Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje kongenitalna hipotiroza

kongenitalna hipotiroza

Spoštovani,

na vas se obračam z vprašanjem glede terapije. Sem na popolnem nadomeščanju ščitničnih hormonov z Euthyrox 125 mikrogramov dva krat tedensko in 5x 100 mikrogramov. V septembru sem imela kontrolo ščitničnih hormonov pri osebnem zdravniku (zaradi povišanja doze v juniju). Hormoni naj bi bili takrat v redu in naj bi ostala na enaki dozi dalje. Konec septembra sem izvedela za nosečnost in 5.10. imela pregled TSH, T3 in T4 na medicini dela. Tokrat pa šok – TSH nad 14,75 T3 na spodnji meji, vendar še v redu (3,35), T4 malo nad mejo (22,43). Pokličem včeraj osebno zdravnico takoj, ko sem dobila izvid in povem za nosečnost. Meni, da kljub nosečnosti naj bi prišlo do napake v laboratoriju, da je preveliki preskok. Ponovim še enkrat (v istem laboratoriju, kjer sem dala kri za medicino dela) in pokaže: TSH 19,49! (po dobrem tednu!), T3 3,56 in T4 19,65. Kaj zdaj to pomeni? Kako to, da tako hitri porast? Kaj naj s terapijo (osebnega zdravnika imam 18.10. -on predlaga, da takrat delam še naprej test v laboratoriju pri splošni zdravnici – pogodbeno pošiljajo kri na KNM ali Adrialab).
In poglavitno kar me skrbi: ali so to takšne vrednosti, da bo z otrokom kaj narobe?
Najlepša hvala za odgovor,
Š

Spoštovani!

Glede na navedene vrednosti TSH je odmerek Euthyroxa prenizek in ga je potrebno zvišati, še posebej ker gre tudi za nosečnost. Glede na to, da so bile vrednosti pT4 in pT3 dovolj visoke ni pričakovati, da bi bilo zaradi hipotiroza kej narobe pri vašem otroku. Vsekakor priporočam obisk pri tirologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close