Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Krvave nitke v blatu

Krvave nitke v blatu

Spoštovana Tanč,

Pri hčerki (2 meseca in pol, polno dojena, rojena v 37 tednu, zlatenia po porodu, cca. 350 bilirubin) smo v zadnjem mesecu cca 4x opazili krvave nitke v blatu (prvič, potem recimo 2 tedna ne, potem v 3 tednu 2x (razmak 4 dni) in danes). Krvaih nitk je res zelo malo, dejansko je res potrebno dobro pogledati da so sploh vidne. Naj dodam, da hčerka (do sedaj) nima (oz. ni imela) vročine, je zelo živahna (kot ponavadi), ni apatična ali razdražljiva, omenim samo drobne pikice za ušeskom in po vratu, ki sicer izginjajo in se pojavijo nove.

Preverila sem na forumu in pri tej temi se ponavadi pogovarjate o alergiji na kravje mleko, raznim (virusnim ali bakterijskim) okužbam (oz. obolenji) prebavnega trakta, nerazvitosti prebavil, ter počene žilice v ritki, ki se lahko pojavijo zaradi napenjanja oz. “tezkega” odvajanja blata (ce sem prav razumela “fisura”?).

Na podlagi opaženega (in povedanega pri pediatrinji pri prvem primeru) je le-ta to pripisala počeni žilici v “ritki”. Ko se je zgodilo drugič smo počakali in se ni več pojavilo, tretjic smo sli na pregled k dezurnemu (bilo je ponoči) in je bilo rečeno da je “kapljica” krvi pri dojenčku – upam, da najdem pravo besedo, ki je bila izrečena s strani zdravnice (splošne) – “dovoljena” in da gre to pripisati počeni žilici. Hčerka spet ni imela nobenih drugih znakov razen hudega napenjanja in krčov ter krvavih nitk. Do danes (ko se je 4-tič pojavilo) spet vse OK.

Naj povem, da hčerka sicer nima večjih krčev, sva pa opazila, da se periodično, recimo na 3, 4 dni ti povečajo. Temu primerno je tudi količina blata pri odvajanju. Včasih jo “navija” bolj včasih manj, ampak skupni imenovalec pri napenjanju in pristonih krvavih nitkah je to, da jo je pri teh primerih ZELO napenjalo, da je med tem zelo spuscala vetrove. Potem je v nekem momentu samo zavreščalo iz ritke (dobesedno), ter se je dejasnko iz nje “ulila” ogormno količina blata (upam da ne driska). Hčerka – po tem dogodku – vsa “zadovoljna”, napenjanja konec, pri naslednjem previjnaju količina blata “normalana”, manj redka, AMPAK opazimo krvave nitke (najbrz preveč laično gledam/sklepam).

Razbrala sem, da v primeru da se zadeva ne stopnjuje ni sicer alarmantna, ce pa se pojavi veckrat se je dobro iti pokazat in zadevo raziskat. Definitivno bomo tako tudi storili (pokazati imam namen tudi pleničko/vzorec; če bo še), vas pa bi prosila za vaše cenjeno mnenje;

Ali lahko to pripišem močnemu napenjanju in velikemu odvajanju in posledično počeni žilici oz. mogoče nerazvitosi prebavnega trakta?
Ali je lahko problem alergija (mleku in m. izdelkom se izogibam, zavedam pa se jih tezko izključiš 100%)?
Ali bi se pri morebitni okužbi črevesja moral pokazati tudi se kak drug znak (vročina,…)?
Ali lahko krvave nitke lahko “povežemo” z delovanjem jeter?

Lepa Hvala in vse dobro.

Lp

Pozdravljeni, Tana,
ločiti je potrebno med krvavimi nitkami in med kapljico krvi na površini blata, ki je res lahko posledica poke v sluznici, vendar tudi temu ne moremo reči, da je normalno.
Krvave nitke pogosto vidimo ali pri virusnih črevesnih okužbah (kalicii predvsem) ali pri alergiji na kravje mleko.
Če polno dojite, potem iz svoje prehrane popolnoma (to je 100%!) opustite vse kravje mleko in mlečne izdelke za vsaj 3-4 tedne. Verjemite, da je možno, kar vam bodo lahko potrdile mamice, ki so se strogo in ves čas dojenja tega striktno držale.
Pediater naj vas napoti k alergologu.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za vas odgovor.

Dezurna zdravnica je rekla, da kaksne okuzbe crevesja nima, ker je nima od kje dobit. Tudi sicer je rekla, da je otrok videti popolnoma zdrav in da mu nic ne manjka.

V kolikor lahko, bi vas prosila se za nekaj odgovorov.

Ali lahko taka virusna okuzba ki jo omenjate poteka brez vseh drugih bolezenskih znakov (vrocina…)?
kot sem razbrala se te okuzbe ne zdravi, temvec mora sama izzveneti v koliksnem casu se to zgodi?
Zanima me, ali je smiselno s tako majhnim otrokom k alergologu?
Ali raje prej sama poskusim dieto brez mleka?
Ali to pomeni tudi brez jajc ali samo izdelki ki vsebujejo kravje mleko?
Kaksni pa so sicer znaki alergije na kravje mleko (hcerka zelo lepo pridobiva na tezi in ne poliva)?
Ali je potem tudi napenjanje, vetrovi lahko posledica morebitne alergije?

Upam, da vam nisem postavila prevec vprasanj. Zahvaljujem se vam za odgovore in vas lepo pozdravljam.

Pozdravljeni, Tana,
to da tako mali otrok ne more dobiti črevesne okužbe ne bo čisto držalo. Samo treba je dati blato pregledat. Takoj zdaj vam lahko naštejem brez razmišljanja dva novorojenčka, enega s kalicii virusi (ki se jih nismo rešili 5 mesecev, da nismo mogli cepiti proti rotavirusu) in eno, ki je pisala tudi na forum- mali okrogli virusi, sori Zvončica.
http://med.over.net/forum5/read.php?46,4541954
Aha, še enega sem se spomnila, ta je viruse dobil v porodnišnici. Evo, to je za zadnjih 6 mesecev, samo moji pacienti.
In vsi trije so imeli krvavo drisko (krvave nitke) brez vročine in drugih znakov.
Virusne okužbe nimamo s čim zdraviti, mine sama, pri malih dojenčkih običajno traja dlje kot pri večjih otrocih ali odraslih. No, pri eni od omenjenih novorojenk je bilo blato pozitivno na kalicii viruse 4 mesece. In občasno krvave nitke.
Tudi pri tako malem otroku je smiselno do alergologa, čeprav bi bili testi za al. na KML negativni (kar je zelo možno), je pomembno, da je alergija možna in v primeru, da ne bi mogli dojiti, dobite mleko na recept.
Seveda pa sedaj lahko poskusite sami dieto brez kravjega mleka, brez mlečnih izdelkov in brez kazeina (v pripravljeni hrani). Zaenkrat dieta brez jajc ni potrebna, vedno izključujemo samo po eno živilo.
Alergija na KML pri otroku v tej starosti običajno poteka kot izrazito napenjanje in krči, driske ali krvave nitke v blatu, ki je lahko zelo trdo ali tekoče, polivanje, slabše uspevanje, težave pri hranjenju.
Ker ste povedali, da otrok lepo pridobiva, bi jaz najprej izključila črevesne viruse (kar bi dalo podobne znake kot alergija na KML) in šele potem potrjevala alergijo na KML.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Tanč ni razloga za “sory” zato sem pa pisala tukaj!:))))

---------------------------------------------------------------------------------------------- Veliko več smo, kot le telesa in osebnosti. Ne glede na spreminjajoči se zunanji videz je notranji duh vedno lep in ljubeč

:-)))) ***

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovana,

Z pediatrom smo dogovorjeni da prinesemo pokazat planico ko bo (če) blato spet vsebovalo krvav “flekec”. Vceraj (po nekaj dneh ko je bilo blato OK) se je spet pokazal majcken madezek (krvi?!), ampak do danes ko bi nesli plenico pokazat je le ta zvodenel! Torej ni vec viden, ceprav je se vceraj jasno bil.
Sprašujem, Kako je najbolje prinesti vzorec do pediatrinje? Problem je namreč v tem da se je do sedaj to vedno dogodilo cez vikend ko “osebna” pediatrinja ne dela. Ali se kljub nevidnemu madezu da v laboratoriju razbrati kri oz vzeti vzorec iz tako velike plenicke? ALi je najbrz potrebno iz plenice vzeti prav madez direktno in sama planička ni dovolj za primeren vzorec za analizo? Bi bilo OK, ce bi se to naslednjic pokazalo, da damo madež v neko malo epruvetko in potem lahko tudi z planico skupaj pokazemo pediatrinji?
Hvala in lep pozdrav.

Pozdravljeni, Tana,
lahko prinesete tudi blato v steklnički, saj se da kri doazati tudi pri preiskavi blata. Tudi le majhne krvavitve, očem nevidne, s preiskavo lahko dokažemo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni!

REs hvala za tako hiter odgovor. Prosila bi vas samo še za en nasvet; ker imamo sedaj doma plenico od včeraj dopoldan (kjer se seveda rdecega madeza ne vidi vec), verjetno nima smisla to nosit danes na preiskave ali pa je zadeva se vedno uporabna?

Ali naj pocakamo na naslednjic? Kako dolgo je tako blato uporabno za analizo, ce je notri res kri? En dan,dva?

Danes bi bil pregled blata še smiselen, jutri pa raje novo pleničko oz. blato.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni ponovno.

Blato smo dali testirati na kri in izvid je negativen. Dvakrat na dveh razlicnih vzorcih blata.

Ker naj bi po teoriji krci prenehali pri priblizno 3 mesecih me zanima, ali je zaradi nedonosenosti pri nas potrebno nekaj tednov pristeti? Naso deklico namrec precej zvija, vcasih tako zelo, da se ob tem skrci in zajoka, tako da mi je prav hudo. Tudi ponoci se zbuja predvsem zaradi tega in ne toliko zaradi lakote, saj potem je max. pet minut. Po trebuscku se ji potem pretaka tekocina, kupcka pa tudi vcasih podremo vcasih pa ne.
Verjetno ji pri tem ne morem pomagati?

Pa se dodatno vprasanje; necak preboleva rotavirus. Z mojimi starsi zivijo skupaj in me zanima, kdaj bi lahko moji starsi prisli k nam na obisk brez nevarnosti, da bi v nas dom prinesli ta zoprni virus? Koliko casa je potrebno pocakati?

Stokrat hvala.

Super, če ni krvi v blatu, je to dobro.
Vaša deklica je nedonošena le mejno, začuda pa pri nedonošenčkih ni zakasnitve pri teh krčih, verjetno zato, ker se mora črevo pač hitreje prilagoditi materinemu mleku, glede na nedozorelost.
Med krči masirajte trebušček, nekateri pravijo, da pomagajo kopeli med krči, vsekakor pa bo kmalu minilo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

REsnicno HVALA za tako hiter odgovor! Ja res smo veseli da ni kri, ceprav ne vemo kaj potem to je? No vazno da ni kri, potem ze ne more biti nic hudega.

Ali lahko se odgovor na tole vprasanje?
Pa se dodatno vprasanje; necak preboleva rotavirus. Z mojimi starsi zivijo skupaj in me zanima, kdaj bi lahko moji starsi prisli k nam na obisk brez nevarnosti, da bi v nas dom prinesli ta zoprni virus? Koliko casa je potrebno pocakati?

Res ne bi rada, da bi bili predolgo brez pomoci starih starsev :))

Če si bodo dobro umili roke, preoblekli oblačila in razkužili roke (seveda, če imajo opravka s posranimi ritkami in pleničkami), potem je možnost prenosa okužbe zelo majhna.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani,

Pišem v imenu svoje partnerke (z njenim pass.)…; prosil bi vas za komentar na temo “krvave nitke v blatu”;

Torej drzimo se diete v smislu neuzivanja sestavin, ki vsebujejo mleko. Sicer se niso pretekli 3 tedni, v katerih naj bi se nekako telo izcistilo, vendar se nitke se vseeno OBČASNO pojavljajo in na zadnji analizi je bila prisotnost krvi tudi potrjena. Iz dnevne prehrane skusamo crtati vse kar bi “disalo po mleku”, vendar se sprasuejva se sledeče:

– na forumu sva prebrala (info bralke), da ima informacijo glede njene hčerke iz ene izmed slo. bolnic, da se lahko nitke pojavijo tudi zaradi uzivanja prezacinjene hrane, ker naj bi se vzdražil želodček, da se lahko v začetnem obdobju sluznica lušči,..

Ker najina hčerka sicer super napreduje in nima nobenih nazunaj vidnih problemov, sprasujeva ali je potem res lahko recimo problem tudi paradižnik (koncentrati, naravni) in preveč začinjena hrana?! Kaj pomeni prezačinjeno? Da je preveč neke začimbe nasplošno ali preveč t.i. pekočih začimb? Namreč, z začimbami sva izredno pazljiva, sva pa opazila vzorec, da kadar jemo kaj iz paradižnikom povezano + začimba imamo prebavne motnje + vcasih te nitke v blatu.

Sicer sedaj gremo se 1x trestirat blato, smo tudi ze naročeni pri pediatru, vendar vas vseeno se 1x prosiva za mnenj, ker bi res rada razcistila to zadevo, ker ze posteno moti nas notranji mir.

Hvala za odgovor in razumevanje.

Pozdravljeni,
pri dojenčku skoraj ni mogoče, da bi se pojavile krvave nitke v blatu zaradi začinjene hrane matere, sploh, ker običajno tudi ne jedo kakšnih pekočih, papriciranih in poporanih jedi. Tudi paradnižnik ni krivec, saj bi povzročil morda rdečkasto blato, ne pa pozitivnega testa na kri. Čeprav: vsega seveda ne vemo in mogoče pa je vseeno. Takšna opažanja staršev so itak najboljša (povezava paradižnik-rdeče nitke).

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

pozdravljeni,

hči ima dva meseca in danes sem opazila krvne nitke v blatu. Naročila pa sem se k pediatru v začetku drugega mesca, čez deset dni, ko naj bi jo cepilo za ROTA virus. Ali se lahko cepljenje opravi, glede na krvne nitke? Naj omenim, da je enako krvne nitke imel tudi njen brat in njena sestrična pa je potem vse izzvenelo v roku enega leta, alergij niso potrdili. Seveda sem bila na izločanju vsega mlečnega takrat. Hvala

Krvave nitke v blatu so pogosta najdba in ne pomenijo vedno, da je s prebavo kaj narobe.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close