Najdi forum

krvna skupina

Potrebujem uradno potrdilo o svoji krvni skupini. Lepo prosim, če katera ve, kje bi se to dobilo?! Pomislila sem že na Zavod za transfuzijo, ampak
ne vem, kje v Lj. je to? Lepo prosim za pomoč.
Hvala,lep dan vsem
P

Enkratni smo, ker nismo popolni.

Zavod za transfuzijo je zraven porodnišnice.

A ti ginekolog ne vzame kri in potem ima potrdilo?

Po navadi je tako, vsaj pri nas!

če si noseča pol te ginekolog pošlje na odvzem krvi za določitev KG in ko izvid pride k njemu dobiš tega v materinsko knjižico. prav tako pa tudi vsak operativni poseg zahteva določitev KG in te napotni zdravnik tudi napoti na dovzem krvi za določitev KG. žal je v našpem zdravstvu tako da si niso sposobni zabeležit KG ampak jo raje vedno znova ponavljajo in zavarocvalnici zaravčunavajo stroške strotitev. saj je res da tudi znana KG zahteva preizkus vendar je ta enostavnješi in cenejši.

V LJ je Zavod za transfuzijo tule: http://zemljevid.najdi.si/search_maps.jsp?q=transfuzijsko+medicino&tab=maps

V nasem zdravstvu velja, da so zadovoljni le z originalnim izvidom o krvni skupini. Jaz sem se od prvega testa vmes porocila, pa samo dodala priimek, pa so mi v sprejemni pisarni v Porodnisnici LJ povedali, da ne velja vec. V primeru, da bi potrebovala transfuzijo, bi mi naredili nov test.

Mene je ginek že takoj n azačetku vprašal, če imam kakšno potrdilo o krvni skupini. Ker ga nisem imela, si ga je pridobil iz bolnišnice, kjer sem imela leto dni nazaj operacijo. V nasprotnem primeru je rekel, bi mi dal kri pregledati še da ugotovi krvno skupino.

To potrdilo imam že od začetka nosečnosti pripet v materinski knjižici.

Mislim, da je najbolje kot je napisala ju3, da greš do svojega dr. in ti da pregledat kri. Mislim, da je najhitreje in najceneje.

No, vem da moje vprašanje glih nima kakšne veze s prvim vprašanjem….ima pa veze s krvno skupino.

Zanima me, če ima lahko otrok različno krvno skupino od matere in očeta?

Npr. če ima mati B- in oče AB+, bo imel otrok B- ali AB+ ali ima lahko kakšno čisto drugo krvno skupino?

Naši SRČKI so pravi "borci" dajejo nam zgled, kako se boriti za življenje! Lep pozdrav, Mateja

http://en.wikipedia.org/wiki/ABO_blood_group_system

Najlepša hvala Topsy.

Naši SRČKI so pravi "borci" dajejo nam zgled, kako se boriti za življenje! Lep pozdrav, Mateja

Hvala za vse vaše odgovore. Medtem sem že poklicala na Zavod za transfuzijo oz. v Lj. je to Zavod za transfuzijsko medicino al nekaj takega. Pred leti sem bila krvodajalka in sem upala, da me imajo v evidenci. Žal ne.
Tako sem šla tja, ker nimam napotnice, kot samoplačnik, plačala 16,80 evrov
in so mi vzeli kri. REzultati v pon. Mislim pa, če bi moj ginekolog vedel
kako komplicirajo, bi mogoče uredil kako drugače. Morda pa ne določajo KG
v vsakem laboratoriju? Ne vem. V glavnem hvala vsem in srečno! P

Enkratni smo, ker nismo popolni.

Ali torej velja izvid izdan ob rojstvu od zavoda RS za transfuzijsko medicino?

 

New Report

Close