Najdi forum

Krvavitev

Pozdravljeni,

stara sem 47, imam redne menstruacije.
Zadnja menstruacija se je začela pred dobrimi tremi tedni, vendar še vedno krvavim (sicer manj kot prvi teden).

Je potreben pregled?

 

lp

Odgovor na objavo uporabnika
Nenn4+, 20.12.2025 ob 13:41

Pozdravljeni,

stara sem 47, imam redne menstruacije.
Zadnja menstruacija se je začela pred dobrimi tremi tedni, vendar še vedno krvavim (sicer manj kot prvi teden).

Je potreben pregled?

 

lp

Če bi bila krvavitev zelo močna in bi morali maxi nočni vložek zamenjati prej kot v dveh urah, je potreben takojšnji obisk.

Če se krvavitev umirja,  urgentni pregled ni potreben. Najverjetneje gre za hormonsko motnjo, kar pri 47 letih ni nenavadno. Če se krvavitev v naslednjih dneh ne ustavi in/ali so bodo močne in dolge M ponavljale, se vsekakor naročite na gin pregled. Morda gre za pomanjkanje progesterona, lahko pa tudi za nepravilnost sluznice, npr polip ali pa miom, diagnozo se postavi z gin UZ.

Ob močnejših krvavitvah svetujem nadomeščanje izgubljenega železa s preparati iz lekarne brez recepta (npr Richter Ferro bio, 1-2 tbl na dan med močno ali podaljšano krvavitvijo). Ginekolog pa bo po pregledu svetoval zdravljenje, da se take krvavitve ne bodo več ponavljale.

srečno, N

***prof. dr. Nataša Tul Mandić, dr. med., ginekologinja in porodničarka *** vodja Centra za nosečnice, Bolnišnica za ženske bolezni in porodništvo Postojna, *** samoplačniška ambulanta v MCCZ, Parmova 53, Ljubljana (naročanje na 051 321 224) *** terapevtka medicinske hipnoze

New Report

Close