Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! Komercialna sporočila po SMS-u –

Komercialna sporočila po SMS-u –

Danes sem opazil na računu da moram plačati komercialna sporočila 12 evrov. sploh ne vem kako dolgo že to plačujem, saj nisem gledal preveč računov.
Potem sem poklical na svojega operaterja in mi je povedal, da sem morda izpolnil kakšno nagradno igro in v od spodaj v drobnem tisku piše, da bom prijemal plačljiva komercialna sporočila. Potem sem jih dal seveda blokirati. Želim vas samo obvestiti, da ne boste izgubljali po nepotrebnem denarja.

to že ptički čivkajo… 😉

ponavadi se s tem problemom sem zatečejo starši, katerih otroci preko reklam nalagajo trapaste melodije/igrice/ozadja

Nič hudega ni, če se še kdaj ponovi. Ne vejo vsi.

Hvala Alešu za opozorilo.

Ojla, zanima me kako se odjavim od teh sporočil, saj imam isti problem, pa vendar ničesar sploh ne prejemam, račun pa tudi 12 evrov višji?

pri mobitelu pokličeš 041 700 700 poveš kaj te tare, pa ti vse skenslajo.

:headbash:

V kolikor se pošiljatelj sporočil ne oznani potem je to kaznivo dejanje. Nadalje je zakon odgovoren.
    Kadar menite, da storitev prejemanja plačljivih SMS sporočil niste naročili, svetujemo, da najprej od pošiljatelja (v kolikor ga ne poznate, lahko zahtevate, da vam podatke pošiljatelja posreduje vaš mobilni operater) zahtevate dokazila o naročilu na takšna sporočila ter istočasno izrecno zahtevate, da vas (v kolikor tega še niste storili)  odjavi od nadaljnjega prejemanja plačljivih SMS sporočil. Če se bo na podlagi prejetih podatkov s strani pošiljatelja izkazalo, da se v SMS klub niste včlanili, obstaja sum kaznivega dejanja, v zvezi s čimer pa se je potrebno obrniti na policijo oziroma državno tožilstvo.
V kolikor ti ne povejo kdo je pošiljatelj, je to kaznivo dejanje, ki je zadeva za policijo ali državno tožilstvo.
    Kadar menite, da storitev prejemanja plačljivih SMS sporočil niste naročili, svetujemo, da najprej od pošiljatelja (v kolikor ga ne poznate, lahko zahtevate, da vam podatke pošiljatelja posreduje vaš mobilni operater) zahtevate dokazila o naročilu na takšna sporočila ter istočasno izrecno zahtevate, da vas (v kolikor tega še niste storili)  odjavi od nadaljnjega prejemanja plačljivih SMS sporočil. Če se bo na podlagi prejetih podatkov s strani pošiljatelja izkazalo, da se v SMS klub niste včlanili, obstaja sum kaznivega dejanja, v zvezi s čimer pa se je potrebno obrniti na policijo oziroma državno tožilstvo.

Kaj se pa zgodi ko blokiraš ta komercialna sporočila in kako se jih blokira? Tudi sama imam probleme s temi sporočili,prosila bi,će mi lahko kdo odgovori,hvala.

T

New Report

Close