Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca KOŽICA NA PENISU

KOŽICA NA PENISU

Pozdravljeni!

Mene pa nekaj zanima. V soboto zjutraj sem opazil, da mi na glavici manjka del povrhnjice. Nikoli se mi še to ni zgodilo, ampak predvidevam da je bilo od preintenzivne masturbacije ali pregrobega oralenga zadovoljevanja večer prej, ker spolnega odnosa nisem imel. Včeraj se mi je že naredila nova plast, vendar sem jo ob tuširanju ponesreči potegnil dol. Me ne boli in skeli. Zanima me, ali je najbolje če kar pustim in ta čas previdno skrbim za higieno penisa, ali lahko pomagam z bepatenom pri celjenju, da bo bolj vlažno.

Prilagam sliko za lažje razumevanje.

Lep pozdrav

Pozdravljeni
Glede na to, da gre za drobno “odrgnino” bo verjetno mazanje z mastno kremo povsem dovolj. Aja, pa par dni abstinence tega, kar je to povzročilo. 😉
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!
Bom nekaj dni mazal z Bepanthen Plus kremo, se pa drugače že samo lepo celi.
Bo pa moral malo na počitek, ja. 🙂

Hvala za pomoč.

Pozdravljeni!

Se opravičujem za ponovno sporočilo, ampak sem bil očitno prehiter ko sem rekel, da se lepo celi. Že večraj sem opazil, da odstopa tudi del povrhnjice malo nižje od že dosedanje luknjice. Čez noč sem pustil kremo gor, zjutraj nežno splahnil, vendar sem ugotovil da je odstopilo tudi nekaj povrhnjice na spodnjem delu glavice. Ali menite da je bolje če neham mazati in pustim, ali da mažem s hladilnim mlekom bepatenom ali čisto brez vsega? Pa še to, sedaj sem pač čez dan večkrat potegnil kožico dol preko glavice in ga malo očistil z vodo, zlasti po uriniranju. Ali je bolje čez dan pustiti na miru, da se povrhnjica lepo zaceli in ga samo ob večeru umijem? Ker res nevem kaj bi to lahko pomenilo. Malo me skrbi.

Lep pozdrav

Sumljivo mi še vedno ni, celjenje pač rabi svoj čas. Seveda pa pojdite k zdravniku, če vam je kaj sumljivo, ker je pač po netu kljub vsemu težko ocenjevati.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Se vam iskreno opravičujem, ker vam ponovno pišem. Ampak me zanima samo še nekaj, namreč zaradi teh vprašanj, ki se mi porarajo se sploh ne morem zbrati pri delu, že nekaj dni zelo slabo jem in ne spim zaradi živčnosti.
Danes sem se oglasil pri zdravnici v študentski ambulanti in mi je predpisala Cenasten mazilo, mazanje 2x na dan in je rekla tudi, da ni potrebno nič skrbeti, da gre za glivice. Ker me je na hitro odslovila, se zato obračam na vas, ker ste mi že do sedaj veliko pomagali in me pomirili.
Zanima me torej, ali se povrhnjica na glavici obnovi, tudi če je popolnoma izginila, ali obstaja možnost da se ne povrne nazaj? To me najbolj skrbi.
Pa še to, ponoči sem imel diarejo, ki jo pripisujem živčnosti, neurejeni in prehrani (jem zelo malo, ker zaradi vsega tega sploh nimam apetita – jem juhe, testenine, jogurte, …). Ali bi lahko diareja bila povezana s tem kar se mi dogaja na penisu?
Drugih težav, povišane temperature ali česarkoli podobnega nimam.

Najlepša hvala za vašo pripravljenost in pomoč, lp

Sprememba na tisti fotki je sicer bolj izgledala kot odrgnina kot glivice, mazanje s canestenom pa bo vseeno lahko koristno. Telo je zelo dobro poskrbelo za obnavljanje tkiv po poškodbi in ni nobene bojazni, da se ne bi pozdravilo (na fotki je tisto sicer itak izgledalo izrazito površinsko). Tiste driskaste težave pa ne bodo povezane s tistimi na penisu in tudi sicer mislim, da se močno nesorazmerno sekirate za “nivo” vaših težav.
Lep dan

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!
Sekiram se, ker tisto na sliki je bilo na začetku (v nedeljo). Do danes pa je odstopila in “izginila” celotna povrhnjica na celotni površini glavice. Je sicer res da je samo površinsko. Ampak me skrbi, kako se bo obnovila in če obstaja objazen če se sploh bo. Zato me malo bolj skrbi.

LP

Da se ne bi, bi bilo skrajno neverjetno. Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Še enkrat se vam zahvaljujem za vso dosedanjo pomoč. Imam pa nekaj vprašanj na moje dosedanje stanje (povzetek: 15. junija sem imel analni spolni odnos brez kondoma z moškim, oba zdrava, čez 14 dni se mi je začela luščiti povrhnjica na glavici in tako čez 4 dni popolnoma izginila na celotni površini glansa. En teden sem se mazal s Canastenom po naročilu zdravnice iz študentske ambulante, včeraj pa sem obiskal dermatovenerologa dr. Djurišiča, ki mi je predpisal mazanje s Lotridermom. Brisa mi ni vzel, ker je sklepal da gre pač za nekakšno glivično-bakterijsko okužbo oziroma vnetje.
Na konu pogovora pa je na podlagi mojega jezika, ki je bil bel ugotovil da imam kandido. (Ampak predvidevam da blago obliko, ker mi je predpisal samo Daktarin oralni gel ter čiščenje ustne votline z ustno vodico). Je možno, da imam samo malo oslabljen imunski sistem, ker zadnje par dni bolj slabo jem, zjutraj pred pregledom pa sem bil popolnoma tešč in je jezik zaradi tega bil bel?

V lekarni mi je nato predpisala na Lotriderm, da ga naj mažem 1x na dan 5 dni. Zanima me, a po preteku 5ih dni bi moralo priti do izboljšanja ali to pomeni, da naj bi Lotriderm do takrat uničil te bakterije in glivice ter da se bo šele nato povrhnjica začela obnavljati.

Kontorole mi ni predpisal, rekel je, da se bo vse pozdravilo. Jaz bi samo rad vedel, kdaj se bo začela obnavljati povrhnjica, ker postajam živčna razvalina :/ Ali bo rastla od spodnjega dela glansa navzgor ali kako?

Lp

Pozdravljeni!

Se opravičujem za ponovno sporočilo, vendar sem v elektronski predal dobil sporočilo, da me čaka odgovor na moja zgoraj zastavljena vprašanja, vendar mi odgovora tukaj v forumu ne pokaže.

Obenem bom izkoristil še priložnost in vas še vprašal, ali je kaj narobe, če si čez dan (5dni) enkrat namažem glavico od penisa z Lotridermom, ponoči pa z Canastenom / Bepathen plus kremo…ali je bolje, da se ponoči pusti glavico in kožica, ki prekriva glavico čimbolj suho, da se bo začela povrhnjica obnavljati.

Že deset dni je od takrat, ko se je “odsvaljkala” povrhnjica na celotni površini glavice in ni nobenih sprememb, da bi začela ponovno rasti.

Se opravičujem za nevšečnosti in najlepša hvala za vašo pomoč.

Mislim, da ste naredili veliko preveliko znanost iz z medicinskega vidika dokaj banalne težave. Lotriderm je mešanica protivnetnega in protiglivičnega zdravila in ne vidim potrebe po dodatnem kombiniranju (čeprav ne verjamem, da bi povzročilo škodo). Sprememb na jeziku ne morem oceniti, v ostalem zdravljenju pa ne vidim pomankljivosti ob upoštevanju tega, da pač vaše stanje poznam le iz vašega opisa.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Kot sem prebral od ostalih spraševalcev imajo isto problem kot jaz. Ko je penis v erekciji mi kožica, ne gre do konca ”dol”, gre približno samo do polovice glavice, saj se spodnji del kožice drži glavice, mislim da se strokovno temu reče ”frenulum’.’ V primeri da kožico povlečem še bol ”dol” me pa boli,prav tako me boli med spolnim odnosom,če nisem previden.

Zanima me samo,če veste kako zgleda operativni poseg? Ali boli oz. če zdravnik omrtviči penis z injekcijo ali kako se tega loti?

Rad bi se čimveč pozanimal o operativnem posegu,preden grem do osebne zdravnice in urologa, zato bi vas prosil če mi lahko malo opišete.

Hvala za odgovor in Lep pozdrav

Živjo!
Star sem 14 let in me zanima,če je tole problem http://i46.tinypic.com/2eoaeeg.jpg.
Ampak ne mislim tistega kar je obkroženo ampak ta kožica ki gre po sredi glavice in se jo drži.
(nisem našel druge slike)
Lp

Mislim da imam tak problem kot MIHA

edino spolnega odnosa nimam

Pozdravljena lolek in Miha
Tisto na sredi pač imamo, in tam mora biti, če pa je prekratko ali kočica ne gre povsem čez, pa se da pomagatimz manjšim operativnim posegom, seveda v lokalni anesteziji, torej neboleče. Za natančen opis posega pa boste morali povprašati urologa.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

danes se mi je med spolnim odnosom zatrgala kožica na penisu, zatrganina sega kakih 5 mm proti dnu glavice (na dnu se še kožica drži) rana je nekoliko zakrvavela (nekaj kapljic) vendar pa kasnejših bolečin več ni bilo. rano sem tudi spral z vodo, pri čemer me je malo zapekla, in ud sem zavil z sterilnim povojem. vem da so nekateri pred mano postavljali podobna vprašanja, vendar pa nikjer nisem videl kako je z dolžino zatrganine. zanima me če se bo to zacelilo samo in kako lahko pri tem pomagam. naj še povem da kožica gre normalno gor in dol čez glavico brez bolečin.

najlepša vam hvala za odgovor že v naprej.

star sem 17 let.. če doma drkam mi gre kožica dol,pa glavca postane vijolčna ,ko pa seksam pa me zelo moti ,gledau sem tudi da sta lahko dva problema ,tisti jeziček ….zanima me ali bi moral na poseg ali ne…
dougega imam prebližno 15 je vredu?

ali se lahko kaj zgodi ,če bi zelo dolgo sexo pa je glava tako temno vijolčna ,mislim da zaradi kožice ,ker je premala..??ali pa mogoče zaradi jezička??

Hm…vijolična barva glavice naj bi bila normalna. Da bi kožica, ki gre tako gor kot dol, zadavila glavico, da bi se posušila in odpadla, se ne zgodi. Za vaših 15 cm sicer ne vem, od kje ste jih merili, na splošno pa za naše lulčke velja, da so taki, kot so nam zrasli in ne moremo nič kaj storiti, da bi bili večji. Kakšne centimetre lahko pridobimo, če ga merimo po spodnji strani. No, če kožica res moteče zateguje, pa pojdite ob priliki do zdravnika.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close