Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca KOŽICA NA PENISU

KOŽICA NA PENISU

zdravo
jaz si se nikoli nisem potegnu kozice pod glavico, saj me je strah da bi me zabolelo. ko sem bil mlajsi mi je zdravnik pri sistematskem pregledu to naredu in malo je bil cuden obcutek potem pa je blo v redu..
uglavnem zanima me ce bo moj spolni odnos bil slucajno kaj bolec, ker namrec pri samozadovoljevanju nimam tezav, nic me ne boli tudi pri erekciji ne. probal sem tudi s kondomom in je blo vse v redu. bo spolni odnos tudi v redu?
hvala

Saj ni treba vleči na silo! Če ne bo šlo dol, boste pač šli k zdravniku. Če bodo spolni odnosi fajn, pa za vas ne morem vedeti. Njihov namen je, da so fajn in ne samo “v redu”
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Dober dan,
Mene zanima če je kaj narobe če potegnem kožico dol in se ustavi pri koncu glave in od tam ne gre naprej. Poznam nekatere ker jim gre dal in zato me skrbi.
Prosim za odgovor.

Hvala

Dober dan,
mene zanima če je kaj narobe če mi gre kožica samo do konca glave in da se tam zdi kot da je prilepljena. Poznam nekatere ki jim gre kožica kar dol po penisu, pri meni pa se zdi kot da je prilepljena. Ali je to kaj narobe?

Prosim za odgovor. Hvala

Pozdravljeni
Če si iz opisa predstavljam prav, je tako povsem normalno. Čisto enaki pa si ljudje pač nismo.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Dober sneženi dan,
Lepa hvala za odgovor.

Spet pišem, sem bil na pregledu pri urologu in ugotovil da je prisotna relativna fimoza. Z zdravnikom sva se odločila za mesečno konzervativno terapijo s kuteridom, ki ga je treba nanašati na mesto zožitve. Pa me zanima, če se potem sedaj mažem na zunanji del penisa, ali potegnem dol kožico in se je potrebno mazati na notranjo stran?

LP

Pa zanima me če si moram mazati celotno površino propucija, ali je dovolj samo na vrhu pri glavici?

Potegnite kožico dol in namažite tisto, kar vidite (seveda ne samo roba prepucija)
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Torej namažem notranja stran kožice?

Ja, ta del se pri pokriti glavici znajde znotraj.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

lep pozdrav
imam probleme z kožico na penisu in sicer je otečena in imam občutek kot da je premajhna in ko grem na malo potrebo me peče in ne gre mi kožico potegnit čez glavo ker peče kot hudič!

hvala za odgovor

Če je preozka postala šele zdaj, ko je otečena, gre verjetno le za vnetje, ki se običajno pozdravi že s primerno kremo.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Mene pa zanima, če bi se dalo to kako doma opravit.. s tem problemom da zateguje glavico ko si dokonca potegneš kožico in seveda me malo moti, sicer me ne boli ali kaj koli drugega.

lp

Pozdravljeni
Če se ni raztegnilo samo, se razreši kirurško, tega se seveda ne da narediti doma na noben legalen in strokoven način
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni, tudi jas se na vas obračam z vprašanjem. Približno pol leta nazaj sem po spolnem odnosu opazil manjše raztrganine na koži pri glavici, ki pa so se čez dan, dva zacelile, a se to še kdaj pa kdaj ponovi. DRuga- še bolj moteča zadeva pa je da imam preozko kožico v normalnem in nabreklem stanju- nič ne boli, nič ne peče, uriniram normalno, imam normalne spolne odnose, samo občutek je grozen. Kot da bi bilo utesnjeno in nefleksibilno. Butasto rečeno- kot da bi bil penis prevelik za kožico. Ko potegnem kožico dol je torej tak utesnjen občutek in koža na sredini glavice izgleda, kot da bi jo zavezal z elastiko. Opazil sem tudi da ni zmeraj tako, en dan je vse super, drug dan pa komaj vstavim penis v nožnico. Grozno sem paranoičen glede operativnih posegov, zato me zanima vaše mnenje.

Hvala za odgovor

Pozdravljeni!
Sicer niste napisali, koliko ste stari, a predvidevam da bi se že raztegnilo do prave mere, če bi se imelo namen, ker se očitno ni (in ker imate občutek, da jo zateguje) zna biti potreben kirurški poseg. Strah pred tem posegom je odveč, saj to ni neka “operacija” in gre le za kožo….
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Star sem 24 let. Do pred kratkim je bilo vse ok, potem pa kot v prejšnem poustu opisano. Torej me verjetno čaka operativni poseg?

Pozdravljeni
Če je bilo do sedaj ok in se je pojavilo na novo, kožica kot taka verjetno ni preozka ampak verjetno e v delu neelastična, zaradi vnetja, odrgnenja… Od tu tudi razpoke na njej. To se zna razrešiti z mazanjem z mastno, morda antibiotično kremo oz mazilom.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pri meni gre kožica v normalnem stanju cela čez, a se potem “nagužva”. V erekciji pa jo moram na silo potegniti dol, malo je čuden občutek. Ko pa se dotaknem pod kožico pa me zaboli… Star sem 15 let. Neprijetno je ker me boli če se dotaknem pod kožico, skrbi me kako bo pri spolnih odnosih.
Kaj lahko naredim? Zdravnik?

New Report

Close