Najdi forum

KRIŽNE VEZI-KOLENO

pozdravljeni
v januarju 2014 sm operirala koleno meniskus ,desnega kolena
2 meseca sam bila v bolniški in sm začela delat
kolen me je spet zacelo bolet in sm junija 2015 šla na magbetno rezonanso v MB
Izvid je :
manjsi izliv.zadnji krizni sta rahlo zabrazgotinjeni,sprednji krizni je degenerativno spremenjen,mestoma natrgan,začetne degenerativne spremembe medialnega meniska,dopustna je manjsa vzdolžna lezija
in sm dobila terapije ki mi nisu pomagala,bolečine so pekoče mravljice imam po celi nogi,kaj bi naredila?
hvala za odgovor

pozdravljeni
šla sam na MR desnega kolena in izvidi so:
manjsi izliv,zadnji ktizni sta rahlo zabrazgotinjena,sprednji krizni degenerativno spremenjen mestoma natrgan zdravnik mi svetovao terapije ampak nic mi ni pomagalo,mravljince imam v celi noci
nevem kaj naj naredim,komu naj grem
hvala za odgovor

Pozdravljeni!

Kakšna je gibljivost kolena?
A so se mravljinci pojavili šele po operaciji in jih prej ni bilo?

Pozdravljeni,
Nimam nobene bolecine v kolenih ampak imam obcutek kot da na zunanji strani kolen preskakuje nekaksno tkivo oz misica in to samo ob krcenju in iztegovanju kolena …
Treniram pa 1 krat tedensko s pocepi z utezmi

Samo informativno me zanima

Pozdavljeni!

Preskakovanje na zunanji strani kolena je lahko frikcijski sindrom iliotibialneg trakta. To pomeni, da je zaradi trigger točk v sprednji stegenski mišici in eni obkolčni mišici (tensor fascija late) vezivni pas, ki sega od medenice do kolena, preveč napet in zato ob iztegnejnju/krčenju kolena pride do prevelikega trenja pod njim. To ga nadraži in oslabi funkcije pripadajočih mišic.
Pomaga terapija z ultrazvokom za zmanjšanje simptomov, težav in pa trigger point terapija, da se odpravi razlog, zakaj je prišlo do tega.

New Report

Close