Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Kako preživeti z narcisi? krivo obtoževanje, strah, ljubosumje, žalitve, mogoče narcizem in še kaj več?

krivo obtoževanje, strah, ljubosumje, žalitve, mogoče narcizem in še kaj več?

Pozdravljeni. Razlogi zakaj tako tezko prekinemo vezo in odnos z MOM in NOM:
https://www.huffingtonpost.com/entry/the-spellbinding-bond-to-narcissists-and-psychopaths_us_57a4dbabe4b034b25894cc80?puewlqkto0ly833di
Lep pozdrav!

Pozdravljeni,

hvala Vsem za lepe želje in podporo, trenutno ste edini.

Naj povem, da sem se umes celo vrnila nazaj ker mi je obljubljal kako bo boljše, kako bo dober, itd, ampak kot ste mi vsi tukaj napisali, res nemore se spremenit. Res bo use naredu, da se vrnem in ko se vrnem bo spet začel svoj krog od začetka z matretiranjem.
Enostavno kot da se s tem hrani ?

in on resnično živi v tem svetu, da jst njega varam že od vsega začetka, že 6 let ampak nikjer nobenega, nikjer duha ne sluha o varanju, on oa še kar to melje? Zaradi nekih modric, in natečene vagine.:O

Nakar mi je spet počil filem in sem odšla, saj je bilo boljše za 2 dni in potem spet isto.
No zdej sem trdno odločena, da se nebom več vrnila nazaj. Odločila sem se, da si bom poiskala službo, in bo že upam boljše en dan.

Upam, da ste Vsi dobro in da boste vsi našli srečo, ljubezen in svetlo pot!

Use dobro!

broken *K

Ne vračaj se. Zaključi s to zgodbo in jo odžaluj, potem pa samo naprej. Glej samo naprej, samo kaj bo, kaj boš naredila zase in za svoje življenje, kako se boš naučila imeti se rada.
Tukaj smo zate, tudi s čisto konkretnimi nasveti, če bi jih rabila, če rabiš konkretno pomoč, nasvet, lahko daš kontakt.

Broken,

moja izkusnja je drugacna, jaz sem bil v odnosu, ze takrat toliko predelal, in potem odsel in niti enkrat ni bilo trohice dvoma, ali je bilo to prav. Bilo je 1000% prava odločitev. Pot naprej ni lahka, ampak je prava in prinasa dobre stvari.

Ti imas drugace. Tebe “mi” prepricujemo, da pojdi (sem vesel, da si naredila ta korak), vendar imas po mojem mnenju se veliko dela, da vse skupaj dojames, ker ce pravis da si tako razumem se skoraj na meji, ali se vrnes ali ne, je to zate nekaj naravnega, za nas, zunanje opazovalce, pa popolna norost. A to “norost” moras ti predelati z nekom, sogovornikom, knjigo, itn… in ko bos cez leto dve pogledala na to situacijo, si bos rekla, kako pa da tega nisem videla.
Tako da res dobrodosla z vprasanji, idejami, resitvami, tu lahko vse to prevetris, preveris, dobis povratne informacije…. in zavedaj se, da nisi v lahki situaciji in je tudi ne jemaj kot lahke.
Ampak, si na pravi poti. Z veseljem ti pomagamo, z nasimi lastnimi izkusnjami in “neverjetnimi” zgodbami in preobrati.

lp SVO

SVO,
da, da, da in ja in da, točno tako je kot si napisal. Kot bi dopolnil vse kar sem pozabila napisat!
Lp

Pozdravljeni spet,

Hvala Vam resnično za Vse razlage.

SVO ja vem, da je tako. Vem, da imate prav.
Ampak enostavno nemorem razumet, nemorem dojet kaj je pravzaprav narobe.
Preveč se s tem ukvarjam in premalo sama s sabo.

Kaj privede ljudi, da tako razmišljajo? Da nekoga krivo obtožujejo? To izvira iz otroštva? Kaj naredi človeku, da tako razmišlja?
kakašna motnja je to? Mislite,da sem jst kriva? Je to zaradi mene ?

On pravi, da sem kriva jst ker sem se zlagala neki brezveze, ker je vedno neki težil. In zato ker sem se zlagala 3 leta nazaj sem jst kriva da on vame nima zaupanja?

Pa sej smo Vsi ljudje, zmotiti se je človeško. Jst sem imela imela pred njim 2 partjerja za enega sem mu povedala, za drugega pač ne ker je bila napaka, oz ni omembe vredno. In zato lažem in nisem vredna zaupanja?
resnično tudi Vi tako razmišljate?

Mislim, da skoraj usak na tem svetu kdaj svojemu partnerju ne da se zlaže ampak ne pove točno, ker bi partner narobe razumel oz. se sekiral brezveze.
Naprimer jst si rada kej kupim za oblečt pa svojemu partnerju ne povem, ker mi potem teži da imam dovolj oblek in kaj kupujem zato mu raje ne povem, čeprav je brezveze, mislim da ima vsak izmed nas kakšno tako situacijo ali se motim?
Je to res razlog za nezaupanje?
res male laži skrivajo velike?
Ima to spoh kakšno vezo z varanjem in vagino?
Je vredno to matretiranja 6 let?

Hvala Vam še enkrat in use dobro *
Čim več sreče usem!

Pozdrav!

Tukaj so ti že vse napisali in odgovorili. Tudi strokovnjakinja, ti pa se še vedno vrtiš okoli vagine. Kakšne kozlarije ti prodaja :))). Očitno te zna dobro zajebavati. Na način, da se z njim zapleteš v “pogovor”, ne boš nikoli svobodna. Odsekaj. Odidi. Beri odgovore.

Pozdravljena ”xxxxxxxxxbrokenxxxxxxxxx”

Med drugim si zapisala:

”Ampak enostavno nemorem razumet, nemorem dojet kaj je pravzaprav narobe.”

Težava pri osebah NOM/MOM je, da tukaj ni kaj za razumeti, pa če to še kako zelo poskušaš, Enostavno je potrebno situacijo in stvari sprejeti tako kot so, se z njo soočiti in to predvsem na način, da delaš na sebi in za naprej. Verjamem, da je to ta težji del, žal pa brez tega ne gre. Pravijo, kjer je volja je tudi moč. Vztrajaj na sebi in s pogledom za naprej, boš videla, da bo šlo. In to ne na silo, kot tudi, upoštevaj moč majhnih korakov!

Poskušaj tudi razumeti sama sebe, da so take situacije polne veliko nesmisla, posledično nerazumnih podtikanj, manipulacij ipd. Nikakor pa ne poskušaj razreševati uganke zakaj je nekdo tak kot je. Kot prvo nisi oseba, ki bi lahko take nesmisle razreševala in kot drugo, oseba se mora vsekakor sama odločiti ali se bo ukvarjala in razreševala lastne nelogičnosti. Ti lahko samo sebe vprašaš zakaj ravno ti in kaj lahko konstruktivnega lahko narediš na sebi za naprej. Vse ostalo je veliko trošenje energije in časa, kar pa oseba v tvoji situaciji še kako potrebuje.

Pogumno naprej in srečno!

tisuljica
🙂

broken

“SVO ja vem, da je tako. Vem, da imate prav.
Ampak enostavno nemorem razumet, nemorem dojet kaj je pravzaprav narobe.
Preveč se s tem ukvarjam in premalo sama s sabo.”

Daj si preprosto reci:
– tale fant ima resne probleme
– ni mi treba priti do bistva, kje je z njim narobe, kaj je imel v otroštvu, itn…
– ni moja naloga da mu to pomagam razrešiti
– zame je ta odnos škodljiv in nevaren, zato ga bom prekinila

in potem si najdeš eno pomoč, da pri sebi počasi razčistiš, zakaj pa si ti v sebi to dopuščala in zakaj nisi že prej videla, da je to nevaren odnos za tebe.
In za ta drugi del si rezerviraj ene 2-3 leta…recimo branje, pogovor enkrat na 14 dni, preverjanje, utrjevanje…

lp SVO

Objava čaka odobritev

New Report

Close