Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Korekcija dioptrije

Korekcija dioptrije

Lepo pozdravljeni…

Zanima me, če pri vas odpravite tudi slabovidnost. Že deset let nosim očala, ker ne vidim na daleč in me zelo motijo. Poskusila sem z lečami vendar me po teh pečejo oči. Ali se da pri vas tudi to operativno popraviti?.
Če je to možno, me zanima kako in koliko časa traja poseg, dolgoročni učinek (ali je možno, da se ti vid zopet okvari), cena posega.

najlepša hvala za morebiten odgovor in veliko uspeha pri delu

Ni nujno, da ste res slabovidni, kot ste omenili (slabovidnost pomeni, da tudi z očali ne vidite dobro). Torej, če sem pravilno razumela ste kratkovidni. Pri kratkovidnih se da odpraviti dioptrijo, odvisno pa je kako visoka je dioptrija in glede na to se izbere tudi primerno kirurško tehniko za operacijo: pri nizkih dioptrijah z lasersko operacijo, pri visokih dioptrijah z vstavitvijo umetne fakične znotrajočesne leče. Tudi dolžina posega je pri obeh tehnikah različna. Dolgoročno je mogoče, da se dioptrija v manjši meri nekoliko spreminja, vendar ne toliko kot je bila prvotna dioptrija. Pri tem je pomebno kdaj se odločimo za operacijo (starost, ali je dioptrija stabilna). Cena posega je za eno oko okrog 250.000 SIT.

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

Mene pa zanima kje v Ljubljani se ta poseg lahko opravi?
lp,stela

V Ljubljani se za korecijo dioptrije lahko naročite tudi v Centru z očesno refraktivno kirurgijo Morela okulisti kjer vam bodo pomagali pri vaši odločitvi. http://www.morelaokulisti.si

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

New Report

Close