Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika kontaktne leče (spet)

kontaktne leče (spet)

LP
Namen si imam v roku 2 tednov dati delati leče, oz. jih imeti, kakorkoli…
Torej, imam dioptrijo nekje okoli -4,5 na obe oči, zanima pa me najprej koliko me bo stal pregled pri okulistu?
Drugo me zanima katere leče se najbolj priporočajo za prvič?
Zanima me kako naj bi nosil leče (kako dolgo na dan, koliko dni,…), kako jih hraniti, čistiti ipd.

Zahvaljujem se za odgovor!

LP Tomaž

Tako kot ste si zamislili, se ne da odgovoriti, saj je to različno od optike do optike:

– za ceno vprašajte v optiki v katero boste šli (so različne)
– leče se priporočajo glede na podatke, ki se jih pridobi pri pregledu
– kako dolgo se nosijo, je tudi odvisno od leč, ki vam jih bodo predpisali (prejšnja točka)
– kako hraniti in čistit, vas naučijo v vsaki dobri optiki, ko vam jih predpišejo

Lp.

Pozdravljeni!

Želim si kontaktne leče, do sedaj jih še nisem nosila, vendar mi je okulist pri zadnjem pregledu odsvetoval, češ da sem prestara in da so oči suhe. Poskusno sem imela leče približno eno uro in se v tem času niso “usedle”. Stara sem 60 let, sem kratkovidna, na L -2,50, D -1,50, imam astigmatizem. Sem res prestara, ni leč ki bi se mi prilegale? Zanima me, do kdaj je potem človek primeren kandidat za kontaktne leče? Lp!

Težko kaj komentiram, saj bi za odgovor moral biti zraven pri pregledu. Svetujem, da še greste kam po drugo mnenje.

Lp.

New Report

Close