Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Krvni sladkor!

Krvni sladkor!

Lep pozdrav!

Sem studentka, stara 22 let, visoka 166 cm, težka 50 kg in zadnje case se zelo slabo pocutim. Ves cas sem utrujena, imam glavobole, omotice, včasih dobim občutek, da ne morem stati na nogah, pa tudi zmrazi me za trenutek.Imam zelo nizek pritisk (75 / 40), bolečine v vratnih mišicah, ki so pristone že nekaj mesecev. Res je, da sem zelo obremenjena, končujem študij kemije in imam veliko dela, tako da praktično cele večere presedim ob računalniku. Vsak dan se mi zdi, da je slabše. Kot začaran krog. Tudi ko spim več, ne občutim izboljšanja. Čutim stalno napetost v mišicah. Zadnjič sem si okoli enih popoldan merila krvni sladkor (mama je diabetik in imamo aparat doma) in sem ga imela 3,1 mmol / L. Ali morda moje težave izhajajo iz prenizkega sladkorja? Moram povedati, da nisem bila tešča, saj sem pred 2 urama pojedla 2 pomaranči in 2 kivija. Kaj je vzrok mojim težavam?

Hvala za Vaše razmišljanje

Irena

Spoštovana!

Uau, to je pa bil obrok. Najbrž si kot obešalnik za oblačila in nizek sladkor je zagotovo posledica pomanjkljivega prehranjevanja. Skupaj z nizkim tlakom in napori je normalno, da si hitreje utrujena in manj zmoreš. Ev. bi izmeril vrednost ščitničnih hormonov, čeprav se mi ne zdi preveč verjetnen vzrok slabemu počutju.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close