Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Terapevtski potenciali konoplje Konopljine kapljice in smola – kakšne izkušnje imate?

Konopljine kapljice in smola – kakšne izkušnje imate?

Živjo,
Kupila sem 4% CBD kapljice. Svetovalka na firmi, kjer jih prodajajo mi je rekla, da lahko komot vzamem 3krat na dan po 3 na začetku, da to ni nič za odraslega. Vzela sem 3 in čez pol ure postala izredno zaspana in zelo močno mi je utripalo srce, zelo zoprn občutek, ko hočeš spat pa ti srce nabija na ful. Zjutraj sem bila vsa čudna, omotična in ves dan sem potem hodila na wc-driska in imela močno razbijanje srca. Poklicala sem svetovalko, ki je rekla, da je to super znak, kao da se dobro odzivam na CBD in naj kar nadaljujem 3krat3 na dan. Jaz se pa nisem upala več vzet zaradi čudne reakcije. Vsi drugi okoli mene, ki jemljejo isti CBD nimajo nobenih takih reakcij, samo pozitivne, vključno z mojim sinom, ki mu dajem sedaj 3krat po 5 kapljic dnevno.
Sem veliko prebrala po raznih naših in tujih forumih o reakciji na CBD, zelo redki so napisali, da so imeli podobno reakcijo kot jaz a z veliko razliko….vzeli so veliko močnejšo dozo. Jaz sem začela jemati zaradi borelioze. Ena ženska, ki je imel boreliozo mi je priporočala CBD češ da je njej zelo pomagalo.
Kako naj se tega sploh lotim, če imam že po tako mali dozi tako brutalno reakcijo?

Pozdravljeni,

načeloma je zelo, ampak res zelo malo ljudi, ki lahko čutijo omotico pri 0,2% cbdja na 10 ml in 400 mg cbdja. Možno sicer je, saj obstajajo ljudje, ki so zelo dovzetni že pri majhnih dozah. Cbd nima stranskega učinka in postavlja telo v homeostazo, deluje protivnetno in na receptor za bolečine. Driska je samo čiščenje telesa, ko se po nekaj dneh ne ustavi, lahko kaže na težave. Vendar sklepam, da tega ni bilo. Nimate se česa bati.

Be Hempy je preverjen in 4% kapljice imajo oni, lahko da ste imela njihove.

Pokličite svetovalce.

LP

Sanja Stepić, strokovnjakinja s področja kanabinoidov www.be-hempy.si


[/quote]

Sanja, podpisuješ se kot strokovnjakinja in pišeš da je malo ljudi, ki lahko čuti omotico pri 0,2%CBDja… a ti to resno?


Ker Sanja, ne ve odgovora, ga bom sam napisal.

Seveda lahko pride do reakcije na jemanje cbd produktov. Zakaj?

Prvič, ker je na co2 mašini THC pobran ven. Posledica ni sinergije med kanabinoidi in občutljivi ljudje to občutijo.

Drugo, ne ve se, iz katere sorte industrijske konoplje je bil CBD smola izdelana, Indika, sativa.
Različni občutki, delovanje pri konzumiranju.

Tretjič, večina cbd smole se izdeluje iz osemenjene konoplje, to pomeni, da je ta CBD smola veliko slabše kakovosti, kot CBD smola, ki je narejena samo iz ženskih vrhov, brez semen.
Ker, osemenjena konoplja vse sile usmeri v proizvodnjo semen, neosemenjena pa v trihome, ki so na listih in vrhih rastlin.

Zato vedno priporočam uporabo, extrakcijo kanabinoidov v polnem spektru iz ženskih vrhov konoplje.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Mene pa nekaj zanima.
Zadnjič sem gledala na TV3 oddajo Klepet ob kavi, kjer so promovirali CBD kapljice posestva Sončni raj, kapljice so 5%. Prodajalec/izdelovalec je pred kamero trdil, da višje doze ni smiselno jemati, ker telo itak ne more absorbirati večje količine CBD-ja. Sklepam, da ona prodaja samo te 5%?
Vsekakor mi ta njegova trditev ne pije vode….
Vaš link

Doze vnosa kanabinoidov CBD, THC so različne, glede na bolezensko stanje ali težave, ki jih imate.
Kot prehransko dopolnilo se začnejo doze pri 10mg dnevnega vnosa kanabinoidov v telo.
Pri težjih boleznih grejo doze do 900mg dnevnega vnosa kanabinoidov v telo in tudi veliko več.

Pri tem se je resnično najbolje posvetovati z nekom, ki ima izkušnje in znanje, ter tudi dobite produkte, ki so namensko narejeni za zdravljenje ali lajšanje raznih simptomov.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Srečko najlepša hvala za odgovor.
Iz vaših odgovorov vidim, da ste pravi strokovnjak in res SVETOVALEC, ki obvlada.

Vsekakor se obrnem na vas, ko porabimo doma trenutno zalogo. Tudi drugim bom priporočila naj se obrnejo na vas. Edini, ki ste dal do zdaj smiseln odgovor.

Bi pa še dodala……oče mi zadnjič pravi, da si je kupil CBD pasto…je videl reklamo po TV. Sem šla pogledat to reklamo za nazaj…neka manjša tv postaja. Sem bila kar jezna, ko je voditeljica žensko vprašala o morebitnih stranskih učinkih oz. reakcijah in je ona rekla, da jih ni. Meni se zdi fer in odgovorno, da bi kdorkoli prodaja vsaj malo opozoril naj zaradi morebitne zaspanosti ali omotičnosti na začetku vzamejo manjšo dozo in zvečer. Ne pa da kar vse posplošijo, četudi je takih občutljivih ljudi morda samo procent ali še manj.

ta behempy prav posiljuje že s temi svojimi izdelki. Preko spleta sem enkrat naročila cbd mazilo, potem so me iz studija še 10x klical naj grem na pasto da si z mazilom ne bom nč pomagala bla bla. Tečni do amena, se vidi da se jim gre samo za zaslužek


Sem odjemalka cbd kapljic pri BH, pa ti povem, da bom jutri poklicala tvojega šefa, če se takoj ne nehaš na tak način promovirati na MONu. In presedlala k drugemu dobavitelju, jasno.

Pozdravljeni,

so mi prav zabavni komentarji.
Sem si vzela čas in bom odpisala. Indijska oziroma medicinska konoplja je v Sloveniji prepovedana. Vsebnost Thcja je zelo pomembna, saj prevelika doza povzroča tudi stranske učinke in kar nekaj obiska na Toksikološkem oddelku UKCja. 40 obiskov letno, ki se lahko preverijo. Niti enega zabeleženega obiska s strani uživanja industrijske konoplje, katero proizvajajo Slovenska podjetja. Če smo že pri doziranju, je idealno doziranje 5mg cbdja na kg telesne teže. Seveda se doziranje spreminja glede na bolezensko stanje in stadij bolezni.
Reklama vsekakor ni potrebna, ker jaz bi tudi tukaj lahko napisala litanije, vendar ne bom.
Študije, ki so narejene na slovenskih tleh so nepopolne in zato nepodprte. Odločitev je od posameznika. Dejstvo pa je, da konopljo uporabljamo v terapevtske namene v nevrologiji na temo zdravljenja spastičnosti in bolečine pri multipli sklerozi, epilepsiji, kroničnih bolečinah, motnjah spanja, nevrodegenerativnih in vnetnih bolezni živčevja.

Ameriška agencija za hrano in zdravila (FDA) je pred leti odobrila tudi uporabo sintezni analog THC za zdravljenje slabosti in bruhanja, povezanega s kemoterapijo pri bolnikih z rakom, ter stimulacijo apetita pri bolnikih s sindromom pridobljene imunske pomanjkljivosti.

LP

Sanja Stepić, strokovnjakinja s področja kanabinoidov www.be-hempy.si

V KOLIKOR BI POTREBOVALI MAZILO, PROSIM ČE LAHKO POŠLJETE OZ. POVESTE NAPREJ TISTIM KI MISLITE, DA BI GA POTREBOVALI 

EKOLOŠKO KONOPLJINO MAZILO S SIVKO

Sestavine:
• posušeni konopljini cvetovi;
• posušeni cvetovi sivke;
• bio kokosovo olje;
• bio čebelji vosek;
• bio konopljino olje;
• koncentrirana konopljina smola

Uporaba mazila
Mazilo je namenjeno predvsem lajšanju simptomov povezani s kožnimi boleznimi, uporabljamo pa ga lahko tudi za druge bolezni, kot so bolezni dihalnih poti, krvno-žilnega sistema in poškodbe mišic.
Kožne bolezni:
Luskavica, atopični Dermatitis, prhljaj, ogrci, kurja očesa, izpuščaji in alergije, Herpes, razpokane ustnice, Hemeroidi, glivice na nohtih, kožne rane, vreznine, opekline in bakterijske okužbe.
Uporaba: Vsaj 2x dnevno; zjutraj in zvečer, po potrebi več
Bolezni mišic, sklepov in kosti:
Tortikolis, bolečine v križu, bolečine v mišicah, menstrualni krči, zvini, nategi in zlomi.
Uporaba: 2x dnevno; zjutraj in zvečer
Bolezni krvno-žilnega sistema:
Flebitis, razjedanje žil, krčne žile
Uporaba: 2x dnevno; zjutraj in zvečer
Bolezni dihalnih poti:
Bronhitis, Astmatične bolezni, Kronično vnetje grla (mažete na predelu pljuč in grla)
Uporaba: 2x dnevno; zjutraj in zvečer

Naročila na:
[email protected]

Pozdravljena Sanja!

Ti si samooklicana strokovnjakinja. Ponavljaš iste farmacevtske bedarije kot vsi doktorji/farmacevti. Koliko znanja imaš iz pridelave, predelave konoplje?

Najbrž ne prav veliko.

Glede medicinske konoplje naj ti napišem, da je to bedast farmacevtski izraz in zavajanje ljudi. Nobena roža ni medicinska, vse so medicinske in vse so naravne!

Glede doze THC ja ti povem da strelaš mimo ko sto mater. Poznam več 10 ljudi ki travo (ne medicinsko – domačo ali skunk [to je ta vaša “medicinska”]) kadijo že leta in leta, in so prekleto uspešni na svojih delovnih področjih. Tudi direktorji uspešnih slovenskih podjetij.

Nihče še ni obiskal toksikološkega oddelka ali psihiatrične bolnice. Bedasti mediji, dohtarji in farmacevti z vašim nakladanjem… Povej še koliko ljudi ali psov je umrlo zaradi THC ja?

Glede sintetične marihuane si preberi koliko ljudi je že umrlo. Povzroča hudo odvisnost. Tudi v Sloveniji smo imeli hude probleme z uporabniki sintetičnih kanabinoidov. Spet sintetični produkt farmacije.

S pridelavo in predelavo se ukvarjam že 4 leta.
strokovnjači

Konopljina smola je na voljo…pišite na [email protected]

Lep pozdrav, imam probleme z migreno tam nekje 12-13 let…Star sem pa 25.. Bil sem na vseh mogočih preizkavah vendar nisem ničesar rešil. Sedaj sem se odločil da bom probal terapijo z kapljicami ali z smolo, dogaja se mi tam nekje od 3-6x na mesec, je pa zelo moteče zaradi službe…prosim za kak konkreten odgovor ter kak link kje bi lahko to naročil. hvala

Draga Sanja,

Če se predstavljaš za strokovnjakinjo ne dajaj nasvetov. Lepo prosim.
Idealna doza 5mg na 1kg teže, to pomeni ženska, 65kg po tvoje potrebuje 325mg cbd kanabinoida dnevno. Za kakšen namen? To je že doza za zelo težke bolezni in je daleč od idealne vzdrževalne doze. Zato te prosim, da takih neumnosti ne pišeš več.
Ne komentiraj stvari o katerih nimaš pojma, glede ljudi zakaj, so pristali v kliničnem centru.
Potem se pa za strokovnjakinjo konoplje predstavljaš, kakor pišeš si lahko strokovnjakinja trolov, boš imela družbo na mon forumu, jih je kar nekaj tebi podobnih, ki klobasajo neumnosti.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________


Kontaktiraj me na zs, se bova pogovorila.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Popolnoma sem s smolo CBD rešila hude migrene. Ne potrebujem nobenih farmacevtskih izdelkov več.

https://be-hempy.si/trgovina/

Sanja Stepić, strokovnjakinja s področja kanabinoidov www.be-hempy.si

Pri vas pride strošek nabave 5ml 30% cbd paste, smole 134,45€, za 10ml rabiš 268,90€, smola ki ni dekarboksilirana, v kislinski obliki, ( če ni dekarboksilirana, nima cbd kanabinoida ampak cbda), narejena iz osemenjene konoplje in nima THC kanabinoida in posledično nima sinergije med njimi, kanabinoidi. Zato tudi tako malo uspeha imate pri zdravljenju s tako smolo. To je dejstvo, draga “strokovnjakinja”.

Pri meni je strošek nabave smole, 50-60% cbd kanabinoida v smoli, več vrst smole iz različnih rastlin, 10ml smole pride dosti ceneje kot pri vas. Taka smola je narejena z polnim izvlečkom kanabinoidov in opravljen je postopek dekarboksilacije. Taka smola ima zdravilne lastnosti.

Žal, ne more nekdo, ki je nekje papirje premetaval po pisarni, postati strokovnjak za konopljo.
Potem pa piše neumnosti povsod, kjer mu njegov ego raste. Pojdi se izobraziti ali pa ne komentiraj tematiko okoli konoplje, kjer nimaš nobenega znanja.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

predvidevam, da boste zadnji trije najkasneje konec avgusta dobili nobelovo nagrado za zdravje, pardon za goljufijo…

New Report

Close