Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija kri pri odvajanju blata

kri pri odvajanju blata

lep pozdrav

Pri 4,5 letniku sem opazila zdaj parkrat, v obdobju 10 dni, malo krvavega na robčku, ko mu obrišem rito. Blato je normalne barve, krvavi pa ne vem od kod. Sem pogledala, tako da sem malo dala narazen rito, ko sem mu brisala in enkrat sem videla tako majhno zarezico, par mm veliko, iz katere bi lahko krvavel. Danes ko sem mu brisala, je bilo spet čisto malo rdeče, sploh če dam zadnjico malo bolj narazen in pobrišem. Videla pa nisem nič poškodovanega.
Pravi, da ga včasih “pika” oz. boli ko kaka, je rekel da kot da bi bil “špičast del iztrebka obrnjen navzgor” in da ga potem notri v riti boli in pika ko kaka. Tako nekako, upam da razumete, kaj je mislil;-)
Drugače niti ne kaka trdo, mogoče se preveč napenja, ko sedi na školjki, ne vem.

Kaj mislite, kdaj se gremo pokazat, drugače pri njem nič posebnega.

lep pozdrav in najlepša hvala za odgovor

Zelo lep opis za razpoko sluznice ritke in tudi otrok je povedal vse čisto tako, kot je. Razpoka se med kakanjem razpre in blago zakrvavi, povzroča pa pekoče bolečine. Ritko po kakanju umijemo/obrišemo tako, da uporabimo olje (olivno, mandljevo), namažemo pa s kremo, namenjeno zdravljenju hemoroidov. Ker se razpoka razpre med vsakim kakanjem, je cepljenje dolgotrajnejše, vendar skrbite za mehko blato in vztrajajte pri umivanju in mazanju.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Če bo karkoli pomagalo…naša kaka že od nekdaj bolj trdo in velikokrat smo imeli podoben primer. Pri nas je pomagalo, da sem ji pred kakanjem ( ko je rekla da jo mudi) ritko obilno namazala z Bepanthenom in potem je lažje kakala ker je bilo mastno in tudi bolelo jo je veliko manj. Tudi ranica se je prej zacelila. Zdaj že vem koliko je ura ko sama vzame Bepanthen pa Cicido in se odpravi v wc 🙂

lep pozdrav

Najprej hvala lepa za odgovor, tudi vam Nikki.

Danes ko je šel kakat, je imel kar fajn krvavo okoli rite, sem se kar malo ustrašila. Pogledala sem malo, tako da sem razprla zadnjično odprtino in sem videla razpoko, mogoče slab cm dolgo. Že prej pa sem kupila kremo proti hemeroidom, pa piše, da pri otrocih se ne sme uporabljat, tako da sem potem vseeno namazala z bepantenom. Menite da lahko vseeno s kremo za hemeroide namažem, ali obstajajo kakšne za otroke, ste imeli mogoče vi kakšno posebno v mislih.

Hvala in lep dan želim

Spoštovani,

4-letni sin ima trenutno podobne težave. Zanima me, kako je to mišljeno, da ritko umiijemo/obrišemo z oljem. Najprej z vodo, pa potem z oljem ali samo z oljem? Poleg tega me zanima, ali obstaja krema proti hemeroidom za otroke ali lahko uporabim tisto, ki jo je v lekarni zase dobil mož (Rektakut).

Hvala in lp

Ko otroka previjete oz. se pokaka na kahlico ali WC, ga najprej obršete ali umijete, da odstranite blato, nato pa dokončno očistite/pobrišete z vato ali gazo, namočeno z oljem. Posebne kreme za hemoroide za otroke ne obstajajo, lahko uporabite tudi Rektoakut.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni
Tudi pri nas je bilo večkrat podobno. Naš triletnik že kakšno leto zadržuje blato. Nekaj časa je bilo kar hudo, saj je jokal ko je kakal, tako ga je bolelo. Bilo je včasih malo krvavo, vendar nikoli hudo. Pije Lactecon in vseeno mu po dveh dneh moram dati svečko. Hujših problemov ni bilo. Danes sem mu spet dala svečko. In ko se je pokakal me je pa kar zmrazilo, saj je bilo vse krvavo. Dosti krvi, mogoče za celo žličko. Vprašala sem ga, če ga boli trebušček, rita. Nič. Popolnoma nič ga ne boli, normalno se igra, tudi ko je kakal ni nič zastokal. Nobene razpoke ni na anusu.
Kaj to pomeni? Je kaj počilo v črevesju? Moram reči, da se je pokakal v sekundi in dosti. Namazala sem z Factu kremo, sin se počuti dobro, mene pa vseeno skrbi, da nima kakššne rane na črevesju.
prosim za vaše mnenje, naj gremo jutri k pediatru?
Hvala in LP

Rano zagotovo ima, glede na to,da je bila kri sveža, je to na koncu prebavne cevi,najverjetneje tromboziran hemoroid ali ragada,. NUjno potrebno je resna skrb za mehko odvajanje, umivanje z oljem in uporabo mazil proti hemoroidom. Če s pediatrom nista še uskadaila ukrepanja ob zaprtosti, potem je pregled tako zaradi zaprtja kot zaradi krvavitve potreben.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani,

Ponovno se oglašam. Zdaj je že dober mesec in sin ima občasno še vedno krvavo pri kakanju. Blato ima sicer mehko, ne pritožuje se, da bi ga bolelo. Če ga vprašam, reče, da ga na začetku kakanja malo zaboli. Pišete, da lahko celjenje dolgo traja. Kako dolgo naj čakam, preden ga peljem k zdravniku?

Zanima pa me tudi, ali se lahko otrok ob takšni ranici kopa v bazenu.

Hvala in lp

Takšne pekoče bolečine so za ranice značilne. Vendar pojdite na pregled, je potrebno pregledati, kaj se dogaja.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!
Objava čaka odobritev

Odgovor za zaskrbljena 469:

Pozdravljeni,

danes sem pri petletnemu sinu opazila kri na blatu. Bilo jo je cc dve vecji kapljici. Omenil je, da ga je samo na zacetku malce bolelo, zato ker se je napenjal.

Me rabi skrbeti? Pocakam se kaksnem dan lahko?

Hvala vam za odgovor in lep pozdrav.

 

Sveža kri na površini blata se pogosto pojavi pri odvajanju trdega, zasušenega blata, ob tem imamo pogosto bolečine in nas peče. V tem primeru posebno ukrepanje ni potrebno, po odvajanju blata skrbimo za higieno, se umijemo in namaženo anus s hladilnim ali drugim negovalnim mazilom.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close