Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca KOŽICA NA PENISU

KOŽICA NA PENISU

Ali mi svetujete prekinitev jemanja Primotrena?
Lep pozdrav

Pozdravljeni!
Ne, tega vam seveda ne morem svetovati brez pregleda in vpogleda v vse okoliščine. Za vse, kar zadeva spremenbe v terapiji, se je najpametneje obrniti na vašega zdravnika
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Živjo
Star sem 15 let in kožica mi ne gre z lulčka,
Ne morem je potegnit čez glavico ko je penis v erekciji, ko pa ni jo pa lahko vendar boli.
Kaj naj naredim?

K zdravniku pa nikakor ne bi rad šel, kajne? A verjetno tu ne bo druge izbire… Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdrav.

Star sem 22 let in imam težave s kožico in nevem, če je potreben pregled pri urologu oz. kaj naj storim. Ko je penis v mlahavem stanju gre kožica čisto normalno preko glavice, toda ko je penis v nabreklem stanju gre kožica zelo težko preko, ampak gre če malo potegnem. Problem se pojavi, ker se mi ta kožica potem nekako zavije skupaj takoj ko se konča glavica, in ne gre več naprej in mi kot nekakšna “gumica” stiska penis. Mi pa povzroča težavo, saj mi povzroča rahlo bolečino.

Lp

Pozdrav
Če vas moti in glede na starost, ko bi se imela kožica že čas raztegniti, kolikor se je imela namen, predlagam vsaj pregled pri osebnem zdravniku.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Sem še malo pregledoval forume pa se mi morda zdi da bi lahko imel parafimozo. “Parafimoza je stanje v urologijii, ko se kožice ne da več vrniti preko glavice. Ostane za glavico in jo tako zažema”, to bi morda lahko opisalo moj problem. Me pa zanima kako se ta težava lahko odpravi, če je možnost samo operativna (obrezovanje) ali pa še je kakšna druga metoda, ter kako dolgo po takšnem posegu potem traja okrevanje?

Lp

Prav veliko izbire nimate za rešitev tega problema nimate. Po posegu se dokončno zaceli v nekaj tednih. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!
Nekaj časa nazaj sem opazil težavo. In sicer imam problem s kožico. Kožica gre popolnoma čez glavico, vendar se ne raztegne popolnoma (pod glavico). Pod glavico nastane nekakšna guba, ki jo lahko raztegnem. Težava se pojavi le v trdem stanju. Izgleda kot predokga kožica. Na zadnji strani pa je že skoraj popolnoma raztegnjena. Star sem 16let. Kaj je težava in kaj storiti?

Lp

Pozdravljeni
Kolikor poznam penise, v opisu vašega ne vidim nič neobičajnega in nič, kjer bi bilo treba kakorkoli zdraviti. Na kratko: bere se mi kot povsem normalno.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Živjo! star sem 14 let in mislim da imam težavo s kožico na penisu. ko je penis v normalnem položaju, kožico lahko do konca raztegnem (zato težav z umivanjem nimam) vendar med erekcijo kožico lahko raztegnem le do malo pod glavico, kjer nastane kot nekakšna guba, naprej pa je ne morem raztegniti… Ali je to normalno in ali je možno kožico raztegniti?
Hvala za odgovor!

Živjo
Vaša “težava” se mi zdi praktično identična tisti iz prejšnjega vprašanja in si preberite kar moj prejšnji odgovor… Torej v opisu ne najdem nič nenoalnega. Lep pozdrav.

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lep pozdrav !
Imam eno vprašanje !! Danes sva se z sinčkom starim 3 leta umivala in sva umila lulčka jaz sem mu sevada umil in sem mu kožico malo potegnil navzdol! Samo mu je ostalo zadaj in ne gre nazaj nima nobenih bolečin in ni imel težav s tem kakkšna rešitev ?? Zdravnik al ?? Se bo samo popravlo ?
Hvala za odgovor !!

Pozdravljeni
Poskusite namazati glavico z mastno kremo in potem kožico obzirno potisnite nazaj, s prsti druge roke lahko narahlo potisnenete glavico v nasprotno smer. Vse seveda zelo obzirno. Če ne uspe, vam bodo pomagali v ambulanti.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Sem prebral prejšni odgovor ampak ste rekli da je to normalno… torej se bo kožica sama raztegnila ali kaj?

Sem prebral še enkrat vaše vprašanje in zdaj mi ni čisto jasno…gre kožica v trdnem agregatnem stanju čez ali ne? Če gre, je ok, če ne gre, boste morali do zdravnika in verjetno še do urologa.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Ko je penis v erekciji – ttorej ko otrdi in vstane – se kožica popolnoma ne raztegne in pod glavico nastane guba. Hvala za odgovore, lp

Če gre povsem čez in je po tem pač guba, je to normalno.

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Živjo star sem 16 let in se mi na koncu glavice kožica malo drži, ali se bo to samo uredilo ali kako?

Težko si predstavljam, kje naj bi se držalo…. na spodnjem delu je na enem mestu normalno, da se drži, če ne gre čez glavico pa ni normalno in pokažite zdravniku
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close