Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Urologija Kožica in obrez

Kožica in obrez

Hvala za vaš odgovor. Se strinjam z vami, da bom pač maral sexat in potem videl, če bo kakšen problem.

Omeniti pa moram, da sem pri zadnjem komentarju pozabil prilepiti link do foruma (http://www.steadyhealth.com/Too_much_foreskin_when_fully_erect___t69244.html)…

tu je komentar uporabnika 8ball, ki sem ga omenjal.

8ball over year ago

I understand what you are going through. i have the same problem and i am seriously thinking about getting circumcised. i am 29 and
i have to hold my d**k too durning sex. and that sucks! because i cant make my girl cum for having my f*****g hand in the way!
you are right i dont think that it makes for good sex when you have to hold your dam penis while you are trying to f**k. i want to be able to grab my girl with both hands and f**k her like a real man. 😡
and plus i think that when i dont hold the base of my penis, it doesnt allow enough friction to really rub up against her clit. i have seen on line where people say that not being circumcised is better because the foreskin massages the head and sh*t, but i guess those guys may be a little bigger than me therefore it doesnt get in the way. but as for me in order for there to be atleast 3 or 4 inchs of straight friction during the in and out process of f*****g, i have to hold me d**k. and that is the worst!!!!
it is ruining sex for me these days. i really think i am going to get circumcised. DOES ANY ONE KNOW ABOUT HOW MUCH ADULT CIRCUMCISION COST WITHOUT INSURANCE? ❓

V tem primeru je moški star 29 let in ima probleme pri sexu, ker mora penis držati na začetku, da kožica ne skoči čez glavico….ne izlgeda, da ima probleme z erekcijo…

No hvala za Vaše odgovore. Verjemite, da sem zelo hvaležen.

Spoštovani!

Po opisu sodeč gre za težave z erekcijo, ki so lahko psihološkega, kakšnega drugega ali kombiniranega vzroka. Pa še čisto za hec: kaj ima glavica in kožica zveze z draženjem klitorisa – slednji je vendar zunaj – po tem razmišljanju bi lahko bilo vprašanje kvečjemu povezano s tistim delom ženskega spolovila, ki je v stiku z glavico, se pravi npr. s točko G, ki je v vagini…

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

No sedaj sem dobil odgovore na vsa moja vprašanja.

Hvala za vaše izčrpne odgovore in lep pozdrav.

no Joeee nisi edini! tudi jaz imam podobno stanje…

Zdi se, da imam na penisu preveč kožice. V erekciji kožica še vedno pokriva glavico (če se penis sam napne-brez pomoči). Brez problema jo lahko potegnem nazaj za glavico, da izgleda kot da je obrezan. Ko jo izpustim, se nabere tik za glavico (nastane guba). Če jo nato potisnem naprej potem spet skoči čez glavico. Morda gre malo težje čez, če sem res v zelo trdi erekciji ampak vseeno mislim, da mi bo med sexom skočila čez. Tudi jaz zaradi tega še nisem imel spolnih odnosov.
http://www.newforeskin.biz/CI/CIchart.htm (tu so primerjave kožic na penisu od obrezanih do povešenih)
Koliko kožice lahko predstavlje problem?
Zase bi lahko rekel, da imam kožice toliko kot pri sliki CI-9. Ima še kdo toliko kožice?, je to lahko problem?

Spoštovani!

Moški si mora umiti glavico vsak dan. To je mnogo lažje, če kožica glavice ne pokriva. Vendar, tudi če jo pokriva, gre pa brez problema dol, tako da se da umiti, je to v redu. Če pa ne gre dol ali pa gre dol in potem ne gre nazaj prek, pa je problem in je potrebno obrezanje.
S spolnimi odnosi to nima povezave, razen če naletite na žensko, ki ima svoj ideal in hoče pač takšnega, kot si ga je zamislila (obrezanega ali neobrezanega, s tako kožico ali velikostjo ali drugačno). Tu pa je seveda odgovor jasen – tako kot se nekdo odloči, da bi imel žensko z velikimi ali malimi prsmi, blontnimi ali črnimi lasmi, veliko ali majhno, tako se lahko ženska odloči, da si želi takega ali drugačnega) in to z objektivno možnostjo spočetja otroka ali možnostjo doseganja orgazma ženske nima prav veliko (razen psihološko) zveze.

Glede na dejstvo, da je rizik prenosa spolno prenosljivih bolezni večji prek sluznice in da imajo obrezani manj sluznice, v današnjem času vsekakor z zdravstveno – higienskega stališča svetovna zdravstvena organizacija (WHO) priporoča manj kožice, torej obrezanje. Ampak, dokler se glavica lahko umiva in se redno vsak dan umiva, je vse v redu in to vsekakor ne more biti razlog, da nekdo ne bi imel spolnih odnosov.

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Imel sem tudi neko idejo, pa mi povejte prosim, če mislite ali je povsem nora ali se bi jo dejansko dalo prakticirati. Po tujih forumih, sem videl veliko uporabnikov (obrezanih), ki so svojo kožico z raztegovalnimi vajami povrnili v prvotno stanje, da je kožica v normalnem stanju pokrivala glavico. Tako se je občutljivost glavice povrnila. (vsaj delno). Razmišljal pa sem, če bi se dal obrezat, nato pa bi s temi vajami povrnil toliko kožice, kot bi hotel…(nebi blo toliko kožice kot je sedaj)…
Vaše mnenje?

Spoštovani!

Če gre kožica brez problema čez glavico, je smiselnost obrezanja vprašljiva, zaradi higienskih vzrokov pa je vsekakor lahko upravičena in smiselna. Da bi se potem ukvarjali s “povrnitvijo…” je pa seveda zelo vprašljivo.

Kaj pa varianta, da se date delno obrezati – namreč mnogo lažje je manj odrezati. Samo problem je, da pri tem nikoli ne moremo vedeti, kako bo na koncu izpadlo in navadno tisti, ki so na temo estetike precej zahtevni, niso nikoli zadovoljni.

V srbohrvaščini obstaja reklo: “Rđavom kurcu i dlaka smeta.” Na Wikipediji je ta pregovor prav simpatično razložen v angleščini: “a weak dick is bothered even by pubic hair” a bad workman always blames his tools (used as a remark for somebody’s whining on trivial issues).

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Spoštovani!

Bom še razmislil o možnosti delnega obrezovanja…Sicer pa se lahko po vsej verjetnosti potem še vedno do konca obrežem, če bo grdo izpadlo pri delnem obrezovanju?

Hvala za vaše izčrpne odgovore! 🙂

Pozdravljeni!

V manj kot 48 urah grem na cirkumcizijo! Sedaj me pa zanima naslednje:

Za 6. aprila imam planirano pot v tujino za 1 teden. Bom do takrat že sposoben iti na daljšo pot? Sicer ne gre za nič zahtevnega, le obisk žlahte. Od operacije do dneva odhoda je 16 dni.

LP

Hvala za odgovor.

Spoštovani!

Pričakovati je, da bodo v 16 dneh od operacije šivi že odpadli. Dan operacije je dan 0, torej bo to najbrž 15 dni – se pravi dva tedna. Šivi odpadejo sami, z redno nego (umivanjem) – prvi teden ne pretiravate, da šivi opravijo svojo funkcijo – držijo rano skupaj, vseeno pa vsak dan oziroma 2x dnevno (po uriniranju) umijete penis in si nadenete sveže spodnje perilo. Po prvem tednu oziroma 10 dneh pa že poskusite, če je še kakšen šiv – ga pač potegnite – če bo odpadel v redu, če ne pa še naprej umivajte in ponovno poskusite čez nekaj dni.

Morda za spolne odnose še ne bo optimalno, večinoma pa bo rana že zaceljena. Do dokončne zacelitve priporočam uporabo kondoma.

Glavica bo verjetno še “nekoliko bolj” občutljiva, sicer pa je pri večini 2 tedna po op stanje že “sprejemljivo”. Seveda pa se v določenem odstotku zgodi, da se rana celi dalj časa – v takem primeru je pač še potrebna intenzivna vsakodnevna nega – izpiranje in natančno umivanje, kar lahko traja tudi mesec dni.

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Najprej najlepša hvala za odgovor!

Včeraj sem bil na operaciji in je potekala vredu, edino anestezija je malo slabše prijela, ker me je precej peklo med posegom. Enkrat sem se tudi fajn zadrl. Takrat ko se je odrezalo.

Zdaj včeraj me je prvi dve uri po operaciji zelo zelo močno peklo, se mi je zdelo da gorim. Sem zaužil 2x po 2 lekadola.

Danes pa bolečine pravzaprav ni več, le še rahlo srbenje. Nisem rabil vzet nobene tablete.

Zanima pa me naslednje: Na listu z navodili piše tretji dan namakanje v kamilicah, zdravnik je rekel 3 dni nič tuširanja, le namakanje v kamilice. Zdaj pa ne vem, kaj upoštevat, oziroma jaz sem razumel, da lahko že danes namakam v ohlajen čaj. Dobil sem še 1 gazo z vazelinom. Torej, kaj zdaj in kako? Najlepša hvala!

LP!

Spoštovani!

Šivi morajo pač opraviti svojo nalogo, se pravi držati tako dolgo, da se rana zaceli, nato pa odpasti. Če odpadejo prej, potem se lahko rana delno razpre, to pa ima za posledico, da poteka potem celjenje mnogo dalj. S pretiranim “namakanjem” se lahko zgodi, da šivi odpadejo prehitro in je potem celjenje podaljšano.
Ali uporabljate kamilice ali vodo ni tako bistveno, bistveno je, da po večini uriniranj penis umijete, osušite in uporabite čisto perilo. Vazelinska gaza bi bila na mestu prvi dan, ko odstranite povoj, zato da se ne “prime” eventuelno ranjena sluznica glansa ne spodnje perilo – ker pa verjetno erozij kože glansa pri operaciji ni bilo (ni bila tako huda fimoza) in tudi šivi držijo (če bi kakšen prehitro popustil in bi se tam rana razprla, bi potrebovali skrbno nego z menjavanjem vazelinske gaze…).

Predvidevam, da če si na hitro stuširate celo telo, bodo šivi dosti manj “trpeli”, kot pa če “ga namakate”… Rano je treba vsak dan dobro in temeljito umiti, sicer pa pustiti pri miru, da se celi. Vsako pretiravanje v eno ali drugo smer lahko povzročita daljše celjenje.

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Spoštovani !
Napisali ste, da naj si po uriniranju penis vedno umije.No mene zanima zakaj?
Ali ni seč sterilen?Ali ni seč v bistvu zelo podoben krvni plazmi?
Nekje sem prebral napisano (malo za res,malo za šalo): predno grem lulat si vedno umijem roke, da si ne umažem penis.
Vesel bom Vašega odgovora!!

Spoštovani!

Seč naj bi bil sterilen v mehurju. Ko pride seč ven, na kožo, pa predstavlja idealno gojišče za bakterije.
Vendar pri tej temi na forumu ne gre za to, temveč je govora o oskrbi rane po obrezanju. Tako kot je potrebno vsako rano (na roki, na glavi, na telesu kjerkoli) po operaciji negovati (=očistiti in prevezati vsake toliko), je potrebno tudi z rano na penisu. Še posebej, ker je na penisu ogromno žlez – lojnic in znojnic ter drugih, ki izločajo svoje produkte v okolico rane in ustvarjajo odlično okolje za razvoj okužb. Okužena rana pa se ne celi, pride lahko do dehiscence (še posebej, ko pride do erekcije, česar ponoči moški ne more s svojo voljo preprečiti) – takrat se lahko rana razpre in potem se proces celjenja podaljša lahko na dva meseca – v tem času ima človek čas razmisliti o “sterilnem” urinu… Skratka – vprašanje zakaj si ga umivamo – zato da nam ne zgnije in odpade…

Skratka – potrebno je umivanje, vendar ne non-stop namakanje – šivi morajo odigrati svojo vlogo, optimalno okolje za celjenje, pravimo tudi “sušenje” rane je suho in čisto. Torej umiti na kratko nekajkrat dnevno, vmes suho, enkrat na dan pa umiti temeljito in odstraniti morebitne izločke…

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Pozdravljeni!

Spet jaz.

Torej, danes je 5. dan po operaciji, oteklina se mi zdi minimalna. Glavica penisa se lupi. Šivi še vedno držijo, čeprav se mi zdi, da če bi hotel bi jih lahko stran potegnil, ampak ne bom iz tistega razloga ki ste ga navedli v prejšnjem odgovoru meni. Vazelinske gaze potem nisem uporabljal, ampak navadne nesterilne gaze. Na začetku se mi je prilimala gaza na spodnjem delu na dveh pikicah (milimeter x milimeter), včeraj je bila samo še ena taka pikica na gazi (rdeča in okoli rumena), danes sem previl že 4x (po uriniranju seveda zamenjam gazo) in pikice ni bilo zaslediti. V kamilice sem v vseh teh dneh namakal po 3-5 minut samo trikrat (skupno, ne na dan). Zdaj ne namakam več ampak grem 3x na dan na hitro tuširanje in potem posušim zadevo na zraku. Zateguje me samo še tam kjer so šivi (če naredim kak tak hiter gib), drugače pa le srbi.

Če pride do erekcije je seveda cirkus, ampak ni hude.

Mislim, da so mi vaši nasveti zelo pomagali, zato se vam iskreno zahvaljujem.

V kolikor imate še kaj pridodati, se priporočam.

LP

KdoDrug

** je pa res da se mi na spodnji strani zdi kožica prekratka, ko sem ga zjutraj pogledal ko je bil v erekciji, je bil ukrivljen kot ročaj od dežnika…

LP

Pozdravljeni!

Torej 10 dan po operaciji je odpadlo 9 šivov, se mi pa zdi kod da bi jih na spodnji strani prekrila koža in ne gredo stran. Tudi oteklina je samo še na spodnji strani. Ob tem se mi zdi da je mogoče spodnja kožica nekam kratka, nevem ali je to zaradi otekline, ali je oteklina zaradi tega?

Sicer sem bil na pregledu in je zdravnik rekel, da je Ok, ampak se mi zdi da niti ni dobro pogledal.

Hvala za pomoč in lep vikend!

Spoštovani!

Težko še kaj smeselnega dodam k vašim številnim pismom. Vsaka rana rabi čas, da se zaceli. Nadaljujte z umivanjem. Če bo čez teden dni kakšen šiv ali njegov ostanek še prisoten, da odstranite (potegnite stran).

Da se rana stabilizira in se vidi, kakšno je stanje, se počaka na primer 3 mesece. Nadaljujte s skrbno nego. Čez cca. 3 mesece bo čas, da se oceni, kako je s funkcionalnostjo. Pišete “zvit kot ročaj dežnika”. Glede zvitosti penisa se ocenjuje, ali je tako zvit v erekciji, da spolni odnos ni mogoč (torej je preveč kriv, da bi ga lahko porinili v nožnico, v žensko) ali pa je dovolj raven, da imate lahko spolni odnos. To je merilo. Ni verjetno, da bi zaradi obrezanja postal tako “zvit” – so druge bolezni, ki to povzročijo.

Skratka, nadaljujte z nego in čez 3 mesece, če vas bo takrat še kaj motilo, pojdite na pregled k operaterju, da se pogovorita, kako je in ali je v redu ali pa bi bilo smiselno še kaj napraviti.

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Danes sem bil na obrezovanju. Moram priznati da me sami sivi in penis ne bolijo. Je pa velik problem z glavico penisa, ker je koncno ugledala dan, je zelo, ampak res zelo obcutljiva, zato imam zaenkrat ud se privezan navzgor, kajti ce bi ga spustil ne bi mogel niti hoditi:(( Kaj se da narediti, saj je obcutek res nemogoc in me spravlja v zelo nelagoden polozaj . Glavice se sploh ne upam dotakniti, niti je prisloniti ja spodnje hlace ali vato, saj je obcutek zelo zelo slab.

Spoštovani!

Nabavite (lekarna, trgovina s sanitetnimi pripomočki…) Mepitel ali kakšno podobno oblogo (“vazelinsko gazo”) in jo dajajte med hlače in glavico. Sicer pa glavico po umivanju operite na kratko, cilj je, da je večino časa suha. Sicer pa je najboljši povoj po obrezanju zrak. Pričakovati je, da se bo situacija kmalu izboljšala, če pa je bilo stanje površine glansa res slabo, pa je lahko prisotno precejšnje nelagodje do zacelitve, ki lahko traja tudi dalj kot mesec dni.

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

New Report

Close