Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Kunci – prosim par informacij

Kunci – prosim par informacij

Rad bi izvedel čim več o kuncih(prehrana, parjenje,…)
Vsak prispevek je dobrodošel

Ali mogoče gdo ve, gdaj se lahko začne božati mladičke kuncev in gdaj se jih lahko odda??

ali se majhne kunce lahko že po enem tednu šlata

ne,ker so še premejhni

Sabina, jaz jih božam čim se odlakajo, s tem da moraš bit zelo nežna. Oddajamo jih šele po 3 mesecih, pri samici jih imamo v povprečju 2 meseca, čeprav naj bi se osamosvojili do 1 meseca.

Lejdy najlepsa hvala za odgovor.

a se loh kunce spusti vn po parih tednih?

mi mamo kunce stare 4tedne zj božamo jih hodjo itk sami jejo sam zj ne vem a se jih loh spusti tko mav da hodjo.

po kolkih mescih se loh odda male kunce?

Bum, mislim da kunčke že lahko izpustiš, vendar vi ti predlagala da jim napraviš kako utico ali kaj podobnega, da se lahko zatečejo vanjo.
Deaev mi jih nikoli nme oddajamo pred 2 meseci.

dobila sem še 6 malih kuncov rada bi par moških in ženskih imenov za tamale

ali želi kdo kunca za 40eur naj mi odpiše.

imam moške male kunce in ženske male kunce za 44,99eur.

A so zlati?

]živjo vsi! mene samo zanima če mi lahko na nekaj odgovorite: Imam samičko staro 1-2 mesca ( malo kunčico) je levjegriva.. vse je uredu z njo je zdrava razigrana živahna ,, ima kul prebavo… samo nekaj me moti.. oba 2 mesca je imela ušesa pokonci oziroma nekje na sredini.. zdaj pa ima lev ušes spuščen dol na levo stran in skoraj nikoli več ne dvigne levega ušesa. z desnim je use vredu stoji pokonci.. Zanima me če je morda krivo ko je moj DEDEK nekaj časa dvigoval zajca tako da ga je prijel za ušesa in ga tako dvigoval.. Se lahko malo kunčico prime za ušesa ali ne? hvala že v naprej

Kuncev se ne sme prijemati za ušesa; primeš za kožo na tilniku in podpreš telo z drugo roko.
Kunčica je verjetno ovnač ali pa mix z ovnačem in bo podobna temu tu.
Obstaja pa tudi kunčji forum[/url] – za še več informacij.
Lp,Maja

Zdravo !
Jaz dobim proti koncu majhnega zajčka. Imam pa problem . Imamo še 4 leta starega psa ( majhnega pasma coton de tulear ) torej zajček naj bi bil samo v moji sobi ? mu bo ta prostor dovolj ? V moji sobi bo kletka ampak je dovolj da je spuščen samo v moji sobi ? Sicer ven si ga ne upam spustit ker lahko pobegne,..
Se bo dobro razumel s psom ?
Hvala za odgovore : ) )
Susi < 333 [/i]

Živijo, Suzi!
Pes lahko, da se bo navadil na kunčka, lahko pa da ne. Precej je odvisno, koliko truda boste vložili v navajanje psa na novo živalico in tudi koliko socializiranega psa imate.
Če bo kunec samo v tvoji sobi in da pes ne bo tam imel vstopa, mislim, da se nimaš kaj bat za varnost kunca. V kolikor tvoja soba ni res minimalna, bi morala biti dovolj za sprehajanje živalice, le glej, da bo vsak dan dovolj časa spuščena. Spomladi in poleti lahko daš kunca tudi ven, namreč obstajajo različne ograde, ki jih postaviš na vrt. Vendar je v vsakem primeru dobro, da imaš živalico na očeh, saj kakšna večja žival, bi znala tisto ogrado premaknit ali sesut.
Če se bosta s psom razumela, pa ti ne morem povedat. Posusi ju navadit enega na drugega pa boš že videla. 🙂

Se strinjam s Fiammo, če boš poskrbela, da bo vsak dan dovolj časa spuščen, je lahko tudi samo v tvoji sobi. Za ven mu lahko nabaviš ogradico, ki jo je omenila, tu ti lahko povem le, da jo naš gladko preskoči, če je nižja od 90cm (smo sprobavali) gre pa za pritlikavega ovnača. Zanj smo nabavili tudi povodec za kunčke in se ko je vreme primerno tudi sprehodimo po vtru z njim :), ga pa ni za puščati samega na povodcu, ker bi zobki s povodcem opravili zelo na hitro 🙂

ovnači imajo do 1,5 kg .zajčki s pokončnimi ušesi pa tudi do 5kg ali več.in zato so ovnači tudi manjši

New Report

Close