Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje Konec meseca pa v penzijo…

Konec meseca pa v penzijo…

Podaljšala si? A 40 let ni bilo dovolj? Ene res niste normalne….
Samo denar denar…Ko bo šlo pa zdravje v pm, pa tud tistih 3000 eu ne bo dosti pomagalo…
[/quote]

Z vso pravico, saj se nimam 60 let.Zdaj je 60 – 40, če se ne veš…Očitno ne slediš novi zakonodaji!

Podaljšàš lahko 3 leta in vsako leto naj bi bilo 3% več…torej 9 %.

Če je našparala teh 50 000 evrov v 10 letih, je to na leto 5 000 ali okoli 417 evrov na mesec. To pomeni, da preživi s 83 evri na mesec.

Če je to vsoto našparala v 20 letih, je to 208 evrov na mesec, torej preživi z 292 evri na mesec.

Eno in drugo je pravljica za naivne.

Podaljšàš lahko 3 leta in vsako leto naj bi bilo 3% več…torej 9 %.
[/quote]

Ajoj napačne informacije. 4% je ne 3%. Podaljšaš lahko tudi po 3 letih kolikor hočeš, le da ne bo 4% ampak baje le 1%.

In koga sploh to briga? Vsak ve zase koliko rabi in porabi.

In koga sploh to briga? Vsak ve zase koliko rabi in porabi.
[/quote]

Zgornja pisarija je kar nekaj.

Izračunajte si, pa boste videli, koliko boste imeli.
Gospa lahko pride do 920, če je začela pri 18ih in varčevala na takšen ali drugačen način

https://www.modra.si/informativni-izracuni/izracun-dodatne-pokojnine/

Seveda se da. Zate je mogoce zgodbica, ker neznas z denarjem in vse sproti zapravis. Mona!

40 % od izračunane pokojnine na mesec- računaj pa sama.

40 % od izračunane pokojnine na mesec- računaj pa sama.
[/quote]

Če te zanima, koliko dobiš dodatka k plači, seveda.

Seveda se da. Zate je mogoce zgodbica, ker neznas z denarjem in vse sproti zapravis. Mona!
[/quote]

Ti, ki znaš, napiši razlago. Dobi 500 penzije. Na stran da 417 evrov, da v 10 letih našpara
50 000. Živi in preživi s preostalimi 83 evri.
Kako preživiš s 83 evri na mesec? Voda, elektrika, ogrevanje, hrana, kakšna malenkost za obleči, toaletni papir (mogoče hodi po listje v gozd), telefon. Avta verjetno nima s 83 evri na mesec.

Podaljšàš lahko 3 leta in vsako leto naj bi bilo 3% več…torej 9 %.
[/quote]

Piše : 3 % letno…

Drugače je urejeno tudi ugodnejše vrednotenje dodatnih let v primeru izpolnjevanja pogojev za starostno upokojitev, in sicer se bo dodatna tri leta vrednotila v višini 3 % letno oziroma dodatna polovica leta v višini 1,5 % in to ne zgolj za tiste, ki bodo svojo aktivnost podaljševali, temveč tudi za tiste, ki se bodo ob izpolnjevanju enakih pogojev, reaktivirali.

imam spodono penzijo. Ker me zdravje in počutje nekaj je.beta mi vsaj1/3 penzije mesečno ostane.
Razmišljam, da bi se šel boterstvo (30€/mesec za eno boterstvo) dvema otrokoma.
Počutje in zdravje me omejujeta, da bi bil osebno angažiran v kakšnih dobrodelnih dejavnostih.

Kaj menite o tem mojem razmišljanju?

Pozitivno!

Ideja je častna, vendar pazi, da ne boš padel v mrežo posrednikov, ki zadržijo 90% zase in za “svoje stroške”.
Če že, bi bilo smiselno izbrati sam in imeti možnost nadzora, kam dejansko gre denar.

New Report

Close