Najdi forum

Krči v stegenski mišici

Zadnja 3 leta se ubadam s krči v zadnji stegenski mišici, še posebej izrazito na desni nogi.

Krči se mi pojavijo, če v ležečem položaju delno pokrčim koleno. Ista zgodba je tudi pri ležanju na trebuhu, ko npr. želim uzvajati raztezne vaje.

Sicer se 10 let dokaj aktivno ukvarjam s kolearstvom (cca. 10.000km letno) in pri vožnji teh težav nimam. Ravno tako težav nimam pri običajnih dnevnih opravilih (sedenje, hoja,…).

Letos sem bil napotem na EMG, na podlagi izvida EMG pa še na MR. Oba izvida sta v priponki.

Ali je možno na podlagi izvidov potrditi, da mi krče povzročajo težave s hrbtenico. Kakšen predlog kako to težavo rešiti?

Hvala za odgovore

https://www.dropbox.com/s/zgyze22llfn991u/Kr%C4%8Di.pdf?dl=0

 

Spoštovani!

Danes sem se lotil pregledovanja sporočil, a je Dropbox link žal že potekel. Mi ga lahko ponovno pošljete?

Krči so žal področje, iz katerega se moram še izobraziti. Moje znanje zaenkrat temelji bolj na mojih “športnih” izkušnjah, kot pa na “medicinski” izobrazbi. Pregovorno lahko mišične krče povzroča pomanjkanje magnezija, vendar ste z nadomeščanjem tega verjetno že poizkusili.

Dajva se dogovoriti sledeče. Sam se zavežem, da v roku tedna dni preberem nekaj preglednih člankov na temo mišičnih krčev, Vi pa mi prosim ponovno pošljite izvide preiskav. Ko preberem, predvidoma proti koncu naslednjega tedna Vam ponovno odpišem.

Z lepimi pozdravi,

Klemen Aleš Pilih

New Report

Close