Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

Pozdravljeni…imam kontracepcijske tablete yaz in me zanima kdaj pri njih dobis menstruacijo pri tistih stirih belih tabletkah ali lahko tudi kasneje?

Pozdravljeni, načeloma med 4 neaktivnimi tabletami, včasih tudi kasneje, včasih pa odtegnitvene krvavitve celo ni.

Matjaž

Pozdravljeni!

Stara sem 20 let, imam redne spolne odnose s svojim fantom (prvi in edini spolni partner). Tabletke yaz jemljem 11 mesecev. Vedno dobim krvavitev po 2.beli tabletki in se konča ko vzamem 2.roza tabletko iz novega zavoja. Ob zadnji krvavitvi pa je prišlo do spremembe. Zadnji dan (dan ko sem vzela 3.tabletko iz novega omota) sem imela dopoldan zgolj blago krvavitev, ki je popoldne ni bilo več (v tem času sva imela spolni odnos, ki je privedel do orgazma), zvečer pa sem začutila nenaden močen tok. Krvavitev je bila veliko svetlejša (sveža kri?) in gostejša kot običajne. Kaj bi to lahko bilo? Bi me moralo skrbeti?

Naj omenim še, da sem zadnje 3 dni imela bolečine v trebuhu in slabosti, ki sem jih povezovala s slabimi pogoji za živila v študentskih menzah in posledičnim prebavnim težavam. Bi lahko te slabosti in bolečine bile kaj drugega, povezanega z nenadno krvavitvijo?
Morda se bo zdelo kot pretiravanje, vendar v glavi se mi vrti misel o splavu, bi kljub predhodni krvavitvi in rednemu jemanju KT to lahko bilo to?

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni!

Nobena kontracepcija ni 100%-no učinkovita, zato je nosečnost (in posledično splav) možna, a zelo malo verjetna. Morda je pri SO prišlo do kakšne poškodbe, najbrž pa gre za nekakšne vmesne, prebojne krvavitve. Domnevam, da ste bris MV že opravili in je ok. Bolečine v trebuhu ne morem ocenjevati prek interneta, to je še v živo precej težko…

Matjaž

Zanima me kako varno je imeti spolne odnose 3 dni po zacetku jemanja oraznih tablet druge skatljice…ali zascita vseeno deluje takoj po stirih belih tabletkah ce prej nisem pozabila vzeti nobene in vse so bile vzete priblizno enako uro najvec 10 minut razlike…..zanima me ker sva s fantom imela spolne odnose na dan ko sem vzela tretjo tabletko iz drugega ovojcka in mu je prislo v meni…koliksna je sedaj moznost zanositve?….hvala za odgovor

Oranžne tablete? Če bi povedali ime KT bi bilo lažje. Kakorkoli, če KT jemljete redno, imate lahko vsak dan kolikor hočete spolnih odnosov z izlivom – tabletke namreč nudijo zaščito vsak dan.

Matjaž

Jemljem kontracepcijske tablete Yaz….oranzne barve so in ne vem kako naj se izrazim….hvala za odgovor…potem te tablete delujejo cisto vsak dan tudi takoj ko vzames prvo tabletko iz ovoja po tistih stirih belih?

A niso pinki barve? Ja, tablete delujejo vsak dan, tudi ko jemljete bele, in tudi takoj po neaktivnih belih.

Matjaž

Pozdravljeni,

zanima me če je lahko menstruacija po prenehanju jemanja tabletk od začetka neredna? Zadnjo škatlico sem porabila do konca, menstruacijo sem potem dobila normalno. V tem mesecu, ko sem s tabletkami prenehala pa nisem imela spolnih odnosov.

Pozdravljeni!

Lahko. Med uporabo KT je bil vaš ciklus posvem umeten, sedaj pa mora telo samo prevzeti vajeti, včasih traja nekaj časa. In če je bil ciklus nereden pred pričetkom uporabe KT, je sedaj spet lahko nereden.

Matjaž

Pozdravljeni, imam samo eno preventivno vprasanje. Ker sem zelela prestaviti prejsnjo menstruacijo, sem nadaljevala z jemanjem KT (Yaz) brez vmesne prekinitve, potem je do odtegnitvene krvavitve prislo se preden sem zakljucila z ovojem (ostalo je prb. 5 tablet), zato z jemanjem KT nisem nadaljevala, krvavitev pa je kot obicajno trajala 5 dni (od petka zvecer do srede). Ker sem pozabila, da KT Yaz predvidevajo 4 dni nejemanja (namesto 7) sem prvo tabletko novega ovoja vzela sele v cetrtek zvecer (torej 6. dan pavze) in sem odtlej z jemanjem redno nadaljevala. Bi morala biti zaradi tega v naslednjih sedmih dneh dodatno previdna in imeti mehansko zascito ali bo z rednim jemanjem (navkljub daljsem premoru) zascita taksna, kot mora biti?

Najlepsa hvala za vas odgovor.

Lp

Pozdravljeni!

Dodatne zaščite ne potrebujete.

Matjaž

Pozdravljeni,

zanima me, ali antibiotik ospamox vpliva na delovanje KT yaz?

Lp,
Petra

Pozdravljeni!

Ne.

Matjaž

Pozdravljeni!
Pred 3 meseci sem nehala z uporabo KT Yaz.

Pozdravljeni!
Pred 4 meseci sem prenehala z uporabo KT Yaz.
Zadnjo menstruacijo sem mela od 10.3-14.3.

21.3 sem mela spolni odnos brez kondoma, vendar ni prislo do izliva v mene. Za vsak slucaj sem po 24urah vzela tabletko Norlevo.

26.3 sem imela SO z kondomom vendar je ta pocil in je prislo do izliva. Po 11 urah sem vzela tabletko Escapelle.
Zanima me, kakšna je možnost nosečnosti?
Lp

Pozdravljeni!

Možnost nosečnosti je majhna. Če bo menstruacija močno zamujala, za vsak slučaj napravite test.

Matjaž

Podzravljeni! Spet jaz..

31.3 sem dobila krvavitev, in sem mislila da je to menstruacija, vendar je trajala samo en dan. Kaj menite o tem?

V bistvu ni pomembno, kaj kdorkoli meni o tem, naredite test, pa bo vse jasno.

Matjaž

Živjo mene pa zanima če lahko zadnjo (4 belo tabletko ) preskočim? Dobila sem menstruacijo 3 dan bele tabletke in če lahko začnem jemati iz novega zavojčka. Uporabljam yaz in kakšna je potem zaščita.
Hvala!
Lina

New Report

Close