Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Kortizol

Kortizol

Spoštovani,

že daljši čas opažam, nenormalno utrujenost čez cel dan. Stara sem 40 let in aktivna. V laboratoriju so mi ugotovili povišano raven kortizola. Ker imam artrozo in velikokrat hude bolečine v kolku, me zanima, ali sta povišan kortizol in posledično utrujenost lahko posledica teh bolečin? Hvala.

Pozdravljeni.

Rezultat za S-Kort. po DEXA 1 mg, je bil 29 nmol/l. Test opravljen ob 9ti uri zjutraj.
Kaj pomeni ta rezultat ?? :/

Hvala in lp

Spoštovani “Brekar”!

Bolečina in stres lahko zvišata raven kortizola vserumu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani!

Test kaže na ustrezno zavoro izločanja kortizola po Dexamethasonu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni!
Sem star 28 let in tudi sam pri sebi opažam simptome, ki so običajno prisotni pri povišanem kortizolu. Zanima me kje/kako se testirati in kakšni so dejanski učinki prehranskega dopolnila AdrenaLux, ki se zadnje čase na veliko oglašuje v medijih.
Lp

Spoštovani,

žal niste navedli kakšne težave imate in kakšna je bila vrednost kortizola. Glede AdrenaLuxa menim, da verjetno nima učinka na nadlevičnico in gre verjetno za komercialen preparat.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni. Mene pa zanimajo mejne vrednosti 48 urnoga kortizola po Dexa. Zvečer ob 23. Uri sem vzela 2 mg dexametazona. Nadlednji dan ob 8.30 sem dala kri. Moj rezultat je 47 nmol/ l. Lp in hvala .

Spoštovani,

supresija kortizola po Dexametazonu je ustrzena.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close