Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca KOŽICA NA PENISU

KOŽICA NA PENISU

Pozdravljeni,

Partnerju se je strgala kožica na penisu na predelu glavice,boli ga ne!
Kaj mora naredit ali je potrebem pregled ali kar pusti in imava lahko normalne spolne odnose? Prosim za nasvet! Hvala!

Če govoriva o majhni zatrganini, ki ne krvavi in se ni vnela, potem ni panike, če je večja, pa raje do zdravnika.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odgovor!

Krvavel je! Ampak boli ga ne in tud ko se je strgalo ni čutil nič. Se pa vidi na penisu da je odtrgano!Razen da se vname se lahko naredi še kaj?

LP

Ne, razen če je toliko zatrgano, da bo ostala “zareza” tam, če ne bo zašito….ker si ne predstavljem natančno, kolikšna je rana.

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Ne ni toliko zarezano da bi ostala zareza ampak se je odtrgalo in je na glavici ostalo delček kožice. Krvavel je samo takrat, sedaj pa ni videt kakršnekoli rane. Kožico lahko potiska normalno gor in dol in ne občuti nobene bolečine oz skelenja! Zdej sem čist zakomplicirala :)!
V glavnem če se zadeva ne vname in če ne krvavi je vse ok!
Če pa začne krvavet oz. da se vname naj pa obišče zdravnika!?

LP

Mislim, da sem dojel! Zatrgano je tam na spodnjem delu, kjer je kožica priraščena na glavico…. v glavnem nič nevarnega in ne terja posebnega ukrepanja.
Lep dan

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za pomoč!

Lep dan še naprej!

pozdravljeni! jaz imam vprašanje glede te kožice ki se drži glavice!
ali je potrebno obiskat zdravnika da bi to kožico prerezal ker pri spolnem odnosu kar dosti zateguje glavico in jo obrača navzdol?ali je to normalno?
hvala za odgovor!

Da se ta kožica nahaja tam, je normalno. Da moti, pa seveda ni. V tem primeru do svojega zdravnika, za poseg pa vas bo verjetno poslal k urologu.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

hvala za odgovor!
dej mi še sam povejte a je boleče rezanje tega in ali je možnost da sama poči?vrjetn je najbolj do zdravnika pa bo. lep dan se naprej!

Lahko da se zatrga, kar pa vidim bolj kot pekoče bolečine in dolgo celjenje pri redni “uporabi”, kot pa končno rešitev težav. Torej le do zdravnika.
Lep dan.

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

Spet potrebujem vaš nasvet.
Kožica se je strgala naprej, vendar ne do konca in je sedaj zadeva moteča pri odnosih. Obiskal je urologa, ki je predlagal prekinitev frenuluma.
Sedaj me pa zanima kdo še opravlja ta poseg v Ljubljani poleg poliklinike (čakalne dobe so obupne), samoplačniško!

Prosim za nasvet. Hvala in lep pozdrav!

Tina

Greste lahko prektično h kateremukoli urologu, najlaže jih najdete na netu.
Lp.

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Imam eno vprašanje
Kožica na penisu mi ne gre do konca gor. Ko imam erekcijo ka sam mal pokaže glavica kot da bi bila premajhna. Zdravniki se mi rekli da bi moral iti na operacijo ker imam podobno kili.

A mislite da je treba iti na operacijo ali se bo kožica sama raztegnila da bo šla čez celo glavico?

Lp

Ne vem koliko ste stari, a predvidevam da niste otrok in če se ni raztegnila do sedaj, nekoliko dvomim, da pa se zdaj bo. Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni! moj osebni zdravnik mi je dal napotnico k urologu za pregled in sanacijo Frenulum breve se pravi kozica katera ob erekciji zateguje glavico navzdol.zanima me ali to prerežejo da sprosti glavico in ali je ta poseg boleč ali v lokalni anasteziji? in ali je možen kakšen drugi poseg?
hvala

Poseg je v lokalni in zaradi enostavnosti ni velike potrebe po alternativah
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

dobro jutro
ne vem kaj naj..sem se zbudil ob 2eh zjutraj in na mojem penisu je bla kozica pri glavici otecena oz. odebeljena…kaj bo treba res na obrezanje?

Otečene kožice ne bi nerazdružljivo povezoval z potrebo po obrezovanju, izključeno seveda ni. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Star sem 22 let.In sploh nevem kako naj začnem.Moti me ta kožica ko penis “stoji” si ne morem dol potegnat kožice, lahko samo je boleče kod da bi bila premala.če je pa penis v normalnem stanju pa gre.. zanima me ali je to vredo ker me sicer mal moti velik pa ne

New Report

Close