Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Kronična bolečina – fibromialgija Kuharska delavnica

Kuharska delavnica

Tega obvestila ne pojmujem kot reklamo temveč kot dobronamerno ponudbo:

URE MAKROBIOTIČNE KUHE
v oktobru v Ljubljani

Spoštovani!

Obveščam vas o dveh veležitnih (makrobiotičnih) kuharskih delavnicah.

Makrobiotična kuharska delavnica za novince
(energije v naravi, človekovem telesu in prehrani;
osnove MB kuhanja ter skupno kosilo)
• tečaj vodiva Mitja Fajdiga (predstavitev osnov) in ga. Olivera Mirkovič (kuhanje)
• v soboto, 15. oktobra, 10–15 h
• na Povšetovi 29 (povsem nov nizki blok), Ljubljana, v stanovanju ge. Olivere M.
• cena 5000 sit/udeleženca; sprejmeva 10 prijav

Makrobiotična nadaljevalna kuharska delavnica
(kuhanje po letnih časih, jesenska kuha ter skupno kosilo)
• tečaj vodi ga. Olivera M. (kuhanje) in s pojasnili pomagam Mitja F.
• v soboto, 22. oktobra, 10–15 h
• na Povšetovi 29 (povsem nov nizki blok), Ljubljana, v stanovanju ge. Olivere M.
• cena 5000 sit/udeleženca; sprejmeva 10 prijav

Prijave za oba tečaja sprejemam in pojasnila dajem Mitja Fajdiga; tel. 040-757-259 ali e-naslov [email protected].

Mitja Fajdiga

pripis: Lahko posredujete komurkoli. Hvala !

Spoštovani!

Prijavljam se na delavnico za novince.

Zahvaljujem se vam in vas pozdravljam!

Veronika Felicijan

Veronika, hvala za prijavo (in objavo obvestila, ker je nisem pričakoval)!

Naj pojasnim vsebinsko razliko med uvodno in nadaljevalno delavnico, ki iz objave ni najbolj razvidna. Spomladi sva z Olivero začela mesečno prirejati veležitne (makrobiotične) kuharske tečaje, kakršni se odvijajo v Zagrebu v Makronovi, na IMI-ju v Kientalu, na Kushi Institute of Europe v Amsterdamu in drugod po svetu.
Želela sva ljudem, ki bi si radi izboljšali zdravje, v živo prikazati pripiravljanje veležitnih obrokov in predstaviti osnove (energije – ki obvladujejo vse pojave – v naravi, človekovem telesu in prehrani).
Mnogi tečajniki so se udeležili 2-3 tečajev zaporedoma in nekateri pridejo tudi naslednjič.
Da pa se izogne zadrega, ko se na isti delavnici skupaj znajdejo novinci, ki ne poznajo osnov, pa jih želijo spoznati, ter nadaljevalci, ki jih zanimajo finese in mojstrstvo, ob ponovnem poslušanju osnov pa se dolgočasijo, sva z Olivero dorekla uvodno in nadaljevalno delavnico.

V drugi delavnici torej ne bo več osnov, zato bo več časa za nekuharska vprašanja, povezana z prehrambnim zdravljenjem, naravnim diagnosticiranjem idr. – po želji udeležencev.
Skratka, poleg kuharskega mojstrenja po letnih časih bo 2. delavnica tudi majhno prehrambno-zdravstveno posvetovanje.

M.F.

Novembrska kuharska delavnica za začetnike bo 19. 11. 05, s pričetkom ob 10. uri, na Povšetovi 29.

Več o vsebini tukaj: (dogodki pod 19/11).

Srečno pot v boljše počutje in v zdravje!

Veronika

Na kuharski delavnici za novince smo bili udeleženci zelo zadovoljni s teoretično in praktično vsebino programa, zato smo se vsi odločili za nadaljevalni tečaj.

Veronika

(Glej vabilo spodaj):

Copy:
NADALJEVALNA MAKROBIOTIČNA KUHARSKA DELAVNICA
(za ljudi, ki poznajo osnove makrobiotike, akupunkture, šiacne masaže,
fengšuja, devetzvezdnega čija ali drugih starodavnih daljnovzhodnih ved)

Z gospo Olivero Mirković prirejava nadaljevalno delavnico za zdrav(iln)o
makrobiotično kuho:

.. v nedeljo 4. decembra od 10-15 h na Povšetovi 29 v Ljubljani (delavnica je izjemoma v nedeljo, ker ima Olivera v soboto izpit iz angleščine)
.. predstavitev kuhanja po letnih časih (Olivera)
.. razlago prebavnih težav, ki jih povzroči nezdrava prehrana, podrobneje
črevesnih kolik in endometrioze kot posledice prebavne (funkcionalne)
zaprtosti (Mitja)
.. makrobiotično kosilo – tokrat za praznične decembrske potrebe
.. za samo 10 udeležencev; cena 5000 sit/udeleženca

Prijave in pojasnila – Mitja Fajdiga, tel. 040-757-259 ali e-naslov
[email protected].

Olivera Mirković in Mitja Fajdiga

Ljubljana, 19.11.2005

pripis: za več o makrobiotiki v slovenščini glej

Uh, Veronika, lepo kašo si mi skuhala …

Spoštovani!

Menim, da dolgujem nekaj pojasnil, ker jih Veronika ni priobčila, čeprav je omenila, da jih bo.

Kot prvo želim poudariti, da je Veronika objavila zgornji oglas za nadaljevalno kuharsko delavnico samoiniciativno, tj. proti moji volji. Najava delavnice tukaj po mojem ni umestna, ker se nanjo lahko prijavi le tisti, ki se je udeležil uvodne delavnice pri meni v LJ, pri Ici Krebar, Društvu NARAVA iz Šk. Loke, pri Zlatku in Jadranki Pejić v ZG ali kje v tujini in torej pozna energijske osnove zdravilne veležitne kuhe.

Šele tako razumevanje živil in njihova pravilna uporaba omogočita telesu, da se začne čistiti in energijsko uravnoteževati – oslabeli organi se začnejo krepiti, preveč zbiti organi mehčati, celotno telo pa čistiti in se celostno naravno krepiti – obnavljeno energijsko ravnovesje pa telesu omogoči, da se začne samo zdraviti (!).

Nad možno koristnostjo veležitne kuhe se je Veronika menda zamislila potem, ko je prebrala moj zapis o zdravilnosti prosene kaše (), ki je povsem “slovenska jed”, prej pa jo je pri makrobiotiki motilo obilje tujk in sam izraz makrobiotika, ki menda spominja na nekakšno sekto.

Za začetek se je Veronika skušala držati navodil, ki sem jih objavil v , vendar pa je delala napake kot vsak novinec (tudi jaz sem jih). Recimo, ker ji zelo tekne slano, si je pogosto pripravila močno misno juho (iz sojine kreme), a sva v pogovoru ugotovila, da uporablja preveč misne kreme, torej uživa preveč soli … priporočil sem ji, naj nekaj tednov opusti soljenje jedi in naj ne uporablja več toliko sojine kreme. Obenem pa sem ji toplo priporočil, naj začne uporabljati alge, ker so zelo hranljive in čistijo telo …

Veronika se je udeležila začetne delavnice za novince 19. t. m., ker je ugotovila, da se ji dermatitis na obrazu res zaostri vsakič, ko se pregreši s sladkarijami in da se ji dermatitis umiri po nekajdnevnem uživanju riževega močnika (iz rjavega riža /!/), obenem pa ugotavlja, da ji tudi prosena kaša zelo dobro dene. Ugotovlja pa tudi, da je njena prehrana zelo enovrstna in je je že naveličana.

Na uvodni kuharski delavnici se je na lastne oči (in ustne borbončice) prepričala, kako okusna in pestra je veležitna kuha.

Pravzaprav gre za kuho naših dedkov in babic, le da je obogatena še z algami. Ker pa si je povprečni sodobni človek z nezdravo prehrano oslabil črevesje, se v veležitni kuhi odsvetujejo mlevski izdelki (pa čeprav so iz polnovredne moke) in tudi mlečni izdelki, ker oboji povzročajo prebavno (funkcionalno) zaprtost in možne resne zdravstvene težave (glej ).

Skratka, Veronika je ugotovila, da prehrana dejansko lahko močno vpliva na človekovo zdravstveno stanje – nezdrava mu škoduje, zdrava pa najmanj izboljša splošno počutje …

Veronika, želim ti, da vztrajaš in kritično presojaš vse, kar boš preskusila, tudi veležitno zdrav(iln)o kuho. Če jo boš še kaj omenjala, piši o njej celovito – o dobrih vtisih, dvomih in slabih vtisih – sicer bo kdo mislil, da mi prostovoljno delaš reklamo, česar pa nočem, ponavljam, nočem!

Zdravilno veležitno kuho je sicer spoznalo nekaj članov Društva bolnikov s SKU in FM Slovenije. Naj napišejo svoje vtise in ugotovitve. Najbolj koristi nepristranska celovita resnica. Resnice se ne bojim …

Razumem.

In vabim tiste, ki že dlje časa prakticirate veležitno prehranjevanje, da opišete svoje izkušnje.

Lep dan vam želim!

Veronika

New Report

Close