Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Kronično vnetje očesnih vek

Kronično vnetje očesnih vek

Spoštovani.
Stara sem enainpetdeset let in imam že dolga leta težave z očmi, pravzaprav z veki, oz. zunanjimi kotički oči.
Nenehno me pečejo, včasih so rahlo pordeli. Če me dva ali tri dni ne pečejo, je potem četrti dan hudo.
Bila sem pri več okulistih, pri dermatologu, pa sem dobila samo nešteto krem in kapljic, skrbim za higieno očesnih vek, skratka poskušam narediti resnično vse, učinka pa ni nobenega.To stanje mi greni življenje, saj je ob tem počutje grozno. Občutek je tak kot bi me opeklo sonce, ali pa bila izpostavljena (gledala varjenje).
Prosim, za vaš nasvet. Ali se lahko zdravim z homeopatijo. Če mi lahko pomaga, bi bila res srečna.
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,
omenjene težave se najbrž dajo pozdraviti s homeopatijo. Glede na dejstvo, da motnja traja že več let, gre za kronično motnjo, katero zdravljenje je najbolj primerno zaupati zdravniku homeopatu. Lahko pa poskusite z enomesečnim (ne več!) jemanjem euphrasie v potenci c12 enkrat dnevno 5 kuglic. Bržkone se bo stanje izboljšalo, kadar pa izboljšanje ne vztraja dolgo ali dobimo relaps takoj, ko zdravilo nehamo, to pomeni, da nismo dali optimalnega in pravega zdravila. V teh primerih se je sploh dobro obrniti na strokovnjaka.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Ne razumem, po eni strani pravite, da preko mejla ne morete dajati nasvetov, saj se homeopatska zdravila ne dajejo na diagnozo. Po drugi strani pa kar preko mejla, brez da bi videli pacientko, ji svetujete da naj jemlje euphrasio v potenci c12??

Lepo prosim, če mi lahko poveste, kje lahko zdravilo, ki mi ga priporočate kupim (morda v bližnji Avstriji) Mi ga morda lahko pošljete vi, oziroma, če mi lahko svetujete, kje je tu na Koroškem najbližji priznan homeopat. Iskrena hvala.

Lepo prosim, če mi lahko poveste, kje lahko zdravilo, ki mi ga priporočate kupim (morda v bližnji Avstriji) Mi ga morda lahko pošljete vi, oziroma, če mi lahko svetujete, kje je tu na Koroškem najbližji priznan homeopat. Iskrena hvala.

Uporabnici Eufraziji – v homeopatiji lahko včasih sklenemo kakšen kompromis, kadar z njim ne moremo narediti škode. Poskus zdravljenja s smetliko v tej potenci in tem trajanju ne more škodovati, bo pa bržkone olajšal težave, da bo gospa lažje počakala do obiska pri zdravniku homeopatu. Obstaja tudi majhna verjetnost, da ji bo smetlika dolgoročno pomagala.

Uporabnici Citrarki – zdravilo lahko kupite tudi v vseh slovenskih lekarnah, ki izdajajo homeopatska zdravila. Za obisk kompetentnega homeopata pa priporočam obisk osrednje Slovenije.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Spoštovani.
Neskončno sem vam hvaležna za vaš nasvet, ki ste mi ga posredovali v zvezi s mojo težavo, kroničnim vnetjem očesnih vek.
Ko ste mi svetovali, sem preko spleta dobila EUPHRASIO C12 in jemljem 5 kuglic vsako jutro. Stanje se mi je zelo izboljšalo. Pride še kak dan v tednu, ko me rahlo peče. A to je v primerjavi s prejšnjim stanjem, neprimerljivo. Napisali pa ste, naj jih jemljem en mesec, potem prekinem.
Kaj naj storim, če mi pomagajo. Naj dozo morda povečam? Hvala vam od srca.

Pozdravljeni,
nehajte jemati po 1 mesecu in nato čakajte. Če je zdravilo resnično pravo za vas, bi moralo izboljšanje vztrajati kljub prenehanemu zdravljenju. Če pa se bo kmalu spet podrlo, potem jemljite potenco C30 istega zdravila 14 dni. Potem spet odnehajte in če se bodo težave spet povrnile, to pomeni, da euphr. ni pravo zdravilo za vas in potem res poiščite zdravnika homeopata, da izbere bolj pravo zdravilo, ki bo učinkovalo tudi še potem, ko boste zaključili zdravljenje.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Hvala za nasvet. Bom poizkusila. Lepe praznike in veliko zdravja v prihajajočem letu vam želim.

New Report

Close