Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija koža dojenčka po obrazu

koža dojenčka po obrazu

Manj verjetno je to čiščenje kože, verjetno pa gre za motnjo maščenja kože (diseboreja ali lojavica). Koža potrebuje vlago in maščenje, zato svetujemo obkladke in mazanje z negovalnim mazilom. Hladilno mazilo, ki ne vsebuje zdravilnih učinkovin, pač pa je namenjeno samo negi, je zelo primerno. Če bi se vnetje širilo, boste morali do otrokovega pediatra.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

imamo 22 dni starega dojenčka in sedaj že 2 dni opažam na obrazku drobne pikice, nekatere so rdeče druge ne. Opazila sem jih tudi nekaj po trebuščku (rdeče pikce). Sva na adaptiranem mleku Novalac, 1-2x na dan pa dobi tudi moje mleko. Ali je lahko to povezano z okužbo streptokok? Sama sem imela to bakterijo in med porodom nisem dobila antibiotika, ker se je vse odvijalo zelo hitro. Malemu so 2 dni po porodu vzeli kri zaradi “zelenega bruhanja” pa so rekl da ni glede streptokoka nič, da so izvidi OK. Se to lahko pokaže kasneje?

Pa me zanima kaj bi te pikce lahko bile in če lahko počakamo do 29ga ko imamo prvi pregled ali bi bilo bolje se iti prej pokazat?

Pa še to, če je normalno da poliva nekakšno sesirjeno mleko?

Hvala

Zelo verjetno gre za normalno, pričakovano in pogosto stanje, ki mu rečemo čiščenje kože novorojenčka. Gre za imunsko dogajanje,m prilagajanje kože na razmere izven maternice. Ne mažemo z ničemer in mine samo. Le v primeru gnojnih mehurčkov ali aknam poodbnim spremembam je potrebno posebej pokazati zdravniku, sicer je dovolj časa do prve posvetovalnice.
Polivanje sesirjenega mleka pomeni, da je bilo mleko toliko časa v želodčku, preden je otrok polil, da se je pod vplivom želodčne kisline sesirilo. Torej, povsem normalno.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

pozdravljeni!
Imam 5.5 mesečno hči,uvajamo gh že en mesec,vsako hrano sem uvajala po 3 dni da sem vidla če bo kakšna reakcija. Včeraj pa sma prvič jedle po listanju paparice paradižnik spasiran na maslu in vodi in krompirček+cvetačko+korenjček čez,vbistvu vse to spasirano skupaj. Smo tudi veliko zunaj. Danes pa sem opazila pike in rdečino na ličkih sploh na desni ličnici kot en tak flekec..je možno da je to alergija na hrano ? Zobkov tudi še ni,čeprav sumim da jih bomo zelo kmalu dobiliker slabo spimo in si vse tišči v usta in drgne ob dlesni..Je možno da je to od pšrihajajočih zobkih? Se tudi ogromno slini in včasih malo skraspa z dudo po licih in z nohteki,najprej sem mislila da se je pač malo skraspala potem sem pa vidla da ni zginilo..kdaj moram k zdravniku?..če je to od paradižnika kdaj bo zginilo oz v kolikem času m,oram k zdravniku če ne izgine? Mažem z riboderminom. hvala za odgovor v naprej,sem čist šokirana 🙁
lp

Paparica je sicer super kulinarična knjiga, vendar se načel uvajanja Gh raje držite po strokovnih navodilih, ki so objavljena tudi na tem forumu v temi PREGHRANA DOJENČKA.
Vse take zadeve izzvenijo same v nekaj dneh in za to, če se ne slabša, ni potrebno k zdravniku, saj za takšne manjše kožne sprmembe ne predpisujemo zdravilnih pripravkov.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni
Moja 6 mesecna puncka je dobila ob ocesu nekaksne lise.. so rdece barve.. vceraj smo bile na sprehodu in ob trenutku nepazljivosti jo je prijela 3 letnica ki hodi v vrtec oz. Porinila ji je prst v oko.. sedaj ima take izpuscaje kot jih ima ona ob usesu.. sem samo panicna? In kaj bi lahko to bilo?
Joka neprestano in je nemirna.. drugace je zivahna in vesela.. vedno nasmejana.. je pa res da ji prihaja ven sprddnja 1ka.. je mozno da je od zobka? Vendar dvomim da bi bilo samo na ocesu..
Nocem ispasti panicna vendar me skrbi..

Tako hiter prenos okužbe, če bi bil prst, s katerim jo je 3 letnica zadela v oko okužen, je nemogoč.
Bolj verjetna pa je odrgnina ob tej manjši poškodbi oz. rdečina dražene kože. Opazujte, če se bo pokazal še kakšen znak.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni
Izpuscaj je izginil po 3 urah.. ne vem kaj je bilo.. se pa ni vec pojavil.. predvidevam da je od zobka saj vsak dan dobi vrocino ki po 1 uri zgine.. res ne vem kaj bi bilo..
Hvala za hiter odgovor..

Če je vročina višja od 38 ali 38,5, je potrebno k zdravniku, kajti vročina, ki jo pripišemo izraščanju zob, je najpogostejša zmota v pediatriji.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Dvigne se zgolj na 37.5 tako da ni nevarno.. vsaj tako mi je rekla pediatrinja.. da je to zaradi zob.. prav tako njena nenadna nejescnost in slabo pocutje.. namrec ne poje vec kot 60 ml na 3 ure.. vendar ni upada v tezini..
Se moti pediatrinja? Naj vstrajam da je kaj drugega? Ceprav ne vem kaj bi lahko bilo? Pije pa moje mleko samo izcrpam si ga ker nama dojenje ni steklo..

Gre za nizko povišano telesno temperaturo, otroka opazujte in čakajte, če bi se pojavil še kakšen drug znak.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za pomoc

Pozdravljeni.
Imam 3,5 mescev starega sina in ima po lickih, za usesi in po ramenih nekaksne mozoljcke. tu pa tam se pojavi se kaksen na pregibih telesa (notranja stran komolca, koleno…) Ima alergijo na kravje mleko in se polno dojima. Jaz sem na dieti brez Kml ze en mesec – od njehovega testiranja. Mozoljcki so prisotni nekje dober
teden. Ne morem jih pozraviti z nobeno kremo. Tretjo.posvetovalnico imava komaj cez dve tedna in ne vem ali bi sla prej k P ali bi pocakala. Bi bilo mozno da je alergija na mehcalec? Ali pa na kaj od hrane? Ce preneham jesti se jajca in jajcne izdelke v kolikem casu bi se naj pojavilo izboljsanje. Doma imam tester kreme za atopijski dermatitis od bioderme. A probam s tem? Zdi se mi brezveze mazat z necim tak mocnim ce ne vem kaj je ker ne vem kolko skode naredim s tem. Prosim za vase mnenje. Hvala

V tem starostnem obdobju so alergije na karkoli drugega kot na kravje mleko in/ali jajce zelo malo verjetne. Lahko sicer teoretično pride do draženja pri preslabo opranem perilu (ostanki praška, mehčalca), vendar dvomim, da katera koli mamica ne opere in izpere dovolj perila, ki ga oblači dojenčku.
Negovalna mazila, ki jih omenjate, negujejo kožo, jo vlažijo in mastijo,. za zdravljenje svežih sprememb pa uporabljamo kortikosteroidna mazila za nekaj dni, ki jih predpiše pediater.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

perilo perem z arielom sensitiv za otroke, mehčalec sem uporabljala vendar samo par kapljic, zdaj pa tudi tega ne uporabljam. imam pa program za dvojno izpiranje tako da nebi smelo bit od tega.
ali veste po kolikih dneh se pokaže če je alergija na jajca? koliko dni morem bit na dieti da se pokaže izboljšanje? ker pri mleku vem da zna trajat tud 3 tedne, za jajca pa ne vem

Po opustitve alergena iz prehrane se stanje kože izboljša v nekaj dneh do nekaj tednih, odvisno od tipa alergijske reakcije. Atopični dermatitis je najpogosteje posredovan po kasnem tipu, torej gre bolj za tedne kot za dneve.
Ni pa vedno atopični dermatitis povzročen s prehransko alergijo, gre le za drug obraz iste bolezni – alergije.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani,

1,5 let staremu sinu so se pred tednom na ličnicah pojavila malo suha koža. Tudi nekaj pikic se je včeraj pojavilo na tem predelu. Pikice niso suhe. Ko ga namažem z navadno kremo je koža lepa, a ostane še nekaj rdečih pikic. Skrbi me, da bi imel AD, ker je starejši sin alergik? Do sedaj nismo nikoli opazili kaj takega. Res pa kadar mu je dlje vroče, da so se mu pojavile pikice po telesu, ki so izginile kmalu po tuširanju, ravno tako starejšemu sinu.

Lep pozdrav.

Barbara

Ali gre za AD ali ne, ni moogče potrditi, lahko gre za (trenutno) blažjo obliko. Če bi se ekcematozne spremembe širilo na tipična mesta (notranja stran komolcev, kolen, za ušesi), potem je diagnoza bolj verjetna. Zaenkrat redno uporabljajte negovalna mazila, če bo pa slabše, boste morali do otrokovega pediatra.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani,

pred dnevi sem vam pisala, da so se leto in pol staremu sinu, ki je bil malo nahoden na ličnicah pojavile rdeče pikice in suha koža. Pikice so v nekaj urah izginile (čudno), suha koža v 2 dneh. Včeraj pozno popoldne pa je dobil starejši sin, 4,5 let, po dlaneh, med prsti in po zgornjem delu podplatov in med prsti tudi takšne rdeče pikice, ki so tudi v nekaj urah izginile. Je pa tožil, da ga boli/peče ko si umiva roke, res ima rano med prsti že od prej in zvečer je tožil, da ga srbi, vendar danes zjutraj ni imel več, je pa malo nahoden. Tudi včeraj mi je rekel, ko sem mu dala čokolado, da mu naj dam vodo za popiti, ker ga nekaj jezik peče.

Ali je to možno, da sta dobila oba kak virus? Zelo mi je čudno…

Hvala in lep pozdrav.

Barbara

Možno, da gre za bolezen ust/dlani/podplatov oz. virusno okužbo z izšuščaji na dlaneh in podapltih. Mine samo od sebe v nekaj dneh.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close