Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Kunci – prosim par informacij

Kunci – prosim par informacij

Japajade. Zajčki. Dajte res vsako traparijo, ki se je spomnite, natrosit.


1. Na začetku lahko ‘markirajo’ za iztrebki, ko pa se navadijo na nov življenjski prostor tega ponavadi več ne počnejo. Moj Zoki se je dokaj hitro naučil da ne pušča iztrebkov izven kletke, z lulanjem je sicer malo večji problem (baje je to pri samcih še posebej problem, jaz ne morem ravno dajati izkušenj za celotno vrsto, saj je kunec, ki ga imam trenutno, tudi prvi, ki sem ga kdaj imela), ampak se navadi. Mimogrede, WC mora biti dovolj velik da cel kunec stopi noter.
2. Z njimi naj bi se ukvarjali vsaj 3 ali 4 ure dnevno, je pa tudi odvisno od velikosti kletke (kunec v manjši kletki naj bi bil več zunaj). Kunec je lahko na prostem tudi brez nadzora, a v takem primeru mora biti prostor, kjer naj bi bil, varen (odstranjeni kabli, škodljive rastline, vse, kar bi mu škodilo, umaknjeno iz njegovega dostopa, vrata na balkon, nizka okna morajo biti zaprta, da ne pride do tragične nesreče..), in kunec naj bi bil zelo navajen na WC, sicer vas lahko ob prihodu domov čaka neprijetno presenečenje. In dovolj igračk ipd. bi moral imeti, sicer se lahko spravi na pohištvo in je potem pač malo nagrizeno.
3. Baje se jih da navaditi.. Jaz sem enkrat v hišo prinesla muco, da bi videla, kako se bosta razumela, za začetek samo skozi rešetke, ampak muco je bolj zanimalo, če bo jo kdo čohal in kuncu ni posvečala kaj dosti pozornosti
4. Lahko, ampak če je hišni kunec, ga nikar ne nosite ven dokler ne postane zunaj dovolj toplo, ker če je do zdaj bil notri to pomeni da mu ni zrasla zimska dlaka ipd, in bi se zunaj hitro prehladil kar je lahko zelo nevarno.
5. Živijo nekako okoli 10 let, se mi zdi, nisem čisto prepričana
6. Če se pustijo božat a li ne, je odvisno kako jih navadiš.
Na to zadnje ti ne morem odgovoriti ker nimam in nisem imal ovnača, ampak mislim da bistvenih razlik ni.

Pa še nekaj, zelo pomembno je da imajo vedno na voljo seno! To je zelo pomembno za njihovo zdravje, prebavo in zobe.
Če kaj razumeš hrvaško, poglej na http://www.zecovi.net kjer ti veliko piše o kuncih.

Na začetku sploh nisem bila proti s/k. Prav zares ne, k temu so me pripravili določeni ljudje na tem forumu. Zakaj? Ker s/k priporočajo, ne glede na to kakšen je v bisvu problem z muco ali psom, ker očitno mislijo, da žival ne more biti srečna, če je plodna, in ker ljudem, ki ugotovijo, da je njihova žival breja, priporočajo umor mladičev oz. odstranitev plodov še pred kotitvijo (kar je pravzaprav isto, eno je pač umor pred kotitvijo, drugo pa umor po kotitvi). Zato sem bila tako proti.. Sedaj nisem več tako 100% proti temu (pomagalo je, da sem začasno zapustila forum), ampak še vedno sem proti umoru mladičev in protu svetovanju s/k kot univerzalne rešitve vseh problemov ali načina, da 'osrečimo' žival.

zanima me, če lahko hišni zajec, navajen bivanja v zunanji kletki živi v ograji z hišico? predvsem me zanima glede rosne trave zjutraj??
hvala za odgovore

To ti bo pa težko kdo povedal, ker dvomim, da sploh kdo ima hišnega zajca… Sicer pa – zakaj te zanima?

bboy… ja no … rosna trava! Če jo zajci pojejo 🙁 . Če želiš imeti zajčka vzunaj ga imej v zavetju. Pod streho. Ali pa mu naredi zavetje (ne samo s hiško). Vzemi ga ko je poletje ker se bo tako navadil tudi na zimo. Čeprav bi bilo boljše da je pozimi na bolj toplem

A govorimo o zajcih ali o kuncih?

Pozna kdo morda zaupanja vrednega rejca?

zdravo tudi jaz imam zajčka in ni nobenega problema glede druženja z mačko in psom res pa da so pod kontrolo ko so skupaj ampak imam problem moj zajček je začel lulat oziroma kot bi markiral potem pa se mi pozna beli flek in to samo na kauču kako bi ga odvadla razn da mu ne dovolim na kauc .Rada pa bi imela vse 3 skupaj k so tko cotkani k se spravmo gledat tv
hvala za odgovore

kakšna je povprečna doba kuncev

skoraj vsaka živav ima svoje mesto kjer lula in kaka tako kot mi ljudje.
jaz imam zajca ki je podnevi in ponoči zunaj saj ima hiško zgoraj spodaj pa je travo kot so te:
http://www.e-mask.si/zaj269niki.html
Hišni zajčki morajo biti aktivni. Nikar si ne mislite, da jih imate lahko ves čas zaprte v majhni kletki. Nujno jim morate nekaj časa vsak dan zagotoviti prosto gibanje po stanovanju ali pa mu namenite prav posebno “zajčjo” sobo v kateri ni ničesar takega, kar bi bilo vsaj približno primerno za glodanje. Če boste zajčku zagotovili tudi kakšen sprehod ali pa celo njegov prostor na vrtu, vam bo zelo hvaležen.
z mački dobro vprašanje hmhm. ne bi vam znal povedati.
zajec je lahko podnevi tako ponoči znaj, jaz ga imam tudi kadar me ni doma.
živijo 7-10 let.
se pustijo božati samo če je bolan pa se skrije v kot in se ne premakne.
sploh ni velike razlike odvisno če si želite te ki nimajo pokončnih ušes ga kar uzemite.

Ali je potrebna kunca kastrirati? Naš namreč kar naprej markira in kaka po celem stanovanju. Poleg tega stalno naskakuje naše noge, roke, copate in druge stvari ter nas stalno zasleduje. Star je okrog 9 mesecev. Preden so se začeli njegovi spolni problemi je bil priden in je kakal in lulal v svoj WC. Zanima me ali bi kastracija rešila te probleme, ali je za to že prepozno?
Če ima kdo izkušnje s tem bi ga prosila, da mi svetuje, ker postaja situacija precej moteča. Hvala in lep dan!
Ana

Pozdravljeni,
Moja hčerka, ki bo dopolnila kmalu 12 let, si želi imeti zajčka ali pa golega morskega prašička.
Smo v stanovanju, zato bi vas prosila, če mi poveste nekaj vaših izkušenj in mnenj.
Kaj je za hčerko bolje, kunec ali goli morski prašiček? Res neve, za kaj se bi odločila!
Pred 1 leto so ji umrle ribice na katere je bila neizmerno navezana, nove ribice pa ji niso prinesle sreče, vsaj tak jo vidim. Prosim, če mi predlagate, katero živali ji naj kupimo, če bo seveda prostor zanj, kunca ali golega morskega prašička?

Hvala! Zahvaljujem se vam za vnaprejšnje odgovore in mnenja!

Zdravo jaz bi pa rada vprašala,če je to normalno,da prilikavi kunec lula malo rumeno in malo belo lulanje??????????????????????? Zelo vesela bi bila vaših nasvetov in odgovorov!!! Hvala!!!!=)

meni je tut zajkla belo lulala…..sem jo pa pred 3dnevi dala parit in me zanima če to mogoče kej povezano….ali je to mogoče znak brejosti.

ziujoo..mene nekaj zanima..jaz imam pritlikavega zajcka..star je 5 meseceu..in njegovi bobki so skoz usak posebaj..opazila pa sem..da uceraj in danes se njegovi bobki skupaj drzijo..in so zelo manjsi..in podougovato je use skupaj..ce katera ve ce je to kaj narobe..
hvalaa

Kupila sem odganjalec mrčesa Pest reject. Sedaj pa sem v navodilih videla da ne smem uporabljati, če je v hiši kunec. Ali ima kdo kljub temu napravo v vtičnici? Jaz res ne bi rada škodila mojemy zajčku… Hvala za odgovire.

To je normalno, ti iztrebki so vitaminski in jih zajček ponavadi poje preden jih mi sploh opazimo. Ponavadi je to v zgodnjih jutranjih urah… Brez skebi!

Zdravo

Imam 1 leto starega prtlikavega zajca. Zadnjič sem opazila da ima na modih s starni zadnjika otečeni žlezi.
Ali kdo ve kaj je to? Kako ukrepati?

karmar, na navodila so opozorilo napisali, ker jim je bilo dolgčas. Kaj misliš?
Wersus, ukrepamo tako, da se spokamo do veterinarja.

Ok. Nedelja je. A ga peljem na nujno?

New Report

Close