Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Krvavitve med jemanjem Yaz tabletk

Krvavitve med jemanjem Yaz tabletk

Ni pa moznosti, da kontracepcijske kar cudezno dejansko ne bi delovale? Da po vec kot mesecu rednega jemanja ne bi bila zascitena?

Pozdravljeni,

sedaj pa me zanima tole. Ali vmesne krvavitve med jemanjem kontracepcijskih tablet pomenijo, da so tablete prešibke in ali je zaradi tega zmanjšana zaščita in je potrebno uporabljati kondom? Ali ta prešibkost pomeni samo, da pač malo krvaviš v 2 ali 3 tednu jemanja tablet, zaščita pa je še vseeno takšna, da imaš lahko spolni odnos brez kondoma?

Hvala za odgovor

Pozdravljeni!

Učinkovitost KT se ne “meri” z jakostjo, dolžino, barvo … krvavitve. Krvavitve so posledice nestabilne maternične sluznice, ki ne reagira na hormone v KT tako, kot bi si želeli in kot je predvideno, ampak po malem tu in tam zakrvavi. Učinkovitost s tem ni zmanjšana. Če vam krvavitve gredo na jetra, prosite ginekologa, da vam predpiše druge KT, take, ki bodisi vsebujejo več estrogena (če je vzrok krvavitve preslaba “priprava” maternične sluznice), bodisi vsebujejo drugo vrsto gestagena (če je vzrok krvavitve neustrezna odzivnost progesteronskih receptorjev). Včasih zamenjava pomaga, včasih ne in je treba “kolobariti” med raznimi KT…

Matjaž

Pozdravljeni
2.2. sem prvic zacela z jemanjem kt yaz, jemljem jih vsak dan ob isti uri. Do zdaj sem imela vedno hude krce vsaj 2 dni, ko sem imela menstruacijo, zdaj ko sem zacela s tabletkami pa cisto nic, niti mocne menstruacije ne. Najdlje je krvavitev trajala 7 dni, zdaj pa rjavordec izcedek oz sibka menstrucija traja ze trinajsti dan.
Veckrat sem ze poskusala poklicati ginekologinjo, vendar se mi ni nihce javil.
Ena prijateljica mi je rekla, da vrjetno tabletke niso primerne zame, drugi pa je ginekolog rekel, da ce ‘krvavi’ naj takrat vzame po dve tabletki.
Sama ne vem kako je trenutno z zascito, ce je to dejansko zaradi tabletk in kdaj bom spet brez krvavitve (redno menstruacijo imam drugace 6let)

Pozdravljeni!

V bistvu nimam kaj novega za povedat, kot to, kar je že navedeno med odgovori v tej temi.

Matjaž

Pozdravljeni,

Že nekaj let jemljem KT Yazz. Ttrenutno sem točno na polovici zavojčka in tabletke sem jemala redno, vendar sem včeraj dobila temno rdeč izcedek, ki še ni ponehal.
Ginekologinja trenutno ne dela, zato bi prosila za kakršen koli nasvet oziroma informacijo!

Hvala in lp,

Bael

Pozdravljeni!

Po vsej verjetnosti gre za prebojne, vmesne krvavitve. Najbrž bo krvavitev prenehala ob pričetku uporabe naslednjega zavojčka.

Matjaž

Pozdravljeni!

Kontracepcijo YAZ jemljem ze 6mesecev, do sedaj nisem imela nikakrsnih problemov, zadnje tri dni pa se pojavljajo tezave. Sem v drugi vrsti pri predtazadni tabletki, zato se mi zdi cudno da se mi je zopet pojavil krvavi izcedek in pa kar mocne bolecine v spodnjem delu trebuha (kot da bi imela krce). Ali bom morala zamenjati tabletke ali je to cist normalen pojav?

Pozdravljeni!

Kako pa veste, da so za vaše bolečine krive KT? Izcedek oz. vmesne kravitve oz. mazanje perila je možen pojav ob uzporabi KT. Bolečin v trebuhu ne morem ocenjevati, če vas še boli kljub kakšni protebolečinski tableti, se pač naročite k zdravniku, da preveri situacijo.

Matjaž

Zivjo,
3 mesece sem redno jemala kontracepcijske tabletke Yaz, potem sm znjimi za 1 mesec prenehala, ob naslednji menstruaciji pa sem spet zacela z njimi. Tokrat pa so se mi prvic pojavili rjavi madezi ki so se pojavljali vsak dan, kljub rednem jemanju roza tabletk. Zdaj sem pri zadnji beli tabletki v paketu, dobila sem nekaj krcev (kot ponavadi pri menstruaciji) a menstruacije, kot sem jo vajena nisem dobila, sevedno pa me spremljajo gosti rjavi izcedki (taksni kot ze cel mesec). Je s tem kaj narobe? Bodo madezi z novim paketom izginili? Kaj svetujete?

Živjo!

Nič ni narobe, madeži oz. krvavitve bodo po vsej verjetnosti prenehali z začetkom jemanja nove škatlice. Predlagam, da ne delate več mesečnih premorov.

Matjaž

sem prvi mesec (bolj tocno 15 dan) na KT Yaz pa me zanima sedaj ko se bo menjala ura a to pomeni da bojo tabletke manj ucinkovite? V navodilih pise da ce prej uzamem ni problema, ampak ce zamudim 24h bo narobe. Problem je kr zdej bom do naslednje “menjave ure” vedno uro prej jemala kot sedaj (7:15 zjutraj) potem pa kaj? Bom morala ustajat uro prej ali bo vredu? Nerazumem prosim pomagajte cim hitreje
Hvala

Ne skrbite zaradi te ure razlike, ni pomembna.

Matjaž

New Report

Close