Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina krvne in urinske preiskave

krvne in urinske preiskave

Pozdravljeni,

Pisem v imenu oceta in sicer me zanima razlaga izvidov.
Analiza urina:
Sed-erci.svezi 21-30
Sed-levkociti 0-5
Sed-sluz Prisotna
Sed-bakterije okrogle Malo

U-hemoglobin 1
U-proteini 1

Ostale preiskave so znotraj meje dovoljenega,zanima me kaj pomenijo te rezultati,gre za kaj resnega?
Oce nima nobenih tezav,tako da nam ni jasno kaj bi lahko bil vzrok. Zdravnica ga je napotila na UZ trebuha,vendar so cakalne vrste dolge. Prosim za razlago izvidov.

Lepo Vas pozdravljam in se vnaprej zahvaljujem za odgovor.

Spoštovani!

Lahko bi šlo za kakšno blažje vnetej, morda težave ob povečani prostati, ko se bolj napenja… Brez opisa težav, sam izvid ne pove kaj dosti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Drago

23.4.2014

Pozdravljeni !

Spoštovani prosim za vaš odgovor v zvezi z mojim pregledom urina
pri prvem pregledu sam imo kri v urinu. In po Antibiotikih mi je pri ponovnem pregledu izvid tole pokazo.

Analiza urina

U-Relativna gostota 1.015
U-pH5
U-Levkociti 0
U-Nitriti H 1
U-Proteini 0
U-Glukoza 0
U-Metilketoni 0
U-Urobilinogen 0
U-Bilirubin 0
U-Kri/Hb 0

U-Sediment

U-Sed. Eritrociti
U-Sed. Eritrociti izluženi
U-Sed. Levkociti 1-5
U-Sed. zelo st.
U-Sed. Cilindri
U-Sed. Kristali
U-Sed. Epitel
U-Sed. Komentar

Dragec

23.4.2014

Pozdravljeni !

Spoštovani prosim za vaš odgovor v zvezi z mojim pregledom urina
pri prvem pregledu sam imo kri v urinu. In po Antibiotikih mi je pri ponovnem pregledu izvid tole pokazo.

Analiza urina

U-Relativna gostota 1.015
U-pH5
U-Levkociti 0
U-Nitriti H 1
U-Proteini 0
U-Glukoza 0
U-Metilketoni 0
U-Urobilinogen 0
U-Bilirubin 0
U-Kri/Hb 0

U-Sediment

U-Sed. Eritrociti
U-Sed. Eritrociti izluženi
U-Sed. Levkociti 1-5
U-Sed. zelo st.
U-Sed. Cilindri
U-Sed. Kristali
U-Sed. Epitel
U-Sed. Komentar

Spoštovani!

Glede na pozitiven izvid nitritov je infekcija še vedno prisotna. Ponoviti ali zamenjati bo potrebno antibiotike.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Stara sem 36 let, nisem še rodila. Za sabo imam kar nekaj neprijetnih izkušenj z uroinfekcijami (ledvične čašiče, ledvice, mehur), za katere sem jemala antibiotike.
Skrbi me, da bom čakala na pregled predolgo časa. Napotena sem namreč k nefrologu. Mene pa skrbi, da imam eno svojih vnetij sečil, ki se mi občasno ponavljajo in bi bilo potrebno jemati antibiotik. Zdravnica me ne pozna, ker so mi že samo letos zamenjali zdravnico vsaj 5 krat. Zaradi bolečin v desnem delu trebuha, ki so se pa vedno pojavile pred menstruacijo, kar ni bilo nič nenavadnega, če ne bi trajale že 1 teden prej, sem opravila že nekaj preiskav. Pri ginekologu je bil UZ normalen, niso videli nič posebnega. Bris je bil OK. Na UZ trebuha konec maja niso videli in opazili nič nenavadnega (pred dvema letoma pa povečana jetra, zaaradi česar sem spremenila življenjski stil in sem spravila jetra v normalno stanje, encimi tudi niso več povišani). Na UZ trebuha konec maja niso dobro videli mehurja, piše da je slabo razpet in neprimeren za oceno, čeprav sploh nisem šla na stranišče in se je nabiralo v njem že celo noč do jutra, kar je bilo dokaj nenavadno. Kljub temu, mesec pred tem sem opravila preiskave blata, krvi in urina: 24.4.2014

Hematološke preiskave
K-sedimentacija 7
K-Hemogram
K-Levkociti 7.8
K-Eritrociti 4.1
K-Hemoglobin 131
K-Hematokrit 0.37
K.MCV 91
K-MCH 32.0
K-MCHC 352
K-Trombociti 343

Analiza Urina
U-Osnovna analiza
U-Rel.gostota 1.0030
U-Proteini 1
U-Glukoza 0
U-Metilketoni 0
U-Urobilinogen <1
U-Bilirubin 0
U-Levkociji 0
U-Nitriti 0
U-Hemoglobin 3

U-sediment
Sed Eritrociti-izluženi 11-20
Sed-Levkociti 6-10
Sed-Sluz Prisotna
Sed-Epitel ploščati Številni
Sed-Bakterije okrogle Številne
U-Št. aktivnih bakterij Negative

Glede na to, da se počutim, kakor da imam neko tleče vnetje, bi rada raziskala, oziroma potrdila ali ovrgla to možnost, da poskušam še enkrat zaprositi za za odvzem in preiskavo urina. Zdravnica pa sicer pravi, da ji tole ne izgleda kot vnetje. Počutje je zelo podobno kot pri vnetjih, vendar pa ni hudih bolečin in povišane temperature. Občasno me peče, ko grem na stranišče in občasno čutim ledvice. Vendar tega sem precej navajena, ko se mi kaj takega začne, veliko pijem in počivam in se ne razvije v hudo vnetje (glede na kronična vnetja ne morem vedno jemati antibiotikov). Naj povem še to, da mi je ob prejšnjem izvidu zdravnik predpisal antibiotik za vnetje, ker se mu je zdelo očitno, da gre za to, po posvetu z drugo zdravnico (ki je bila takrat tam) pa jih nisem jemala, ker je rekla, da se njej pa ne zdi tako ampak da bi ona počakala na UV trebuha. Ob tem izvidu je ni več in je že druga zdravnica z drugimi idejami. Tudi to je razlog, da se obračam na vas, kajti nihče ne spremlja niti ene preiskave do konca in nihče se ne poglobi.

Seveda me je tudi strah, da imam kaj resnega in tudi tega mi najbrž ne boste mogli ovreči in bom vsekakor šla k nefrologu. Zelo lepo vas prosim, da mi približno poveste, kaj se bi lahko dogajalo z mano, saj me res skrbi. Mogoče je lahko to še od menstruacije? Ali pa sem bila neusmiljena do ledvic (včasih veliko delam in pijem preveč kave). in bi se to lahko poznalo tako? Upam, da nimam kakšne resne bolezni (tumorje bi UZ verjetno pokazal, vendar pa ne vseh resnih bolezni, kakor sem brala). Naj omenim, da so razmišljali tudi o pesku, kamnih, vnetju slepiča, ginekoloških problemih, kaj več pa niso povedali.

Hvala lepa!

Spoštovani!

S samimi izvidi se ne da kaj dosti pomagati. Predvsem izključujejo en kup možnih bolezni.

Nadležno je predvsem to, da imate težave, ki pa so bolj dizurične narave, ki bi bile lahko posledica okužbe s klamidijo ali pa suhosti nožnice. Mogoče bi poskusili vaginalete mlečne kislien, kar dobite v lekarni.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!
Danes sem dobil izvide preventivnega pregleda in sem postal rahlo zaskrbljen.Prosim za vašo razlago izvida.Naslednje vrednosti so bile povišane in me zanima ali izvid lahko kaže na hemokromatozo?

S-železo 43,5
S-bilirubin cel.17
S-Holesterol 5,8
S-HDL – holesterol 1,2
S-LDL – holesterol 4,0
MCHC 357

Vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor.

Objava čaka odobritev

New Report

Close