Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Genetika v nosečnosti in NIPT Kromosomske napake

Kromosomske napake

Spoštovani,

prosim za vaše mnenje glede moje situacije. Moja prva nosečnost je potekala normalno, sicer malo manjši otroček zaradi zastoja rasti, ampak zdrav in vse vredu. Potem sem imela dva spontana splava v 5. in 8. tednu, nato odstranjeno pregrado, potem letos julija spet ss, trisomija kromosoma 5, konec novembra sem imela pa spet ss, blighted ovum, sedaj pa so me klicali z genetike, da je bilo spet nekaj narobe. Pri drugem ss sicer material ni bil poslan na genetiko, vendar pa kolikor se spomnim, je tudi šlo za blighted ovum, predvidevam da zaradi kromosomske napake. Stara sem 30 let, partnerja imam istega. Sicer vem, da mi bojo na genetiki razložili, kako naprej, vendar pa vas vseeno prosim, da mi poveste, kaj to pomeni za naprej. Ali naj samo poiskušava, dokler bom fizično in psihično zmogla, ali obstaja kakšna druga pomoč v takih primerih, kakšna zunajtelesna oploditev, kjer prej pregledajo zarodke? Vsak nasvet bi bil zelo dopbrodošel in že vnaprej hvala.

Spoštovani,
brez izvidov je težko kaj svetovati.Gotovo so vas že seznanili z možnostmi, ki so vam na voljo.
Srečno!

New Report

Close