Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Dermatologija krastice v nosni votlini

krastice v nosni votlini

Pozdravljeni!

Stara sem 24 let in pred tremi tedni so se mi v nosu, pa tudi izven nosu pričele delati krastice, ki se nočejo in nočejo zaceliti. Predvsem tiste krasticev nosu se mi nenehno ponavljajo. Prosim vas za vaše mnenje kaj naj storim saj mi Nisita mazilo za nos prav nič ne pomaga. Mislite, d bi bilo bolj smiselno uporabiti mazilo Bivacyn?

Za odgovor se Vam že vnaprej zahvaljujem ter Vas prav lepo pozdravljam.

Tisa

Spoštovani,

ali vam kravavi iz nosu, oz. opazite na robčku sledove krvi?

Lep pozdrav
LArisa Stojanovič

________________________________ asis.Larisa Stojanovič, dr.med.spec.dermatovenerologije

Spoštovani,

iz nosu ne krvavim. Krastice niso rdeče barve ampak rumene. Ko le te odtrgam stran oz., ko si spiham nos (saj me te krastice rahlo ovirajo pri dihanju skozi nos) se mi le te spet ponovijo, torej je kot začaran krog. Ko si t.i. krastice odtrgam, me v nosni votlini peče in čez nekaj uric (1-2) se mi ponovijo in tako je iz dneva v dan.

Hvala za vse Vaše nasvete.

Lep dan!

Tisa Lidija

SPoštovani,

svetujem Vam , da sedaj z ničemer ne mažete 2 dni in se nato oglasite pri osebni zdravnici , da vam naredi bris nosu. Možno je , da ste nosilka bakterij, ki jih je potrebno iz nosne votline odstraniti z antibiotiki.
Imate majhnega otroka, ki ima podobne težave po koži obraza, rokah?
svetujem, da si roke dobro umivate.

Lep pozdrav
Larisa Stojanovič

________________________________ asis.Larisa Stojanovič, dr.med.spec.dermatovenerologije

Spoštovani!

Nimam otroka, sem študentka.
Ali je ta bakterija kaj hudega in kaj je vzrok za nastanek te baketrije?
Ali mogoče veste, koliko časa je potrebno čakati rezultate brisa nosu?
Ali je ta antibiotik v obliki mazila ali se ga uživa oralno?

V kolikor ne bo bolje, bom res odšla k osebnemu zdravniku in Vam sporočila kako je na stvari.

Hvala za Vaše odgovore!

lp, Tisa Lidija

Spoštovani,

brez strahu.
Na rezultate brisa se čaka 2-3 dni, glede na antibiogram se nato odloči zdravnik za antibiotik.
Morate vedeti, da vas nisem videla, to je samo ena od možnosti , zakaj imate svetle kraste v nosni votlini.

Pred brisom ne smete mazati z antibiotikom , sicer je bris lažno negativen.

Pozdrav
Larisa Stojanovič

________________________________ asis.Larisa Stojanovič, dr.med.spec.dermatovenerologije

New Report

Close