Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

Zdravo,
konec junija sem prenehala z jemanjem kontracepcijskih tablet yaz po 6 mesecih, sam je bil njihov učinek na moje telo in psiho grozen. Od takrat sva s fantom uporabljala kondome, zdaj pa vseeno razmišljam o nehormonskih oblikah zaščite (hormonskih definitivno ne bom več uporabljala). Ker sem premlada za bakreni vsadek mi torej ostane le diafragma. Ima katera kakšne koristne na svete? Koliko je varna, kako preprosto je vstavljanje in jemanje ven? Je diafragma sploh še koriščena dandanes?
Hvala za odgovore!

Mene pa zanima ce antibiotik primotren vpliva na kt.yasminelle ce istocasno jes antibiotik in kt. . hvala za odg.

Ne vpliva.

Matjaž

Pozdravljeni,

v torek 17. in sredo 18. sem pozabila vzeti tabletko. Tisto od srede sem vzela naslednji dan po 18 urah od torka je nisem jemala. Danes v nedeljo se mi je pojavila krvavitev (zelo temne skoraj črne barve). Pred pozabljeno tabletko sem imela SO. Od srede naprej sem normalo jemala tabletke. Me je pa malo prestrašila današnja krvavitev. zanima me kako naprej? Počakam normalno do belih tabletk ta teden, ali začnem z novim zavojem?

Hvala, lep dan!!!

Pozdravljeni!

Zanimivo, prestraši vas krvavitev, morebitna manjša učinkovitost zaradi pozabljenih tablet pa ne… Kar nadaljujte z jemanjem, če prav razumem jih tako in tako ni več dosti, kajne?

Matjaž

V sredo začnem z belimi.

Hvala za odgovor.

Živjo, imam eno vprašanje, prvi teden sem pozabila vzeti 4 tablete (nisem jih pravočasno prevzela v lekarni) začela sem s prvo tableto takoj ko sem jih dobila. zanima me, ali je zamujanje menstruacije tukaj normalno, ali ne? Naj začnem jemati naslednjo škatlico ali naj počakam na začetek menstruacije?
Hvala za odgovore.

Živjo!

Če obstaja možnost, da je prišlo do zanositve zaradi napak pri uporabi kontracepcije, naredite test za nosečnost, sicer nadaljujte z uporabo KT po predvideni shemi.

Matjaž

Pozdravljeni. Prosila bi ce bi mi lahko kdo v kratkem casu odgovorili na vprasanja
Nevem niti kaj sploh se mi je zgodilo.. jemljem kt diane ze 3 mesece ze prej sem bila na yaz ki mi niso ustrezale namrec bile so prisotne slabosti… kzanima pa me sledece
Prejsnji mesec sem zamudala veliko tabletk zaradi katerih me ta mesec zdej skrbi.. vceraj sem bruhala trikrat iz neznanega razloga.prisotne so tudi slabosti. Prejsnji mesec sem pozabila spiti 3 prve tabletke vendar se nisem prevec obremenljevala saj nism verjela da bi lahko zanosila…zdaj ko sem bruhala pa ja. ta mesec sem ze proti koncu ovitka prejsnjo menstruacijo sem imela normalno zato tudi na morebitno nocecnost nisem pomislila… moje uprasanje pa je ali je res mozno da sem zanosila ali naj iscem razlog za bruhanje drugje..nebi mi blo zau ce bi zanosila na nek nacin si to zelim.. tabletke sem pozabila 6. 7. In 8. Novembra to so bila prve 3 tabletke sem zacela piti naslednji dan kar kot da jih nebi niti pozabila… 26tega in 27tega novembra sem imela prolne odnose pri katerih menim da so edini kjer bi lahko zanosila v primeru ce bi ovulacija bla prisotna. Danes smo 23decembra… uceraj sem torej bruhala ali je mozno da sem noseca? Koliko dni prb po pozabljenih prvih 3 tabletkah nastopi ovulacija ce sploh? Hvala za odgovore! 🙂

Pozdravljeni!

Če ste vsaj 7 dni pred spolnim odnosom 26. in 27. novembra redno jemali KT, potem je možnost nosečnosti zelo mala. Če vas zanima morebitna nosečnost, potem pač naredite test.

Matjaž

Pozdravljeni!
Bila sem pri ginekologu in dobila kt yaz. Zacela sem jih jemati prvi dan menstruacije kot mi je bilo naroceno, to je bilo 9.12., moja menstruacija traja ponavadi 5-6 dni, sedaj pa smo ze 23. jaz pa jo imam se zmeraj, ni mocna a vseeno je prisotna. Kaj naj naredim naj preneham z jemanjem ali se bo to samo od sebe nekako uredilo?
Hvala za odgovor

Pozdravljeni!

Verjetno se bo samo uredilo s pričetkom uporabe tablet iz naslednjega zavojčka KT.

Matjaž

Pozdravljeni,

kontracepcijske tablete yaz jemljem že 4 leta. Pozabila sem vzeti 2 tableti v 1. vrsti (od 1. do 7. dneva). Nekaj dni pred tem sem normalno dobila menstruacijo in nisem imela spolnih odnosov. Ali lahko vzamem pozabljeni tableti hkrati in potem nadaljujem z rednim jemanjem. Ali moram vzeti tudi jutranjo tabletko?

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor.

Pozdravljeni!

Nadaljujte z jemanjem tablet, oni dve izpuščeni kar pustite v zavojčku, vam morda kdaj prav pridejo. Morda bo prišlo tudi do krvavitve. V naslednjih 7 dneh pri SO uporabljajte kondom. Nujne kontracepcije ne potrebujete, saj niste imeli SO.

Matjaž

Pozdravljeni,

rada bi naredila 1 mesečni premor pri jemanju tabletk. Prejšnji paket sem porabila do konca in sem nato normalno dobila menstruacijo. Zanima me kaksne so posledice če naredim premor? In ali lahko naslednji mesec s prvim dnem menstruacije ponovno pričnem z jemanjem tabletk?

Zahvaljujem se vam za odgovor.

Pozdravljeni!

Zakaj pa bi naredili premor?

Matjaž

Ker je prišlo do zapleta pri ginekologu. Klicala sem za nov recept, ki naj bi bil na kratici naslednji dan, vendar so očitno pozabili nanj. Zato do 3.1. ne morem dobiti novih tabletk, ker ta teden ambulanta ne dela.

Razumem. Ne bo nobene škode, če ta mesec ne jemljete KT, poskrbite za alternativno zaščito (kondom).

Matjaž

Pozdravljeni!
Jemljem predzadnjo vrsto prve skatljice in ze od zacetka jemanja imam rahle krvavitve ali to vpilva na zascito? Ali imam lahko spolne odnose brez dodatne zascite kljub temu da so krvavitve prisotne?…nekako tako bi opisala svojo tezavo kot neko dekle Meow nekoliko pred mojim vprasanjem…
Hvala za odgovor!

Pozdravljeni!

Krvavitve ne vplivajo na zaščito.

Matjaž

New Report

Close