Najdi forum

Končno

Razlago izvidov lepo prepusti zdravnici in boš vse izvedela.

LP jERNEJA

Darka, mi lahko poveš, kje si si naredila ta test? Si to poslala preko kakšne spletne strani? Tudi jaz imam že nekaj let hude težave, pa sem šele sedaj prišla na idejo, da sem mogoče v klimakteriju. Od zdravnikov itak ni kaj za pričakovati. Hvala.

Jaz sem si tudi izmerila progesteron in estradiol in je progesteron nekoliko znižan. Mislim pa, da zdaj tester kar naročiš domov in ti ga pošljejo, potem dobiš analizo in se odločiš kako naprej. Jaz sem začela z uporabo progesteronske kreme in se mi zdi, da deluje že po šestih dneh mazanja – glavoboli, depresija, tesnobnost, pomanjkanje energije. Prijateljica, ki je zastopnica za Sanolabor mi je povedala, da bo zdaj tudi v vseh njihovih trgovinah in bo tako res vsem dostopna.
Lep večer

Kdaj pa? V ljubljani še nič ne kaže, da bo krema prišla. Hvala.

Lp,
Teja

Mislim da bo od naslednjega tedna po vseh večjih Sanolaborjih.

Pozdravljene !

Eno vprašanje za Meto iz Postojne. Zanima me s kakšno kremo se vi mažete, da vam je tako hitro pomagala.
Hvala za dogovor

Lp Vesna

Najbolj me je nasmejalo – presenetilo, da ima (ne vem katera že) SEDAJ SPET SKODRANE LASE!!??!! Isto pri meni. Včasih skodrane – enih 10 let RAVNE, sedaj pa – po treh mesecih mazanja s prog.kremo spet skodrane kot da imam trajno!!!??? Ne morem verjet, da je to TO ?!?

Krema definitivno pomaga – panični napadi- neke vrste depresije, težko dihanje, strah, zatrdline v prsih, nemirne noge, suha koža, nožnica….IZGINILO. Morda sedaj ŠE nekoliko nabiranja vode v telesu, malo kg dol, boleči sklepi (zadnjič sem šla v hrib, kolena me skoraj niso držala, pa nikoli nisem imela težav), tudi križ, ramenski sklep, ampak jaz čakam, da tudi to mine – ne samo od sebe – temveč zaradi kreme in prehrane.
Sem krvodajalka in grem drug teden dat kri, pa da vidim kako je z Hgb- železom, saj sem sedaj VEGI, brez glutena in sladkorja!!!

Držite se, zdržite!

Dekleta,pozdravljene!

Mi prosim lahko katera pove o kateri kremi se pogovarjate(kako se ji reče) .

Sama trenutno uporabljam Emerito že od aprila in mi zaenkrat pomaga . bilo pa je kar zeloooo hudo saj sem bila prej pol leta skupaj popolnoma premočena od glave do pet in so se mi vneli vsi možni in nemožni kanalčki . Učinki so se pokazali že po nekaj dneh,zda pa le še tu in tam pride kakšen val.

Tudi jaz sem prav vesela,da se končno malo več govori o tej temi in je to pomagalo mnogim-tudi meni.

žal opažam, da je mena z vsemi njenimi težavami za pre marsikatero žensko še vedno tabu in zato pač mora biti tako kot je “saj je samo mena- bo že minilo”.

Tascica,
pojdi v Sanolabor po progesteronsko kremo, probaj vsaj 3 mesece (opazila boš pa že prej pozitivno razliko 🙂

Drage ženske…

Takooo sem vesela, da se je tudi pri nas pojavila zdravnica, ki se s tem ukvarja.!
Rafaelaj…..tudi moji izvidi iz krvi so bili v mejah normale ko sem bila z njimi pri dr. Toljanovi pred dvema letoma. Saj to je tisto – ko so “tvoji” hormoni še aktivni in ti vrednosti estrogena in progesterona skozi skozi ciklus nihajo. To je perimenopauza in lahko traja in traja (leta!) in meni je že kmalu po 45. letu grenila življenje…in bi mi ga še sedaj, če ne bi začela sama iskati odgovorov in poti iz tega in tako prišla do dr. Toljanove.
Tako da nikakor ne čakaj, da bodo vrednosti tvojih hormonov v krvi nizke- kot v menopauzi. Prej je treba začeti z dodajanjem hormonov…

Vprašali so me, kaj bom naredila ko bom stara 65…ali bom tudi takrat dodajala estrogen in progesteron..!? Ali se bom takrat spopadala s simptomi menopauze? Valunge, depresija, napadi anksioznosti, nični libido in suha nižnica…?!
Pa ja…takrat bom verjetno v penzionu in bom imela čas za neprespane noči in valunge…in depresijo bom “zdravila” v naravi s športnimi aktivnostmi in obilico časa zase… Če me moje telo nujno mora opozarjati, da je moja mladost mimo, da “ugašam” kot ženska….naj to dela, ko bom imela za to čas…hehe…zdaj ga nimam in se še ne dam!

Lep pozdrav vsem!

Pozdravljeni,
zanima me ali je katera probala s kremo brez predhodnega pregleda horomonov? Če se res da dobiti kremo v Sanolaborju, verjetno ni škodljiva, če bi probala kar tako?( glede na to,da hormonska slika ves čas niha, se verjetno lahko preventivno odločiš za kremo, če imaš določene simptome?? Kaj pravite ?) Ali je kakšna razlika v sestavi med anglesko kupljeno kremo in kremo od dr.Toljanove ali dr.Flicove?
LP
Aleks

Če je krema v prosti prodaji v Sanolaborju, si jo vsakdo lahko kupi na lastno odgovornost. O tveganju in neželenih učinkih se pogovorite z osebnim zdravnikom ali farmacevtom! 🙂
Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Lep pozdrav vsem!

Mene pa zanima, kako se ženske soočate s klimakterijem in kako sprejemate pogovore o tem s partnerjem.
Moja partnerka je namreč 10 let starejša od mene in imam občutek, da prihaja v klimakterij. Verjamem, da je za vsako žensko precej neprijetna izkušnja, še bolj kot to pa je neprijetno spoznanje, da vstopate v obdobje precej velikih (znotraj)telesnih sprememb, ki imajo dolgoročne posledice. Vsakdo, ki se v življenju sreča s situacijo, od katere naprej je za kaj prikrajšan, je tudi pred velikim psihološkim preizkusom.
Klimakterij je proces, ki ga morate najprej sprejeti ženske, vendar pa vaše vedenje v tem obdobju zelo vpliva tudi na okolico in tudi na vašega partnerja. Kaj predlagate, kako pristopiti k partnerki, da bi bil pogovor o tem čim manj boleč, hkrati pa konstruktiven. Mislim, da sem precej pozoren človek in primerno stopnjo sodelovanja pričakujem tudi od partnerke, vendar pa se lahko zgodi, da že zaradi narave procesa (klimakterija) pride do zavračanja tovrstnih pogovorov.

Vsak vaš nasvet bo zelo dobrodošel. Hvala vnaprej!

Pozdravljeni,

zelo vesela sem, da obstaja ta forum za oddajanje izkušenj in nasvetov pri težavah v meni. S svojimi velikimi težavami v meni sem seznanila tudi mojo ginekologinjo, pa je bil odgovor enak oz. podoben odgovorom večine zdravnikov predhodnic. Jemala sem že Reminfenin, Genestin, Maca pa mi nobena od navedenih stvari ne pomaga. Imam pa še en problem, da sem imela v nosečnosti vensko trombozo, zato nisem smela kasneje jemati kontrac. tabl. in tudi ne hormonskih nadomestkov. Zanima me, kako je z uporabo progesteronske kreme v mojem promeru. Ali ima katera tovrstno izkušnjo?

Hvala za morebitni odgovor oz. izkušnjo!

Juna

Drage moje dame,
berem, požiram, pa kar ne morem verjeti… Je to res, da sem vas našla?
Stara 40 let. Pred 4. leti se je začelo obdobje depresije, osebna dr. mi je predpisala antidepresive (Asentra), ki sem jih jemala najprej pol leta, nato še eno leto. Vmes in po antidepresivih pa sem opazila, da imam neredno menstruacijo, da se pojavljajo znaki menopavze… Tako je bilo v letu 2008 in 2009, ko sem imela po 7 x menses v letu, valunge, jemala antidepresive. Konec 2009 me je osebna ginek. poslala na preiskave v LJ, ker je bil estrogen O=prezgodnja menopavza. Od 2010 dalje jemljem tablete CYKLO PROGYNOVA. Takoj čez en mesec jemanja pa so se začele težave:
Cel Februar 2010: bolečine v kosteh: trtica/križ, (1 mesec doma) PROTIBOLEČ. TABLETE
Maj: zobovje gronolom: novembra operacija, ANTIBIOTIK, PROTIB. TABLETE
Poleti težave z želodcem, slab zadah.
Oktober, november : fibromialgija (mišice), (2 meseca doma) PROTIB. TABLETE
Januar 2011: bronhitis ANTIBIOTIK
Februar: gastroskopija zaradi izgube teka in teže (10 kg v 4 ms) bakterija kandida: vnetje želodca pa celega prebavnega trakta, 2 ANTIBIOTIKA, ULTOP
Marec – še trajajo: močni hemeroidi SVEČKE, KREME, PROTIB. TABLETE
Marec: glivične spremembe na koži KREMA,
Marec: vnetje ledvic….ANTIBIOTIK
April: proktolog LJ, prevez 1 hemeroida, ANTIBIOTIK, PROTIB.TABLETE
Maj: bolečine v pljučih, želodcu, po trebuhu.
Maj: UZ LJ, trebušna votlina ok, le na jetrih izrastki kot pigment na koži)
Maj: bolečine (leva in desna stran) so po vsej verjetnosti v črevesju (debelo črevo) ali zaradi hemeroidov. Imela sem kolonoskopijo, preveze hemeroidov…

Skratka porušilo se je ravnovesje celotnega prebavnega trakta.

Ves čas sem imela slabo prebavo, napihnjenost, zato tudi hemeroidi, v tem času od novembra 2010 do maja izgubila 15 kilogramov.
Februarja sem začela z dieto, začela sem jesti hrano, ki mi paše, oz. za katero sem slišala, da je ok za črevesje…Nič mlečnega, nič kislega, nič svežega sadja, zelenjave, nič svinjine,nič mastnega, belega kruha… nič alkohola…Jem pirin kruh, brez kvasa, piro, kuhano zelenjavo, kuhana jabolka, pijem veliko tekočine, laneno seme, olivno olje, ….Se trudim, da redno odvajam blato.

Zdravim se tudi z raznimi čaji, vitamini, konopljinim oljem, bioenergetskimi zdravilci, Theta zdravljenje, Bownova masaža, pitje zeliščnih pripravkov, refleksna masaža stopal, masaže hrbtenice, za na posteljo sem kupila magnete (proti bolečinam v hrbtenici), obiskala več zdravnikov…

Je možno, da se mi je imunski sistem porušil za radi tablet za HNZ ali zaradi menopavze? Najraje bi prenehala s tableti, začela z antidepresivi in zeliščnimi pripravki glede valung in ostalih zadev, vendar me ponovno skrbi zaradi osteoporoze…itd.

Konec 2011 sem začela z normalno hrano, ker se je stanje nekako umirilo, vseeno moram zelo paziti zaradi prebave. Zredila sem se nazaj na prejšnjo težo. Imam pa še vedno bolečine v hrbtnem delu, pljuča, včasih vrat, ramena, trtica (pogosto), (leva noga, da šepam-včasih). Te bolečine so vsakdanje, večmesečne, v bistvu se ne nehajo, se žal kar navadiš nanjo… Dr. in Homeopat sta določila fibromialgijo…
Hemeroide si lajšam z Magnetoplagom (toplo priporočam!).

Še vedno me pa muči strah pred vsem (vožnja, hribi, burja…itd.). Tako, da ne hodim z družino na smučanje, se izogibam vsakršnim izletom, dogodkom… Ni ok. Če grem npr. v LJ (sem iz NM), moram vzeti tablete, pa še vmes grem vsaj 1 x na wc.

Še vedno uživam hormonsko nadomestno terapijo.

Kaj mi svetujete? Vesna

Joj revica!!!! Težko je takole svetovati, saj res kaže kot da se ti je vse porušilo. Moja hči je jemala KT le eno leto pa se ji je vse sesulo že 2 leti ni prišla k sebi..torej stran od KT in NHZ, obstojajo drugi, naravni načini.
Če mene vprašaš bi takoj prenehala z NHZ, naredila malo premora od vseh zdravil, jemala zgolj npr. konopljino olje in ae držala diete kot jo že uporabljaš, si dala pregledat hormone in obiskala zdravnika ki se s tem ukvarja. Mislim, da bi si z BH (bioidentičnimi hormoni) uredila večino težav, tudi psihične…..
Tu na tem forumu nas večina trpi in išče rešitve brez uporabe NHZ in verjemi kdor išče ta najde, našle smo srčno zdravnico s pokončno držo, odločeno da nam pomaga…nam in našim hčeram!
Premisli in drži se, ne obupaj!!!
D

Jej, Vesna, pa je taka dieta res primerna v takem stanju?

Nič svežega sadja in zelenjave se mi zdi zelo slabo. Ko je črevesje v težavah, je treba ugotoviti, katero sadje in zelenjavo dobro prenese, ne pa kar vse črtati. Jaz sem recimo lahko jedla jabolka (ne sladka!) in mehko solato tudi v najhujšem stanju.

Maščobe črevesje tudi potrebuje. Ampak ne procesirane, pregrete. Olivno in kokosovo olje šele potem, ko je hrana že pripravljena.

Po drugi strani pa se mi zdi kruh iz pire enak problem kot kruh iz pšenice. Še vedno vsebuje gluten in ta res ni primeren v primeru kakršnihkoli težav s črevesjem. Na forumu Kronična utrujenost je bilo kar nekaj napisanega o prehrani in priporočeni literaturi.

Lep pozdrav,

Alenka

Lep pozdrav, Jerneja.

Prebrala sem vaš članek o uporabe hormonske kreme, pa bi vas rada
malo več povprašala okrog tega. Ali se lahko slišive ali pogovorive
na kakšen drug način razen preko spleta?

Lep pozdrav,

Andreja

Živjo Andreja,

moje pisanje, ki si ga citirala, je bilo napisano že lep čas nazaj.Medtem se mi je dogodilo veliko stvari, kar se tiče mojih hormonov in menopauze. Že skoraj eno leto se mažem z bioidentičnimi hormoni progesteron, estrogen in včasih tudi testosteron. Vse to mi je predpisala dr.Toljanova iz polilinike Orlando v Zagrebu. Medtem pa smo dobile na med.over.net tudi forum Bioidentični hormoni, katerega moderira dr.Sabina Senčar- ginekologinja, ki zdravi hormonsko neravnovesje z bioidentičnimi hormoni. Odločila sem se, da odidem k njej na pregled, da bom dobila navodila v zvezi s hormonskim zdravljenjem prav od nje, ki kot ginekolog sigurno najbolj pozna delovanje naših ženskih teles, kot ženska pa tudi našeo psiho. Preberi si forum Bioidentični hormoni, prav vse teme, boš izvedela marsikaj uporabnega. Zdravnica je tudi objavila št. zasebne ambulante, kjer bo po novem imela ambulanto in se bomo lahko naročale pri njej. To je najbolj kratko z moje strani, drugače pa si beri teme tudi na tem forumu, smo že ogromno stvari pisale.

Lep pozdrav,

Jerneja

New Report

Close