Najdi forum

krvavitve

Lepo pozdravljeni!
Stara sem 26 let in sem 17 tednov noseča. Zapleti so se pojavili pred 4 tedni (pri 13 tedenski nosečnosti). Do tega trenutka sem sem se zelo dobro počutila, obiskovala aerobiko, plavala, tudi v ogrevani termalni vodi (kašnih 10-15 minut, je to vredu?), imela spolni odnos s partnerjem. Čez noč pa sem pričela krvaveti iz nožnice in te krvavitve niso prenehale vse do danes. Po opaženi krvavitvi sem takoj odšla v bolnišnico , kjer so me obdržali (mirovanje) tri tedne. Po preteku tega časa so me odpustili iz bolnišnice in sedaj mirujem doma. Še vedno krvavim, te krvavitve so občasno krvavo rdeče, pogosteje pa dajejo videz rjavkastega izcedka. Zelo sem zaskrbljena, kako bodo te krvavitve vplivale name in če bodo kakšne posledice pustile na otroku. V bolnišnici so naredili tudi bris-test, če bi šlo za kakšno vnetje, vendar je bil test negativen. Na ultrazvočnem pregledu so dejali, da ne morejo ugotoviti od kod izvirajo krvavitve. Iz tega sem razbrala, da verjetno za predležečo posteljico ne gre. Sedaj mirujem doma, vendar sem zelo zaskrbljena, ker ne preneham krvaveti iz nožnice. Čez 10 dni sem naročena pri svojem ginekologu. Prosim, če mi odgovorite na moje vprašanje, mi pojasnite kakšni so še možni vzroki, da je priščo do krvavitev; če donosim, ali bo z otrokom vse v redu, katera vprašanja, naj postavim pri naslednjem obisku pri ginekologu? Ali še lahko kako vplivam ali pomagam sebi in plodu, otroku, da se bo vse vredu izteklo. Iskreno hvala za odgovor.

Draga Mia,

nisem prepričan, da bi vas z naštevanjem vseh možnih razlogov za krvavitev pomiril ali bi bili samo dodatno negotovi. Edino, kar vam lahko povem in kar je dokazano sta dve stvari: 1. če otrok preživi, torej, če ne pride do splava ali prezgodnjega poroda, potem sama krvavitev otroku ne povzroči nobene posebne škode in 2. krvavitev v nosečnosti je dejansko povezana z večjim številom splavov oziroma prezgodnjimi porodi. Vse ostalo je pač stvar agresivnosti ali pasivnosti zdravnikov pri iskanju vzroka krvavitve, od katerih sta za zdravje nosečnice (in ploda) pomembna samo dva: predležeča posteljica oziroma cervikalna nosečnost in rak na materničnega vratu. Če ste do zdaj imeli vedno vse brise po Papanicolau negativne in ste redno hodili k ginekologu, je slednje zelo malo verjetno oziroma skoraj nemogoče. Ostalih razlogov za krvavitev je veliko in več kot 80% vzrokov ostane neznanih do poroda.

New Report

Close