Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca KOŽICA NA PENISU

KOŽICA NA PENISU

Torej dokler se ne vname, ni nič narobe?

ni. Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani!
Pred nekaj meseci se mi je na glavici v zarezni odprtini pojavila pikica oz. ranica s katere je tekla kri.To se je umirilo nato pa je iz tega zraslo nekakšno meso (bele barve) in nato še nekaj manjših izrastko.Če to kaj bezam začne teči kri. Prosim če mi svetujete kaj bi to bilo in kako naj ukrepam.
Hvala za odgovor

Pozdravljeni!
Sicer vam iz opisa ne znam zanesljivo povedati, za kaj naj bi šlo, vsekakor pa za nič takega, kjer bi kaj pomagalo čakanje doma, zato vam predlagam pregled.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani!

Mislim, da imam tako kot nekdo pred menoj preveč kožice. Bi to lahko bil problem? Ko je v erekciji pokriva celo glavico. Lahko jo z roko potegnem za glavico in do konca (da izgleda kot da je obrezan-ko je čisto napeta kožica se penis malce ukrivi), ko pa jo izpustim pa se nabere tik za glavico. Če jo potisnem naprej skoči spet čez glavico. Pri samozadovoljevanju gre za glavico in spet čez.

http://www.newforeskin.biz/CI/CIchart.htm tu so primerjave indexa kožice. Sam imam index CI-9. Je to problem? Bi moral na obrezovanje?

LP

Pozdravljeni!
Če gre čez in nazaj ne vidim problema. Če pri seksu nimate težav, pa sploh ne vidim potrebe po obrezovanju.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani!

Sexal še nisem in odvečna kožica je glavni razlog za to. Po vsej verjetnosti ste mnenja, da je treba vsekakor najprej preizkusiti, nato pa obrezati?

Imel sem tudi neko idejo, pa mi povejte prosim, če mislite ali je povsem nora ali se bi jo dejansko dalo prakticirati. Po tujih forumih, sem videl veliko uporabnikov (obrezanih), ki so svojo kožico z raztegovalnimi vajami povrnili v prvotno stanje, da je kožica v normalnem stanju pokrivala glavico. Tako se je občutljivost glavice povrnila. (vsaj delno). Razmišljal pa sem, če bi se dal obrezat, nato pa bi s temi vajami povrnil toliko kožice, kot bi hotel…(nebi blo toliko kožice kot je sedaj)…
Vaše mnenje?

Pa še nekaj. Omenjali so nek poseg “partial circumcision” pa me zanima, kakšen poseg je to. Da ti kožico delno obrežejo ali kaj?

LP

Parcialna cirkumcizija je možna, problem je, kje odrezat, da (vam) bo ravno prav. In potem bo prekratka, pa spet ne bo ok. Sexajte že enkrat, pa boste videli in se nato odločili za rezanje ali ne.

Matjaž

Ta post sem našel na nekem forumu…. problemi s kondomi, kar otežuje sex….bi v tem primeru predlagali obrezanje?

Objavljeno: Pet Jan 10, 2003 1:27 pm Naslov sporočila:
Res je higiena je zasluga vsakega posameznika in pri tem ali je tič obrezan ali ne nebi smelo imeti nobene vloge. Res pa zna biti, da so v povprečju obrezani tiči manjši, če so seveda obrezani v otroštvu. Morda deluje prepucij tudi kot kožna rezerva, ko ti tič vstane in se lahko podaljša. Ne vem . Pojma nimam. Me pa osebno moti, ko seksam in ima dekle ozko luknjico, pa se mi tič bolj pomika znotraj kožice, kot pa znotraj nje. A ni pol vseen če bi si ga na roke vrgel? Tudi pri natiknju kondoma imam vedno probleme, ker se kožica ne da povleč tako daleč nazaj in ostane takoj za glavico rob čez katerega moraš vlečt kondom. Glupo je tudi, da če imaš kožico predolgo da zna kljub temu, fa imaš nevemkakšen kaliber kondom zaradi gibanja kožice dol lezt. Poznam enega takega kolega, ki sta šla s punco na tabletke samo za to, ker mu je pri preveč strastnem fuku kondom lezel, pa je njegov tič precej velik. Razen če mi laže seveda.

Tisti, ki meni, da je seks nek tehnološki proces tiščanja paličice s kožico v nekakšno luknjo in da je zato v kakšnem primeru to isto kot masturbiranje, je vseeno, če počne le slednje (in odpadejo opisovani “problemi”. Človek kar težko verjame, kakšno kolobocijo uspe nekomu narediti iz seksa…..

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Imate popolnoma prav. Vendar to ne izključuje problema s kondomom, ki bi tudi pri meni lahko bil problem.

Še nekaj… Med pregledovanjem forumov, sem naletel tudi na nek posnetek, kjer ima tip res veliko kožice. Ima jo malo več kot jaz ampak način, kako se kožica premika je pa zelo podoben. Tako bi vi kot zdravnik najbolje ocenili moje stanje (brez ga grem k urologu). Ali lahko tukaj prilepim do tega videa, ali je limanje povezav s tako vsebino tu na forumu prepovedano? Res bi vam rad pokazal ta posnetek, da bi vi ocenili ali naj se grem obrezati ali ne.

LP

To je video, ki ga omenjam v prejšnjem komentarju. Če je prepovedano limati linke s tako vsebino, ga prosim samo poglejte in nato izbrišite. Vaše mnenje bi pomagalo.

Pozdravljeni!
Na tistem filmčku v medicinskem smislu ni nič preveč kožice in samo zato se ni treba obrezovati.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za vaše odgovore.

Spoštovani!
Rabil bi vaš nasvet.

Mene muči tisto s kondomom… Ker preden si dam jaz kondom gor, povlečem kožico čisto nazaj (da izgleda kot da je obrezan)…potem porolam kondom na penis.. potem pa tista kožica nekako zleze naprej tik za glavico in je delček kondoma (tisti takoj za glavico) v bistvu pod kožico (kožica zleze čez)….in pri drkanju s kondomom se ta kar dobro naguba, ker ga kožica vleče naprej. Upam, da si predstavljate, prosim povejte če ne razumete čisto, da razložim še enkrat.

*Naj omenim še, da je tista guba kožice, ki se ustavi za glavico široka tako kot rob glavice, morda še milimeter več.

Tako kot v tistemu filmčku, ko je potisnil kožico za glavico, nato pa jo je potisnil naprej in je šla spet čez celo glavico in še naprej.
Kako lahko potem kondom sploh stoji na mestu, če se kožica tako premika? Prosil bi za vaš nasvet, ali pa če je kakšen način, kako naj si postavim kondom.

PS. S kondomom sem drkal, saj mi je nekdo svetoval naj sprobam, ker bo gubanje kondoma podobno kot pri sexu .

LP

Kondom pri seksu ni stalno pri miru in lahko leze dol ali pa se premika, kot se je pri vaših ročnih opravilih. Tudi če bi bili obrezani, to ne pomeni, da bi kondom ves čas akcije ostal na mestu.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Aha hvala za vašo informacijo. Problem je pomoje ker je kožica tako široka se mi zdi (angleški izraz: loose foreskin) in potuje čez glavico brez da bi se zataknila ..se bolj zarola nazaj… ni tako kot pri nekaterih, ki imajo daljšo kožico in se potem ta samo zadrsa za glavico in tam skoraj, da ni gube..pri meni je pa guba celo mogoče malo širša od glavice….

Vendar še vedno menite, da je z mano se v redu?
Če je tako potem vas bom res pustil pri miru. Vem, da sem utrujajoč s temi vprašanji, ki se ponavljajo, vendar trenutno imam nek kompleks zaradi tega in se že par mesecev vsak dan obremenjujem, lahko bi že imel punco pa vedno nekako zatajim… obrezati se pa tudi nebi šel rad, glede na to, da sem bral, kako izgubiš občutljivost in vse te komplikacije…

Hvala za vse vaše odgovore, sploh ker vem, da imate takih vprašanj že vrh glave.

LP

Živite normalno, nehajte se ubadati s to brezvezno kožico, punca vas ne bo pustila zaradi nje, pa če bodo šle stvari po tapravem vrstnem redu, bo že malo prepozno za to, ko bo zagledala vašo kožico. Predvidevam, da imate svoje kvalitete, ki menda niso tako pičle. da bi jih izničila ena taka bedarija kot ta kožica.

Na kratko: Nimate težav s kožico ampak s samozavestjo
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lep pozdrav najprej…

imam sledeč problem: zdi se mi kot da je moj penis enostavno predebel ko imam erekcijo in dobesedno čutim to na kožici! Tudi kožico gor in dol v takem stanju težko premikam, dobesedno se zdi kot da se trga med tem, včasih tudi boli in dobim po sexu majhne razpokice na koži. Med sexom drugače obvezno uporabim lubrikant, če ne pride do neželenih poškodb (jao) Kaj naj storim?

Imam sledeč problem:

včasih se zdi kot da imam penis prevelik za mojo kožico! Ob erekciji mi dobesedno napenja kožico in nemalokrat se zgodi da imam majhne razpokice na koži na koncu. Kaj lahko storim?

New Report

Close