Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca KOŽICA NA PENISU

KOŽICA NA PENISU

Pozdrav!

Mene pa zanima pri kolikih letih (povprečno) se kožica dovolj raztegne, da gre čez glavico tudi ko je penis otrdel?

Lp

Načeloma naj bi šla od nekdaj….
lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Aha….in če negre pri 13 letih je torej nekaj narobe?

Lp

Če ne gre čez, je pač preozka. Koliko se bo lahko raztegnila pa ne morem oceniti
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Zdravo. mene pa sam zanima če morem iti zdravniku ker mi kožica ko je otrdel spolni ud ne gre zlahka dol pa še peče me. ko je pa v normalnem stanju gre pa z lahkoto in nič ne peče.

Spoštovana ovca
Nevarno ni in k zdravniku ni treba iz neke življenjske nuje, se mi zdi pa vseeno koristno, posebno če vas to ovira pri takem ali drugačnem spolnem življenju
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni, kozica mi gre v normalnem stanju normalno gor in dol, pri erekciji pa samo do polovice (zgleda kot da glavico stisne z lastiko) in ce jo hocem v celoti potegniti cez boli. Pred erekcijo jo tudi brez tezav potegnem cez. Je to velika tezava???star sem 17let

Tu ni blazne znanosti. Toliko kot vas moti, tolikšna težava je. Načeloma naj bi šla čez. Če ne gre, ko ta organ uporabljate za kaj drugega kot wc, vas bo slejkoprej motilo, zato je bolje k zdravniku prej.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni . Mam eno fprašanje , namreč ko ponis ni v trdem stanju mi gre kožica čez glavico ! ko je penis v drdnem stanju mi pa ne gre kožica čez ! seveda me to moti pri sexu nikakor mi ne pride je težava v čem drugem ?

Je možna tudi kakšna druga metoda da spravim kožico čez glavicoo ali moram res it k zdravniku ? :O

Pozdravljeni!
Kot sem omenil, se do neke mere lahko raztegne pri “uporabi”, če gre zdaj vsaj čez. Kakšne druge metode v smislu kremic in tablet pa ni
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

@Al
Če ne gre čez, je preozka. Ne glede na to, če je ponis v drdnem stanju ali ne. Če gre v mehkem čes, v trdnem pa ne, je preozka nekoliko manj, ampak bolj jo rabite čez ko je trd. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Aha torej moram do zdravnika ? havla za odgovore !

Star sem 53 let.Do nekaj mesecev nazaj nisem imel težav z kožico na penisu.Tudi v stanju erekcije je bilo vse Ok.Sedaj pa opažam,da ne morem več povleči kožice preko glave penisa,da ne bi čutil bolečin,še huje pa je ko je penis v erekciji.Če že uspem prevleči kožico preko se pa pojavi močna pekoča bolečina v penisu…občutek,kot bi penis stiskal z neko objemko…zanima me,kaj bi lahko pri teh letih šlo narobe,glede na to,da je bilo do sedaj vse vredu….naj vam povem,da jemljem zdravila proti povišanem pritisku,AP in astmi,čeprav predvidevam,da zdravila niso vzrok temu…Bom vesel vašega odgovora.Lep pozdrav

Pozdravljeni
Običajno je pojav fimoze pri odraslih bolezenskega porekla, lahko posledica vnetja ali bolezni kože. Zdravila, ki jih jemljete, na to ne bi smela vplivati. Najbolhe bi bilo razjasniti pri zdravniku
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za Vaš odgovor.Se bom posvetoval glede tega z svojim osebnim zdravnikom. S pozdravi. Milan

Pozdravljeni!

Pred pribljižno dvemi leti se mi je po spolnem odnosu povečala (otekla) kožica na spodnji strani tik pod glavico. Sklepam da od drgnjenja. To je s časom izginilo. Od tedaj in do sedaj sem imel redne spolne odnose, vse brez problema. Zdaj pa se mi je zgodilo da se mi je kožica drastično napihnila na istem mestu vendar čez noč, šele 3 dni po spolnem odnosu. Vam je zadeva znana ali naj uporabim kakšno mazilo? Za urologa mi je malo nerodno vendar v skrajni sili…

hvala!

Pozdravljen Janko25
Še najbolj verjetno je, da gre le za vnetje. Verjeno se bo pozdravilo z mazilom proti glivicam ali antibiotičnim…. Nekaj prvih je na voljo v prosti prodaji, če bi potrebovali slednje, bo zadoščal osebni zdravnik in dvomim, da boste potrebovali urologa
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani,
Pred dvema dnevoma sem pri zdravniku zaradi vročine in nekoliko pekočega odvajanja urina dobil zdravilo Primotren 80/400mg in priporočilo za jemati Lekadol tablet proti povišani temperaturi. Naslednji dan (danes) sem opazil nabreklo kožico na koncu penisa, nabreklost se je tekom dneva povečala do te mere, da kožico komaj še lahko potegnem preko glavice.
Je to morda zaradi jemanja zdravil, ali česa drugega.
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni
Verjetno gre za vnetje v tem delu, torej kožice, neposredno ga najverjetneje ni povzročil primotren, lahko pa bi imel vlogo pri morebitnem napredovsnju glivične okužbe. Obstaja seveda možnost, da je bilo že v osnovi to vnetje vzrok nekoliko pekočega uriniranja, vročina pa od česa drugega (vnet mehur gre običajno brez vročine, vnetje zgornjih sečil (ledvic…), pa še s splošno prizadetostjo, visoko vročino….)
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close