kurjim očesom, predvsem mislim na bolečine v hrbtu in golenih. Tudi ne vidim razloga, da vas zaradi kurjih očes na podplatih ne bi jemali resno, saj so lahko skrajno neprijetna. Z mojim opisovanjem “borbe” proti tej nadlogi oz. odstranjevanjem (kirurško, zmrzovanje..) verjetno ne bi izvedela nič novega, če se že 15 let ukvarjate s to težavo. Mislim, da glede na napisano potrebujete predvsem temeljit pogovor s svojim zdravnikom, kje in kako je možno še ukrepati in kako boste s čim laže prenašali tisti del težav, ki ste jih v svojem zapisu prinesli s sabo na svet in trajna odstranitev ni možna.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

hVALA ZA ODGOVOR.sAMO ŠE VPRAŠANJE.ALI BI BRINOVA KREMA TUDI PRINESLA KAKŠNO OLAJŠANJE.LP

Žal ne morete pričakovati, da bi od kreme kurja očesa izginila ali se nehala pojavljati. Če pa vam mazanje z njo ustreza (paše), ne poznam nobenih zadržkov. Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pahorka….
tudi moja mama ima hude tezave s kurjimi ocesi in tudi njo bolijo noge do od podplatov do kolen,tako da jaz ti verjamem da tudi tebe zato hrbet boli, ker zaradi nepravilne hoje in drze je posledicno tudi to mogoce, mama tezko hodi, ima deformirane podplate in je zelo slabe volje, na operaciji je ze bila,…vse vglavnem je ze probala, ni fajn no, lp

New Report

Close