Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca KOŽICA NA PENISU

KOŽICA NA PENISU

V erekciji je organ pač večji, kožica pa ne. Glede na to, da gre čez je možno, da se raztegne do takrat, ko ga boste potrebovali tudi v takem stanju. Če boli le pod glavico je možno, da gre le za krajči frenulum, torej tisti del, ki spodaj drži kožico.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

zdravo.
zanima me ko sem imeu sploni odnos se mi je kožica ki je pripeta na penis odtrgala in mi penis začel krveveti …sedaj ko si ga menstrubiram oz. imam spolni odnos me boli saj negre kožica dovolj nazaj.
kaj narediti?
hvala. lp.

Predvidevam, da se je zatrgal le spodnji delček, ki drži kožico na spodnji strani. Če gre za to, vam tega nihče ne bo lepil ali šival nazaj, treba bo pač nekaj časa, da se zaceli, v tem času pa stoječe aktivnosti opravljati previdno. Zna pomagati mazanje z mastno kremo, če je otečeno, rdeče ali na kakršen koli način sumljivo, da se je vnelo, pa seveda pokažite zdravniku
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Star sem 12 let. Na vrhu glavice imam majhen del ki je povezan s kožico. Zato mi gre kozica dol samo na tistem delu kjer ni povezan na drugem pa delno. Ali je to normalno? In ce ni ali naj grem h urologu?

Hvala za odgovor.

Če si prav predstavljam, je to povsem normalno.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lp,
na forumu sem zasledil podoben primer,vendar bi želel dodatne inf.
Koža na mojem penisu je zožana na koncu. V mlahavem stanju lahko uriniram in koža normalno potuje gor in dol, problem nastane ko pri uriniranju v mlahavem stanju potegnem kožo nazaj do polovice glavice ali do konca takrat pa mi koža stisne penis in mi oteži uriniranje. V penisu se pojavi pritisk tako da lahko z uriniranjem zaključim samo takrat, ko koža pokriva glavico. Pri tem ne čurim bolečin me pa moti!!!! Drug problem nastane v erekciji, ko mi gre koža s težavo nazaj vendar brez bolečin sicer gre do kraja vendar imam občutek utesnjenosti penisa pri tem se mi glavica rahlo upogne navzdol zaradi spodnjega dela priraščene kožice na glavici in ko si na penis nadanem kondom mi koža zleze naprej in s tem zmanjša občutek draženja, zato je posledica upad erekcije v času seksa, kar pa je zelo nerodna stvar. V kratkem sem naročen pri urologu zato bi želel nasvet kaj povedeti kako navesti težave, prav tako bi se dal sterilizirati, saj nimam namena imeti več otrok, pa še želja partnerice je ta!!!! Zadnje čase se pojavi upad erekcije vse pogosteje????

Srednja leta blizu 40, bil na nevroloških pregledih, kri voda trebuh, hrbtenica, slikanje ožilja, EKG zaenkrat vse B.P., ostane mi urolog. Ali so to prvi znaki raka na prostati, simptomov kateri so navedeni na netu nimam. Zgodilo se je tiščanje na vodo brez uriniranja in rahla pekoča bolečina, po moje vnetje je pa minilo. Pojavilo se v letu 2012 3x vse kar sem o tem prebral. Hvala za nasvet in odgovor.

Pozdravljeni
Nič od naštetega ni znak raka prostate ali česa podobnega. Da je kožica preozka, je čisto možno, bolj vprašanje je, zakaj se je težava pojavila po 40 letih (če jo prej ni bilo). Da se kožica med spolnimi odnosi lahko premika, se mi zdi normalno in resno dvomim, da je to vzrok za upad erekcije. Prav tako je normalen tisti del, ki pritrjuje kožico spodaj in ta je pač lahko krajši ali daljši in vašega razumem kot krajšega. Sterilizacija da ali ne, pa je sevedabpovem osebna odločitev. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Mene pa nekaj zanima. Pred dvema dnevoma sem imel spolni odnos s fantom (jaz sem bil aktiven, brez kondoma). Zjutraj sem nato opazil, da je penis malo občutljiv na dotik, sama kožica ki gre čez glavico je malo raztegnjena, pa tudi vrh glavice, pri odprtini zgleda kot da bi bil malo otečen, na obeh straneh odprtinice je mogoče opaziti malenkost nabreknjen del. Zgleda tudi, kot da se je odprtina na penisu tudi malo raztegnila. Kožica ni počila, samo zgleda malo nategnjeno. Me ne peče ali srbi, ampak vseeno čutim, da je bolj občutljiv.

Zanima me ali gre zgolj za oteklino zaradi mehanskega drgnjenja in v kolikšnem času bi se morala preobčutljivost prenehati. Med tuširanjem si pomagam z ohlajeno vodo.

Lep pozdrav

Pozdravljeni!
Najverjetneje so težave posledica drgnenja oz. vnetja teh predelov. Če ni videti kaj bolj dramatičnega od tega, kar ste napisali, bo verjetno minilo v nekaj dneh, če ne bi, bo najbolj verjetno rešljivo že s kakšnim mazilom.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Najlepša hvala za odgovor.
Bi pa še pripomnil, da sem včeraj začutil malo ščemenja v glavici…vendar me med uriniranjem nič ne skeli, boli.

Znak česa bi to lahko bilo?

Lep pozdrav

Dober dan, spet pišem.

Ko potegnem kožico dol je še vedno prilepljena, a pri strani je malo odlepljena in tako se malo vidi “rob” glavice penisa. Zanima me če je potrebno kaj s silo odlepit ali kaj drugega?

Hvala za odgovor.
Matej13

Tisto ščemenje je verjetno le v kontekstu vsega omenjenega, torej drgnenja in vnetja, vseeno bodite pozorni na morebitne izcedke ali karkoli drugega.


@matej13
: lahko da gre za zarastline in da zato ne gre kožica povsem čez. Vseeno tega ne bi kar sam vlekel, saj ni 100%, da se zatrga ravno na pravem mestu. Zdravnik je tega videl že veliko in ne bo nič začuden, tako da te ni treba biti sram.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odgovor.
Uriniram normalno, ni nobenih izcedkov že 4 dan, tudi ščemenje in tudi ko je vmes malo zaskelelo se umirja, zanima me samo še..ali je kaj narobe, če glavico penisa malo namažen z bepantenom?

Lep pozdrav

Ne, zaradi tega ne bo nič narobe.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Zanima me še samo ena stvar. Danes sem bil še malo bolj pozoren in ugotovil, da je spodnji rob (2-3mm) glavice malenkost potemnjen, sklepam da je od drgnjenja nastala majhna modrica/podpludba in je verjetno to še dodatni vzrok ščemenja, ki se je do sedaj že umiril. Vrh glavice tudi ni več preobčutljiv. Bepanten je res pomagal, že v teh nekaj urah.

Zanima me, ali podpludba lahko predstavlja karkoli nevarnega ali je pač najbolje pustiti kakšen teden da se umiri in izgine. In ali obstaja kakšna hladilna krema za intimne predele, ki bi pomagala pri temu.

Najlepša hvala za vso vašo pomoč. Lep pozdrav

Pozdravljeni. Če si predstavljam prav in gre dejansko,za podplutbo, potem ni znak ničesar vznemirljivega in bo izginila sama, brez mazanja s čemer koli. Ker iz vprašanj slutim, da vas skrbi, da niste staknili kakšne spolno prenosljive bolezni, mi lahko javite, če sumim prav.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!
Ja, najprej me je res skrbelo, da sem dobil kakšno vnetje ali spolno prenosljivo bolezen, ampak sva bila oba negativna na testu in me ne skrbi več toliko. Sploh sedaj, ko se je po 4 dneh stanje malo umirilo in sem videl, da je pač nastal pas modrice in me je nato začelo skrbeti, če lahko to kaj škoduje glavici oziroma če ima lahko to kakšne posledice, ter kako to čimprej odpraviti.
Vem, da je zelo težko teoretično to reči, ampak okvirno me zanima koliko časa pa traja okrevanje, kakšen teden, dva?

Najlepša hvala za vašo ažurnost. Lep pozdrav

Večinoma okrog tega ni nobene drame in kar še že vidi, traja res kakšen teden.
LEp pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni, tudi meni frenulum malo preveč zateguje, ampak ne zelo preveč …Samo raztegovanje ane??’
Pa še nekaj… Če se dotaknem glavice s prsti (suhimi) me zapeče oz zaboli, če pa imam čez kondom pa me ne … to imam že zelo dolgo (glavica je čisto normalne barve, oz ni vnetij, glivic ali kar koli drugega…???? me zelo moti…..kaj naj naredim
lp
hvala za odgovor

Pozdravljeni!
Če vas tisto s frenulumom kaj posebno ne moti, potem ni panike, kot pa jaz razumem tisto občutljivost pri prijemanju glavice s suhimi prsti, pa se mi zdi precej normalno.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close