Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Prehrana in varnost živil Koliko prej lahko spečem

Koliko prej lahko spečem

Ker imamo praznovanje in ne morem vse v enem dnevu speči me zanima koliko prej lahko naredim pekla bi , – marmorni kolač — rumove kroglice -mafine kakšen saden biskvit prosim za mnenja hvala.

Rumove kroglice lahko naredis nekaj dni prej.
Biskviti, muffini in podobno testo pa jaz nikdar ne delam prej, sicer pojemo to tudi naslednji dan, a ni isto kot sveze in za praznovanje se spodobi postreci sveze.

Na tvojem mestu bi spekla razlicne krhke piskote, te lahko nerdis tudi 14 dni prej in jih das nekam na hladno, bodo enaki kot sveze peceni ali se boljsi.
Biskvitno testo bi naredila le eno, ne 5 vrst. Tega lahko potem naredis svezega.
Torto ali kremast kolac naredis en dan prej.
Potica je meni dobra le sveza, medtem ko je potratna potica dobra tudi drugi dan, tako da ta je tudi opcija za naredit en dan prej.

Koliko pa imas gostov, da si se namenila toliko peci?

Raje izberi nekaj, kar mora itak stati en dan, da je res dobro, recimo torto oziroma pecivo s kremo, rolado, piškote, itd. Meni je tudi jabolčni štrudel boljši naslednji dan.
Pa olajšaj si stvar tako, da zraven torte/nesadnega peciva ponudiš še sladoled, jagode in smetano, potem ne rabiš toliko peciva (če pač nimaš časa).

30 gostov

Naredi 4kg krhkih piskotov, en ali dva kremasta kolaca, ki se lahko narezeta na kockice. Ce bo se torta, bo dovolj.

Piškotov noben ne mara, mafini so boljša ideja in so boljši naslednji dan. Naredi res sočne, v testo dodaj kako žlico marmelade ali sadje iz kompota in bo naslednji dan ravno prav. Pa vsakega speci v svoji papirnati salcki in potem se ne sušijo.

Meni vse vedno speče profesionalna pekarica.Niti ne pomislim, da bi za toliko ljudi sama pekla.

Zadnjič je spekla tole : pa mislim, da je bilo med kislo smetano še malce kokosa : zelo dobro!

https://oblizniprste.si/slastne-sladice/socno-pecivo-s-kislo-smetano/

Pri nas piškoti izginejo! Je pa res, da delamo različne vrste in okuse, z marmelado, čokolado, orehi, kokosom, mandlji, ni da ni, lani 12 različnih vrst suhih piškotov, mokrih enih 6 ali 7 različnih, vsega skupaj 15kg, kdorkoli je bil pri nas na obisku med prazniki, je prosil, ce lahko dobi za domov.

Tistih golih suhih krhkih pa verjamem, da nihče ne mara.

Za toliko ljudi ne moreš napeči samo muffine in če se že lotiš muffinov, moraš delat tiste mini, za en grižljaj.

New Report

Close