Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Prehrana in varnost živil Kuhano – zamrznjeno?

Kuhano – zamrznjeno?

Spoštovani

Malce iščem po forumu in nisem našla odgovora na to, kar me zanima.

Moja tašča kupi sveže meso, npr. telečje, naredi juho, doda kost, jušno zelenjavo… in vse potrebno.

Ko se juha ohladi, razdeli v posodice (plastične) ter v vsako doda nekaj narezanega mesa (brez zelenjave) ter zamrzne, da ima za večkrat, za kakšen mesec ali dva.

Kaj menite vi o tem? Jaz sem nezaupljive sorte in me resnično zanima vaše mnenje.

Ker če je to čisto OK, se morda še jaz kdaj lotim takšne kuharije 🙂

Hvala, lep dan.

Kot veste, predelava živil zmanjšuje njihovo biološko vrednost, več kot je postopkov vključenih v to manjša je vrednost živil. S tem zavedanjem tudi konzerviramo živila.
Če je higiensko ustrezno izpeljan postopek, potem ni težav, pomembno je tudi, da je zamrzovanje hitro, da ne pride do kvara živil.
Vsekakor pa je hranilna vrednost zmanjšana, zmanjšuje se pa tako s termično obdelavo, kot zamrzovanjem, daljšim shranjevanjem….
Seveda si velikokrat zaradi pomanjkanja časa za pripravo hrane tako pomagamo, to je enako, kot če kupimo zamrznjen pripravljen obrok in ga potem samo pogrejemo.
Še vedno pa velja, da je sveže pripravljena hrana najboljša, toda socilani ritem nam to, žal mnogokrat preprečuje.

mag. Iva Verbnik *** Solis-TR d.o.o. *** [email protected]

sveže pripravljena hrana najboljša 🙂

[url=http://zendom.si/]zendom.si[/url]

New Report

Close