Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Krvna skupina 0; Rh neg.

Krvna skupina 0; Rh neg.

pozdravljeni!

Mene pa zanima, če se znajo pripetit kake komplikacije pri zanositvi al pa kasneje še je partner 0+ jaz pa 0 negativna. Sicer sem slišala in brala da vse ženske ki so imajo negativno skupino prejmejo inekcijo. In ali se dajo naredit kakšni testi ,da ti povejo če ženska lahko zanosi,kajti jaz sem namreč v mladosti prebolela Willmosov tumor na ledvicah in sem imela obsevanja in kemoterapije in so mi obsevali od ščitnice do pasu kjer sta jajčnika pa me zanima če bom sploh lahko kdaj postala mama.
Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem.
LP
Saša

tudi sama imam 0rh- . že v tretje noseča, injekcije nisem dobila nikoli v nobeni nosečnosti.
oba otroka sta 0rh- in mislim da bo tudi tretji. imam srečo saj je oče tudi 0rh-

nič bat…injekcija kot injekcija…sama sem tudi 0- trenutno proti koncu druge nosečnosti…
prvi otrok rh+ zato tudi po porodu dobila injekcijo in sedaj v 28 tednu še eno 🙂 po porodu verjetno nova doza….

Tudi jaz imam 0- krvno skupino (tudi Kell-). Dobila sem injekcijo med nosečnostjo, po porodu pa ne, ker je mali tudi 0-. Je pa tudi mene grozno skrbelo, ampak so bile skrbi povsem odveč.

Živjo, živjo!

Sem A-, mož je A+, hčerkica pa A+.

Dobila sem injekcijo pred porodom in tudi po porodu.

Med samo nosečnostjo nisem imela zaradi krvne skupine nobenih težav, je pa ginekologinja, ker nisva bila čisto prepričana kakšno krvno skupino ima mož (v stavku sva uporabila “po vsej verjetnosti”) izrecno naročila, da mora iti na odvzem krvi. Očitno me ni hotela po nepotrebnem špikat. 😉

Sem mati treh otrok in imam isto 0- vse je bilo ok pr vsakemu sem dobila inekcijo (stara22 let prvi otrok) in po porodu.samo da sta taprva dva imela visok bilirubin (zlatenco) so imeli plus fsktor in so bili pod lucko 8dni .zdaj so vsi ok zdravi nc jima ni.

New Report

Close