Najdi forum

Končno

Vesna, zelo rada bi ti razložila pot do te klinike…pa vem le to, da je v centru Zagreba, Klaićeva ul…..tja me je pripeljal GPS….! In ko bom šla naslednjič bo tudi tako, saj se v zagrebu sploh ne znajdem.
L.P.

Spoštovane članice in člani foruma Klimakterij!

Dovolite, da vas vse skupaj najprej lepo pozdravim.

Hkrati pa se vam opravičujem zaradi moderatorke, ki na žalost ne bo mogla sodelovati .

Zato smo se potrudili , da boste imeli od petka naprej na voljo novega moderatorja, ki se bo trudil odgovoriti na vaša vprašanja in pomagal najti za vas pomembne informacije. Zavedamo se, da je tematika zelo pomembna in potrebna, saj klimakterij ne obsega samo telesnih znakov oz. sprememb ampak je to obdobje v življenju, v katerem se prepleta ogromno dejavnikov in vsak od teh predstavlja samo en delček mozaika, ki pa ima lahko zelo velik vpliv in vlogo v celotnem mozaiku klimakterija.

Želim vam lep večer in še lepši začetek jutrišnjega dne.

Martina, strokovna sodelavka

Stana, jaz na žalost nimam GPS. Se bom pač mogla drugače znajti. A si hormone izmeriš v Ljubljani v Adrilabu ?
LP

Jaz sem si GPS sposodila-ga tudi nimam. Prvič sem hormonske teste naredila iz krvi in sem za to prosila svojega ginekologa. Sedaj pa bom ponovno naredila hormonski test in sicer iz sline….pošljejo nekam v tujino in dobiš izvide.
Ko bom imela izvid pa bom šla ponovno na pregled k dr. Toljanovi v Zagreb. Če do tačas še ne boš šla sama k njej te komot vzamem zraven.

Ja z veseljem bi šla zraven. Tudi mene zanima ta test s slino. če želiš mi lahko kaj več napišeš na moj email vesna.ovckaafnahotmail.com
LP

Kje se naredi test hormonov iz sline ? kdo to opravlja v Sloveniji ? prosim za točen podatek, saj nikakor ne morem priti do preiskave hormonov, čeprav vem, da je z menoj nekaj narobe …. Hvala za vaše odgovore.

Pozdrav vsem…
Tudi pri meni so se začele že pred približno dvemi leti pojavljati težave,ki jih mnoge opisujete (pridobivanje na teži, nihanje razpoloženja,utrujenost, napihnjenost po vsaki hrani, nenehno slabo počutje…)..da ne omenim, kje vse sem poleg uradne medicine iskala rešitve za svoje težave-bioresonanca, postenje (32 dni ob sadnih in zelenjavnih sokovih), zeliščarstvo….skratko, probala vse, karkoli mi je kdo svetoval…stanje pa se ni izboljšalo, razen pri postenju, vendar se je kmalu spet povrnilo staro…naj omenim še to, da sem si junija lani dala odstraniti hormonsko zaščito Mirena, ki sem jo imela 1 leto, prej pa 5 let..ves ta čas nisem imela menstruacije in ves čas sem imela občutek, da jo tudi dobro prenašam…po odstranitvi, sem do sedaj imela 3x menstruacijo,ki je bila tudi zelo močna (zadnja v januarju)…ves ta čas, pa se moje težave samo stopnjujejo….
Počasi sem ze začela zavedati dejstva, da pač prihajam v neko drugo življensko obdobje, ne da samo prihajam,temveč, da sem že pošteno vstopila vanj, na kar so me poled teh težav opozorila tudi moja leta (46)…veliko sem prebirala menopauzi, klimakteriju in vsem kar je povezano s tem…našla stran-Hormonsko neravnovesje…našla sem se v tem in takoj začela iskati naprej..

http://www.lifestylenatural.com/…
na tej strani sem zasledila tudi vse o analizi hormonov ,zdravljenju s kremami….zdaj samo čakam , da dobim datum in začnem boj s težavami

http://www.holistic.si/

Tole je povezava, sodelujejo pa tudi s stranjo lifestylenatural, drugače pa njihov center prehranske terapije sodeluje s Sanolaborjem, ki je glavni pokrovitelj foruma.

Jaz se mažem že pol leta in ne mislim odnehati.

Lep večer,
Vita

Zdravo.
ali lahko napišeš katero kremo uporabljaš. Jaz grem jutri na pregled k ginekologu, stara sem 44 a imam vse simptome menopavze in me res zanima kako si pomagate brez kemije. Sem športnica, se zdravo prehranjujem, pri 40 sem opravila sterilizacijo, ščitnica mi ne deluje in imam dneve, ko se počutim kot da me je kdo povozil. Menstruacijo sem letos imela dvakrat, vročina me obliva vedno bolj pogosto, stalno čutim cmok v grlu,…
Za odgovor se vnaprej zahvaljujem

Preberi si celo temo, pa tudi druge teme na forumu Klimakterij, predvsem temo “bioidentični hormoni”-vprašanje za dr.Kosteva. Če te bo zanimalo kaj bolj natančno(izkušnje s tem zdravljenjem, sem ti na voljo kadarkoli. Samo napiši, kaj te zanima.

LP Jerneja

Živjo vsem,

imam termin pri dr. Toljan, pa me zanima, katere hormone ste si dale prej pregledat? Meni so sporočili, naj pridem kar brez vsega, pa bomo potem …

Lp,
M_

Pozdravljeni! Rada bi vedela ali je lahko po 60-tem letu in vsaj 10 let od zadnje menstruacije, zdravljenje z bioidentičnimi hormoni sploh še učinkovito? ! Zelo se trudim, da bi se znebila starostnih težav in seveda kilogramov, a z vedno enakim “ne-uspehom “. Hvala za odgovor in eventuelno nasvet, kam in kako naj se obrnem. lp Danča 2

Pozdravljene

Meni so iz sline analizirali estradiol, progesteron in dhea-S. Vzorec sline se pošlje v neodvisen laboratorij, kjer tudi priporočijo kremo, ki jo nato naročiš in to je to.

Dami in Danča, uporabljam bioidentično progesteronsko kremo in če si malo prebereta kako deluje, bosta videli, da reši marsikatero težavo.
Sem pa sama kar močno spremenila tudi prehrano, kar je bilo na začetku težko, vendar sem zdaj zelo vesela.

lp,
Vita

Pozdravljene,

z zanimanjem spremljam vaše izkušnje, vesela bom, če boste o zdravljenju pri dr. Toljan še pisale. V petek, 17.06., je bila gostja v oddaji Dobro jutro (3. del), če ste zamudile, si lahko pogledate posnetek:
http://tvslo.si/predvajaj/dobro-jutro-1-del/ava2.108261100/#ava2.108263320
Začne se pri 12. minuti, konča pri 25.

Tudi knjiga, o kateri sta govorili, je že v knjižnicah, poleg Leejevih in Hertoghove:
http://www.cobiss.si/scripts/cobiss?command=SEARCH&base=COBIB&select=kw=bioidenticni+and+hormoni*/mon

Srečno,

Alenka

pozdravljene sotrpinke. Jaz sem v meni od 39 leta. 7 let sem jemala hormonsko nadomestilo v tabletah in lani sama nehala,čeprav mi je gin, svetovala ,da jih pijem do 55 leta.

Še vedno me obliva po tolikih letih vendar z slabšo intenziteto. Vse mi je jasno samo ne to, kaj vi mazete s to kremo,da vam odpravi vse tezave? noznico? celo telo? hvala za odgovor

Krema se namaže po notranji strani zapestja enkrat ali dvakrat na dan – odvisno od hormonske slike.
Jaz imam kremo zmešano glede na moje stanje hormonov iz sline, da pa se jih naročiti tudi po internetu.

lp,
Vita

Krema se maže na delih telesa, kjer je koža najtanjša, t.j. notranja stran rok, nog in po prsih. Jaz se mažem s progesteronsko, estrogensko in testosteronsko kremo, ker mi pač primanjkuje vseh treh hormonov. Naroča mi jih dr.Tpljanova na osnovi krvnih testov.

Pozdravljene “sotrpinke”,

pa sem tudi sama končno prejela moje izvide hormonov iz sline in ja, res je, premalo progesterona (vsaj glede na vrednost estrogena). Saj tudi ta ni visok, zato, kot so mi razložili, pa tudi imam zelo suho nožnico in še cel kup drugih težav. No, zdaj se mažem s kremico 14 dni in že kar opažam spremembe(čeprav jih naj še ne bi smela). Nekako imam več energije in tudi mož je bolj vesel :)))

Aha, pa še ena sprememba na boljše, odkar sem si kar sama doma po navodilih preverila delovanje svoje ščitnice, sem ugotovila, da mi deluje premalo, čeprav so bili moji izvidi vedno v redu. Priskrbela sem si še malo dodatnega joda in kot opažam, so se moji kilogrami začeli poslavljat :))) juhej :)))

Zdaj mi preostane lepo mazanje naprej, kapsule joda in moja prehrana (jo moram prav pohvalit, ne morem verjeti, da se da narediti take dobre jedi iz hrane, ki ti osebnostno najbolj ustreza). Čez pol leta pa moram spet na odvzem in pošiljanje moje sline,da vidim,kakšno bo moje stanje.

Tako da je res, da se da pri vsaki stvari pomagati tudi po naravni poti.

Srečno,
Meta iz Postojne

Pozdravljene,

glede mest za mazanje kreme, res nimam lastnih izkušenj, zgleda, da sta estrogen in progesteron pri meni med redkimi hormoni, ki so tam, kjer je treba, ampak od nekje imam v spominu, da se jih lahko maže po trebuhu. Da je bolje ne mazati delov kože, ki lahko pridejo v stik z drugimi, saj na ta način lahko prenesemo nekaj hormonov tudi njim. Če npr. z golimi rokami objemate majhne otroke po nanosu krem, je to zanje že lahko problem. Morda bi bilo dobro preveriti.

Meta, ko je ravno v igri ščitnica, zelo se mi zdi čudno, da bi šlo pri nas ob tako radodarnem jodiranju soli pri nekomu za pomanjkanje joda. Kilogrami gredo najbrž lahko dol tudi iz drugih razlogov, če je pa v telesu joda zelo veliko, lahko sproži avtoimunsko obolenje ščitnice.

Srečno,

Alenka

Pozdravljena,
meni je ta hudi čas že minil, zato lahko povem, kaj je pomagalo meni. To so tablete Klimaktin, ki vsebuje naravni estrogen in so izdelane iz rastline cemicifuga.
Danes, ko poznam še druge naravne metode, bi svetovala stalno jutanje pitje eliksira iz citrina ter ognjenega ahata ter stalno nošenje kamno ali nakita iz citrina, ognjenega ahata in krizokole.

New Report

Close